Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
ми се свиѓа што Кака полека се враќа во форма само уште на шутот да проработи :)

поточно само 2-3 шута му требаа за да го намести како што треба шутот :) , вистинска ѕвезда...

ај честито за победава, конечно на школо со крената глава и убиствени заебанции ќе одам :)... нека се множат

сега потребна е победа против Реџина и минимум нерешено на големото Миланско дерби:helou:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Е ова е вистинскиот Милан, кога играм со двајца напаѓачи газиме. Мора да продолжи Анчелоти да игра со двајца шпиц. Иначе мора да ги пофалам сите за головите, особено Кака и Замброта, па дури и Пато, одлично ја заврте со глава и Сидорф добро се снајде при постигнувањето на голот.
Само вака да продолжиме!
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Одлична игра од цел тим. Повеќе коментари не се потребни:smir:.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Мислам дека најдобро изигра Амрозини во оваа утакмица, најдобар беше заедно со Бориело и Пато
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Добра игра од милан али лацио заслужуваше барем уше еден гол.Честито први 3 бода :wink:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
АЈ нека ви е честито победата !:smir: Конечно Милан да изигра како што треба и да заличе на тим кои во своите редови има индивидуалци со звучни имиња.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Абијати- можеше да одбрани, мислам дека Дида треба да биде прв голман
Јанкуловски- требаше малку поофанзивно да игра иначе супер
Гатузо- ѕвер што да се каже
Кака- што да се каже најбољи е, едино што слабо му одат дриблинзите, треба тоа малце да го потренира, голот ремек дело
Емерсон- чавка
Еден од најомилените играчи во Милан ми е Дида ама ѓабе од него неможе да очекуваме многу очигледно неговото време пројде, многу повреди а и после тоа со Селтик што се случи :) така да најдобро е сезонава Абиати да биде прв голман...
(и фала му на Анелка што имамо голман помалце) :)

Јанкуловски кога не играл офанзивно ?

Гатузо точно звер и тоа со скршеница на раката :)

Кака добар е не е се до дриблинзите ете ако е за тоа тука е Роналдињо :)

и Емерсон не е чавка, Пума е :pos:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
ајде нека се множат....со срека нека ни е...редно беше...:vozbud:бравоооооо:vozbud:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Не очекував толку убедлива победа вечерва. Како и да е честитки и од мене, сосема заслужено ...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Не очекував толку убедлива победа вечерва. Како и да е честитки и од мене, сосема заслужено ...

Ја очекував, пошо више навика ми стана да ги тресемо ови како ги викаја мацио или таке нешто :pos2:

Инаше за утакмицата сите изиграја топ само уште кој би играл неста месо каладзе боље би било

Сидроф ме изненади одлично изигра, Пато такоѓе, Бориоело мора да остане у прв тим штета што не даде гол

Али најрадосен сум што Кака се враќа у форма да се знае кој е Numero Uno, и радосен сум што ќе го нема Крешоверајд на форумов едно 2-3 дена :helou:
 
Член од
28 август 2008
Мислења
184
Поени од реакции
11
Cestito pobeda ako igraat vaka cela sezona se ke zgazat inace najdobar tandem do sega vo napad im bese ovoj so borielo i pato
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom