Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Не е исто , мажите имаат природни предиспозиција да шарат ваму таму,то ви е чиста биологија.
 
Член од
10 април 2009
Мислења
146
Поени од реакции
9
Не е исто , мажите имаат природни предиспозиција да шарат ваму таму,то ви е чиста биологија.
Незнам од кај ти е дипломата за биолог, ама не верувам дека ти е од Македонија. Дали машкото изневерува, или девојката, тоа е скроз исто. Не ја сфаќам поентата на темава, зошто нема смисла да се праша тоа. Нормално дека е исто. Малце метафора: во една врска, партнерите се однесуваат како дресирано куче и газда. Дресираното куче јаде само од раката на газдата. Ако му фрли некој друг јадење тоа го мириса и го одбива. А кучето скитник јаде од кој ќе стигне. Е сега, ако пак газдата не му дава редовно јадење тоа наоѓа што било само да се прехрани. Глупа е метафорава, ама тоа е реалност. Кој ме сфати супер, кој не - тешко на неговите дома :pos2:.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Секако дека е исто.
Има само разлика во половите органи.:toe:
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
извини момче...но не ми ги појасни законите сеуште :pipi:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Како и да е неверството боли:kesa:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
извини момче...но не ми ги појасни законите сеуште :pipi:
mnogu prosto e toa,vo prirodata maskite sekogas se borat megu sebe za da oplodat nekoja zenka,i sekogas najjakiot oploduva,sto znaci deka najjakiot moze da oplodi mnooooooooooogu zenki(pa neli i vo edna farma eden petel oploduva mnooooogu kokoski(a isto e kaj drugite zivotinki)) hehehehehehe
a be se znae men rules.hehehehehehehehehee:):):)
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
druze vidi vaka...i mene da me staat vo PETLARNIK so miljon petli i ja ke gleam da gi zadovolam site taka da... :pos2:
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
i prirodata odlucila nekoj da ima bel ten , ama toj ako resi da e temen ke ide vo solarium i ke se iskvarca...taka da fuck the nature :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom