Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Член од
18 февруари 2011
Мислења
9
Поени од реакции
0
Чек мора и да лупа на бубњеви и да знае да пее! ?

--- надополнето ---

ААко на некој му треба вокал нека ми пише и нека глеа од скопје да е ! :)
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
Теско е да лупаш на бубањ и у исто време да пееш :) Не е битно од кај се луѓето,битно е да се стационирани во Скопје.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
66
Поени од реакции
17
Се извинувам ако се мешам у темата, али ваљда овдека се постира опремата која се продава.

БТВ продавам VOX транзистор појачало, направено во англија .

не знам дали смее да се постираат линкови ако не смее , ајм сори :))

http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Index/436801?searchID=1056144&Idx=31

Тука има се за појачалото , и снимка има од него, така да......ако има заинтересирани нека пишат.

Го менувам и за помало појачалце, по могуќност hughes & kettner edition blue 30, marshall или vox ,нормално во таа цена.

Не прифаќам Laney или Line 6. :)))

Појачалцето е гром, но премногу ми е гласно за дома , а не свирам веќе у бенд, па затоа го шиткам.

Позз и may the force be with you :))
 

bikerboy_87

F*CK...all i need is U!
Член од
30 март 2009
Мислења
42
Поени од реакции
4
дали знаете колко би била цената на традиционални македонски гајда/кавал/свирче...и каде можат да се најдат?
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Ме интересира нешто... До сега со бендот микрофонот го уклучувавме на бас појачалото, и едвај се слушав. Сега сакаме да пробаме да донесеме обично 220W појачало и пар звучници, и звукот да оди преку лаптоп. Што мислите, подобро ќе биде? :)
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Ако микрофонот не е кондензаторски и ако аудио картичката ти е саглам, терај слободно преку некое аудио програмче (за да можеш малку и да го дотераш звукот во реално време) па после сигналот така нашминкам и појачан пак врати го преку бас појачалото или пак ако повторно е слабо тогаш терај преку друго појачало/звучки.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
66
Поени од реакции
17
Што знам, мене лично не ми се свиѓа идејата да иде преку лаптоп . Влезовите и излезите на лаптоптите и на повеќето компјутери се за нигде.
А програми за шминкање ќе ти го исцицаат рамот , и ако е слаб лаптопот ќе ти касни звукот.
Зависи ако ти е добро појачалото боље иди директно преку него , зашто боље го процесирааат звукот.А и сигурно ќе биде почист звукот од бас појачалото и по-продорлив зашто бас појачала работат на други фреквенции, затоа и се бас појачала.
Зависи што сакаш да извадиш од вокалот. Мој совет , пробај на друго дефинитивно.
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
Дали некој има Sennheiser E - 835 микрофон за продавање?
Заинтересиран сум САМО за таа серија и нека каже која цена.
Поздрав
 

Garcia

amater
Член од
29 јуни 2008
Мислења
50
Поени од реакции
14
Vaka,se bara tapanar za vo bend .Veke sme sobrani dve gitari,bass i vokal...Sakame da svirime nesto sto bi ni prilegalo na site za na pocetok cover za da se vklopime,a ponatamu i avtorsko...Vo glavno stilot sakame da se dvizi okolu rock,grunge,hard rock itn.Nesto kako Jimi Hendrix,Nirvana,Pearl Jam,Led Zeppelin i mn drugi poznati
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Да не сака случајно некој пијанино да купи.....се продава старо но одлично сочувано пијанино PETROF......ако некој е заинтересиран или знае некој шо евентуално би бил заинтересиран....може да пише ПП да се пазариме за цена
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Да не сака случајно некој пијанино да купи.....се продава старо но одлично сочувано пијанино PETROF......ако некој е заинтересиран или знае некој шо евентуално би бил заинтересиран....може да пише ПП да се пазариме за цена
А чисто информативно кога пишувате огласи да напишете и цена ... не верувам дека е нешто страшно тајно. Би сакал барем ориентационо да знам, за ако некој праша на пример :)
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
А чисто информативно кога пишувате огласи да напишете и цена ... не верувам дека е нешто страшно тајно. Би сакал барем ориентационо да знам, за ако некој праша на пример :)
1400 евра :smir:
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Се извинувам ако се мешам у темата, али ваљда овдека се постира опремата која се продава.

БТВ продавам VOX транзистор појачало, направено во англија .

не знам дали смее да се постираат линкови ако не смее , ајм сори :))

http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Index/436801?searchID=1056144&Idx=31

Тука има се за појачалото , и снимка има од него, така да......ако има заинтересирани нека пишат.

Го менувам и за помало појачалце, по могуќност hughes & kettner edition blue 30, marshall или vox ,нормално во таа цена.

Не прифаќам Laney или Line 6. :)))

Појачалцето е гром, но премногу ми е гласно за дома , а не свирам веќе у бенд, па затоа го шиткам.

Позз и may the force be with you :))


ЈАКО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

--- надополнето ---

1400 евра :smir:
Да кажеше у какво стање е?, што материјал е?, дирките,педалите. ако е од дрво во какво стање е дрвото, каков е штимот..

--- надополнето ---

Ме интересира нешто... До сега со бендот микрофонот го уклучувавме на бас појачалото, и едвај се слушав. Сега сакаме да пробаме да донесеме обично 220W појачало и пар звучници, и звукот да оди преку лаптоп. Што мислите, подобро ќе биде? :)
Малце сум надвор од контекс на муабетов, али за кој микрофон збориме сеа?.. Вокален? инструментален? каков и да е, уклучи го у миксета. ( и во струја :blabla:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom