Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Не брат ке видиш до завршувањето на дербито нема да има нисо ни од двајцата ама после тоа ке биде гунгула:tv:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.694
Поени од реакции
43.762
Рано е за тоа,најкасно петок Мурињо ке ја засере осеќам :)
Не примети дека Барези го пушта по прес конференции , не верувам дека ке ја ''засере'' , баш поради тоа што сите го очекуваат истото од него. А и наредното коло ке биде само 5то , остануваат уште 33 , таа гунгула за која сите говорат ќе биде од Јануари нагоре , така беше и минатата сезона .
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
може ќе се рчнат галијани и мурињо ? :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
може ќе се рчнат галијани и мурињо ? :)
Пa ја од нив очекувам,Анчелоти е вагина нема шанси да се искурчи :)
Он ако Мурињо нападне ке одговори нешто у стил““Интер е голем дербиво е битно,надвор е убаво,Мурињо кој си вика во уста си го пика’’,Галијани од друга страна има пис јазик и не преќутува.

Или по шо вика Син тоа што пуштале тој Барези да збори,умереност мора да има кој и да ја засере недела 17-00 може да јаде срамна повратна :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Честиткиииииииииии за победата :vozbud::vozbud::vozbud:

И конечно голот што Бориело го должеше за мене :pipi: :back:

(штета нема да игра против Интер :( :icon_roll)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Бориело не игра со Интер :mad::mad::mad::

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Сarlo Ancelotti can see Milan taking shape, but can’t be happy after losing Marco Borriello for the derby.

[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“It doesn’t seem to be particularly serious and we’ll have to wait a few days to see the extent of the damage, but clearly he cannot recover for the derby,”

[/FONT]Epa Шева стегни дупе ќе летаме :)


Или па кога ке размислам,Анчелоти едвај чека вакво нешто за да истрча со еден напаѓач само.
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]
[/FONT]
Штета, на овие од интер сеа им се шири дупето ама ај знам дека и Шева ќе дебитира повторно чим не даде гол до сеа ќе даде сеа, ако не он Рони :)
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Штета, на овие од интер сеа им се шири дупето ама ај знам дека и Шева ќе дебитира повторно чим не даде гол до сеа ќе даде сеа, ако не он Рони :)
Хм... кога сме веќе кај дупињата.
Колку пошироко толку подобро, ќе може дабл, трипл (понатака не знам) да се прави.
Шева е многу гнасен за "овија", знае убаво да ги натрта, а и треба + и заради Мурињо, па да види тој кој го држеше на клупа.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
101
Поени од реакции
7
najjakiot tim na milan definitivno e toj pod vodstvo na kapelo koga nemaat nieden poraz vo tekot na cela sezona vo site natprevaruvanja.so rajkard vanbasten gulid boban savicevic massaro i drugite.
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе едно многу ме плаши што на секоја утакмица примаме гол,разбирам јас го нема Неста ама дај бе нека стгнат Бонера,Каладзе,Малдини,мора да се внимава на одбраната посебно во недела Интер го има оној носконо во напад на него треба еден фластер да му стават да го чува ама дефинитивно не Бонера понизок е ке му ги зема сите воздушни дуели,можеби Малдини?
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
MILAN SOON IN ALBANIA

9/24/2008

MILAN - Milan will officially take part in the first "Taci Oil Albania Reads" trophy which will be held at the Qemal Stafa stadium of Tyrana on the 14th of October at 7pm local time. The friendly game between the Rossoneri's first team and KF Tirana will be used to gather funds for the Albania Reads project promoted by UNICEF which foresees the construction of modern libraries all over the country, with the objective of spreading amongst the Albanian youngsters the culture through reading.




Од официјална ова е
па најблиску што може да гостува за да се гледа
сега ни е шансата :wink: :icon_lol:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
2
gledam mnogu galama za vo nedela natprevarot...ali tuka ima i edna interesna stvar mislam deka ponedelnik mu e rodenden na berluskoni i baral poklon od igracite pobeda nad inter.. taka da ako zamesa prsti mr.silvio sansite se zgolemuvaat :P :P
 
P

PewDiePie

Гостин
gledam mnogu galama za vo nedela natprevarot...ali tuka ima i edna interesna stvar mislam deka ponedelnik mu e rodenden na berluskoni i baral poklon od igracite pobeda nad inter.. taka da ako zamesa prsti mr.silvio sansite se zgolemuvaat :P :P
Како не не е тој Морати или Моџи или како се викаше тој. Ке си победиме FAIR AND SQAIR затоа што сме подобри видете само колку г...на изеле во нивниот фан клуб за нас
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom