Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Техника е маестрален али имаме еден играч мањак во одбрана.Пред две сезони фламини надополнуваше ...годинава сонг + Диаби/Денилсон надополнува али годинава има послаби резултати него сезоната кога играше фламини сам на таа позиција...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Техника е маестрален али имаме еден играч мањак во одбрана.Пред две сезони фламини надополнуваше ...годинава сонг + Диаби/Денилсон надополнува али годинава има послаби резултати него сезоната кога играше фламини сам на таа позиција...
Фабрегас е многу подобар и физички и дефанзивно од таа сезона ако мислиш поради него, а ако мислиш за тоа што примаме повеќе голови тоа е така поради тоа што играме сега поофанзивно и логично е да примаме повеќе ако даваме повеќе. А ако мислиш за освоените бодови мислам дека клучна улога имаат повредите.

Сепак само мое мислење :)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
И јас викам дека клучна улога имаат „И“ повредите но барем можеше Венгер да претпостави кој игач колку може да издржи без повреда(ваљда на грешките се учиме)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
За да претпоставиш кој ќе се повреди е релативно ако гледаш така треба да имаш два тима здрави, а за да имаш два тима треба да имаш да ги платиш скапо, затоа што квалитетен играч седи на клупа само ако е скапо платен, затоа Арсенал неможе да има јака клупа и да даде 50 милиони ќе даде али треба и плата да му обезбеди. Али колку како што за пари џабе е да збориме лесно е вака да кажеш кога ќе прочиташ изјава на тренер или газда (општо зборам) но подруго е кога сте дирекно вмешан, работите не се исти како што изгледаат.

За Бентнер за годините е добар и се покажал добар џокер во некои ситуации каде е потребно играње со високи топки, има неколку голови дадено по нафрлање на висока топка од фабрегас, сега нема таков играч, а има и од корнер постигнато. Јас не се сечавам освен вермален што постигна да постигнеме гол со глава од корнер. И да има ретки се. и да во средина дефинитивно ни треба што би рекол Blaster или како и да беше фанот на челзи копач, како Есиен, Оби Микел, Гатузо, Давидс на времето. Што кога ќе направи старт да не се повреди.

За натпреварот со Сити несакав да го пишам за да незвучи како оправдување но прво полувреме а и второ Сити за карлинг купот правеа така мали но битни фаули кој не ги свиреше судијата, а нашиве нежни наместо контра да му оди тој ќе падне или ќе му побегне топката, со челзи Микел и Есиен истата игра на среде со ситни но цврсти фаули......
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Кратко и јасно -Пари за уште еден напаѓач имавме дури и одпојќе.Адебајор -25 милиони фунти :drk:Туре 16 милиони:drk:(а Вермален не кошташе едвај 11 милиони со 30 милиони што останаја може и Чамак,Џеко и Жињак заедно да се купат), ...Па така нема некое големо оправдување освен политиката на Венгер.И не ми се правите наудрени кога знаеме како поминува РвП со повредите изминативе сезони.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Кратко и јасно -Пари за уште еден напаѓач имавме дури и одпојќе.Адебајор -25 милиони фунти :drk:Туре 16 милиони:drk:(а Вермален не кошташе едвај 11 милиони со 30 милиони што останаја може и Чамак,Џеко и Жињак заедно да се купат), ...Па така нема некое големо оправдување освен политиката на Венгер.И не ми се правите наудрени кога знаеме како поминува РвП со повредите изминативе сезони.
Точно дека толку заработка имаше клубот но тие пари не одат за венгер и за трансфери. Тие пари ги земаат газдите а колку ќе дадат тоа е друго. Јас како газда ќе земам пример имам бизнис и сум уложил во опрема, јас очекувам заработка, е сега треба да се обновува опремата но сигурно нема да ја дадам целата заработка за нова опрема.

Ова вака функционира во светот на економијата и бизнисот, не дека јас тоа го сакам но тоа е така. И јас би сакал да биде подруго но како фан, но како сопственик мислам дека не им е толку битно верувај битно им е да имаат заработка. Они си вложиле и сакаат заработка сигурно никој нема да вложи ако нема заработка. е сега Абрамовиќ што троши сигурно не ги заработал од фудбал, он јавно кажа си го зеде челзи за “рекреација“ а не да профитира. реал е кралски клуб и се е јасно........

Немој да ме сватиш дека ја оправдувам таа политика но тоа е реалноста :smir:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Бате немој да ми објаснуваш економија а поготово пазарна :smir:

5 сатот и пробвам некоја мисла да вклопам за арсенал.
И само некој нека ми рече навивај за друг тим ...Па кичма да му прекршам :smir:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Бате немој да ми објаснуваш економија а поготово пазарна :smir:

5 сатот и пробвам некоја мисла да вклопам за арсенал.
И само некој нека ми рече навивај за друг тим ...Па кичма да му прекршам :smir:
Ако вистински навиваш за Арсенал ... и со тешка воља неможеш да се откажеш од тоа до крајот на животот ! :pipi:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Неможам ниеден валиден да најдам... све или со пасворд или не работат :toe:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Тука имате добри за СопКаст.

Фабрегас утна пенал.

Глејго ѓупецов Ебуе, оф...
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
пенал промаши

и еден дуел не издржа

Аршавин-амин господе

и ебуе глупак
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
ПЕНАЛ ни одбрани Соренсен :tapp:
А читам Арша ужас играл еј ... сеа шанса сам пред гол ужас шутнал пак :tapp:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Добро голче..каква шанса утна Фабрегас сеа аууууууууууууууууууууу
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom