Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
:salut:


sepak moeto mislenje ostanuva isto (posto doticniov ne uspea da me premisli :baeh: )
znaci ne e bitno dali e masko ili zensko....prevara si e prevara...ne e do tolku toa zasto bil so drug/a...tuku nestoenjeto na zborot....toa znaci nema svoe jas, ako nemas svoe jas u denesno vreme ke bides potcenet, ako si potcenet si go rusis renometo....i da ne zboram sto se vlece dalje toa...i ova e priroda be sonce...:smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
:salut:


sepak moeto mislenje ostanuva isto (posto doticniov ne uspea da me premisli :baeh: )
znaci ne e bitno dali e masko ili zensko....prevara si e prevara...ne e do tolku toa zasto bil so drug/a...tuku nestoenjeto na zborot....toa znaci nema svoe jas, ako nemas svoe jas u denesno vreme ke bides potcenet, ako si potcenet si go rusis renometo....i da ne zboram sto se vlece dalje toa...i ova e priroda be sonce...:smir:
pevara si e prevara,samo sto koga zensko legnuva i so nekoj drug vrsi prevara,a makoto koga legnuva i so nekoja druga toj ne vrsi prevara tuku ednostavo gi ispolnuva zakonite na prirodata.
za zal vo denesno vreme bas ako imas svoe jas ke bides podcenet.:):):)
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
zasto ako prirodata taka rekla togas zenskite im raskinuvaat na maskite koa ke doznaat deka se izvarani?

baska denes i da imas i da nemas svoe jas..pak go jades stapot...
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
eeee toa ti se vika mashka glupost druze. em shuto, em saka da bode. saka tugjo a svoe ne dava...moreeee...:tapp:
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
aj cim tolku se razbiras doktore kazi mi ti sea...
drugarka mi se pletka so eden ama cisto za ZANIMACIJA.
znaci si naglasile deka toa e prolazno NO tipot vcera i rekol
-dur si so mene ne moze so drug da si.
e aj sea svati go toj maski pamet...saka druga a ne saka tipkata koja znae deka ja nema kako devojka da ide so drugi
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
aj cim tolku se razbiras doktore kazi mi ti sea...
drugarka mi se pletka so eden ama cisto za ZANIMACIJA.
znaci si naglasile deka toa e prolazno NO tipot vcera i rekol
-dur si so mene ne moze so drug da si.
e aj sea svati go toj maski pamet...saka druga a ne saka tipkata koja znae deka ja nema kako devojka da ide so drugi
pa deckoto kulturno i objasnil na devojkata kako funcioniraat zakonite na prirodata...:):):):)
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
sonce, toj prvo se slozil da se samo na muvanje...a ako se smao taka znaci taa moze so koj saka da bide neli...:toe:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Според мене потребата за имење полов однос со друга особа, односон појавувањето на чувства кон друга личност не е изневерување, според мене изнаеверување е ненавремено давање на дознаење односно лажење во однос на горенаведените потреби однсно чувства, бидејќи појавата на таа потреба односно на тие чувства неможе да се контролираат така едноставно за да се смета за „изневерување“ на чувствата спрема личноста со која сте во врска. А ова се случува независно од полот.


извини момче...но не ми ги појасни законите сеуште :pipi:
Дојди кај мене јас ќе ти ги појаснам многу подобро од него

i prirodata odlucila nekoj da ima bel ten , ama toj ako resi da e temen ke ide vo solarium i ke se iskvarca...taka da fuck the nature :baeh:
You can't fuck the nature. You'll just end up fucked up by the nature, just because you haven't respected it.
Во дадениот случај кој го наведе ќе завршиш со прерано стареење на кожата и голема шанса за рак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom