Xbox360 гејмери

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Чеј ти на мемориска сејфоваш? а ако ја играме на ХДД нема да има проблеми?
Значи само на официјален Мајкрософтски хард-диск не прави проблеми. Не мора да ја инсталираш, само да го имаш дискот конектирано...

Ако имаш флеш меморија или екстерен диск, џабе. :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.367
Поени од реакции
4.894

ќе вреди играва ? да штедиме на GB ? :smir:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Да не има некој кој што сам го флешна фирмверот на LT+ ?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Да не има некој кој што сам го флешна фирмверот на LT+ ?
Може да пробам деновиве со еден колега да го направам тоа али малце ми е језиво : )))
Имаш некој туториал?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Може да пробам деновиве со еден колега да го направам тоа али малце ми е језиво : )))
Имаш некој туториал?
Па немам побарано. Така прелистував, не знам дали да ризикувам со OnBoard сата што имам, или да барам VIA картица. Исто така, за напојување, да не знае некој дали ќе може да го упалам боксот додека е поврзан на компјутер со Сата , а напојувањето е од конзолата ?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Па немам побарано. Така прелистував, не знам дали да ризикувам со OnBoard сата што имам, или да барам VIA картица. Исто така, за напојување, да не знае некој дали ќе може да го упалам боксот додека е поврзан на компјутер со Сата , а напојувањето е од конзолата ?
Јас вака го упалив првиот пат кога сакав да го хакнам али не знаев дека имам Liteon и дека мора да се леми. Инаку тогаш го тргнав сата кабелот што е од боксот до двд ромот и го приклучив со друг сата кабел за матичната плоча на компјутер така што ромот си црпеше струја од боксот.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Јас вака го упалив првиот пат кога сакав да го хакнам али не знаев дека имам Liteon и дека мора да се леми. Инаку тогаш го тргнав сата кабелот што е од боксот до двд ромот и го приклучив со друг сата кабел за матичната плоча на компјутер така што ромот си црпеше струја од боксот.
Ахам, ок фала. Јас имам Тошиба-Самсунг ром. Така да само софтверски флеш треба. Здравје викендов планирам ако имам време. Ако најдеш некој добар туторијал, постирај го тука :)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ахам, ок фала. Јас имам Тошиба-Самсунг ром. Така да само софтверски флеш треба. Здравје викендов планирам ако имам време. Ако најдеш некој добар туторијал, постирај го тука :)
Ко што разбрав ако ти е претходно хакнат на било кој ром ти треба само софтверски пач. Тоа со лемењето за ако не е воопшто хакнат liteon. Барав пред некое време повекје на ју тјуб али немам седнато сега скоро да прочепкам. Ќе побарам деновиве ако најдам некој добар ќе го постирам или ако се решам да го средувам со колегата ќе постирам клип :)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Член од
26 ноември 2009
Мислења
89
Поени од реакции
4
Ко што разбрав ако ти е претходно хакнат на било кој ром ти треба само софтверски пач. Тоа со лемењето за ако не е воопшто хакнат liteon. Барав пред некое време повекје на ју тјуб али немам седнато сега скоро да прочепкам. Ќе побарам деновиве ако најдам некој добар ќе го постирам или ако се решам да го средувам со колегата ќе постирам клип :)
И јас сакам да го хакнам мојот хбох сам не ми се исплаќа Скопје да го носам нестрпливо чекам некој да кажи да потврди дека сам можи да го хакнам
 
Член од
4 декември 2008
Мислења
404
Поени од реакции
15
Ахам, ок фала. Јас имам Тошиба-Самсунг ром. Така да само софтверски флеш треба. Здравје викендов планирам ако имам време. Ако најдеш некој добар туторијал, постирај го тука :)
Сите го користат овој туторијал

http://jungleflasher.net/
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.325
Поени од реакции
81.558
Купив екс-бокс пред едно 3 години, али немање хаде-реди телевизор и немање време резултираше со неиграње на истиот.
Па се изгњавив тотално со купуење кабли и триста чуда да го прикључам на пи-си, али немањето време остана главен фактор за понатамошно неиграње.

Енивеј, дојдов деновиве до ха-де реди ТВ, па решив да го рехабилитирам екс-боксот.
Купуем игра и коа оно неќе да ја пушта.
Продавачот на играта ми рече дека Мајкрософт константно ги апгрејдува заштитите, а со тоа и чиповите требало нон-стоп соодветно да се апгрејдуваат или пречипуваат (или нешто слично). Исто ми рече дека од пред три години до сеа два-три пати тоа се десило. И тоа отприлика би била причината што неќе да ми пушта нови игри.
Ја рака на срце задњи игри што ги имам ми се Дед Спејс, Вива Пињата и Фифа'09(ваљда беше)....

Ме интересира дали ова е точно, според вас и колку отприлика се наплаќа за оваа "операција"?
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Купив екс-бокс пред едно 3 години, али немање хаде-реди телевизор и немање време резултираше со неиграње на истиот.
Па се изгњавив тотално со купуење кабли и триста чуда да го прикључам на пи-си, али немањето време остана главен фактор за понатамошно неиграње.

Енивеј, дојдов деновиве до ха-де реди ТВ, па решив да го рехабилитирам екс-боксот.
Купуем игра и коа оно неќе да ја пушта.
Продавачот на играта ми рече дека Мајкрософт константно ги апгрејдува заштитите, а со тоа и чиповите требало нон-стоп соодветно да се апгрејдуваат или пречипуваат (или нешто слично). Исто ми рече дека од пред три години до сеа два-три пати тоа се десило. И тоа отприлика би била причината што неќе да ми пушта нови игри.
Ја рака на срце задњи игри што ги имам ми се Дед Спејс, Вива Пињата и Фифа'09(ваљда беше)....

Ме интересира дали ова е точно, според вас и колку отприлика се наплаќа за оваа "операција"?
Odi nekoja stranica ponazad i ke vidis sve za tvojot problem.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.325
Поени од реакции
81.558
Odi nekoja stranica ponazad i ke vidis sve za tvojot problem.
Тоа ли е тоа флешување ор самтинг?
Ја го видов, али не знаев дека се однесува на мојот проблем. И стварно, овие бараат 900. Ај ќе видам со IDC...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom