Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
И како добар ли е? ..да зивеам во ск би купил зс овде нема кај мене :toe:
Абе брат, добар е, кј ќе дојде у правилен штим ти светка диодата зелена и готово, за прецизен је прецизен....
А ако си ти добар слухист можеш и по инструмент да штимаш, доволно ти е првата жица да ти биде наштимана да можеш и другите да ги средиш
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
81
Поени од реакции
0
Абе брат, добар е, кј ќе дојде у правилен штим ти светка диодата зелена и готово, за прецизен је прецизен....
А ако си ти добар слухист можеш и по инструмент да штимаш, доволно ти е првата жица да ти биде наштимана да можеш и другите да ги средиш

Епа тоа е работата не сум добар слухист :kesa:
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
0
Друго е штимер, моеш и да го носиш свегде со тебе...
Da vo pravo si za toa,mada ima procesorcinja so vgraden stimer (za digitech sum siguren deka imaat za dr neznam) pa za tie pari i dodatok moze da si zeme takov procesor a voedno i stimer. (ali da go ostavime kvalitetot na procesorite na strana zasto ne sum ic zadovolen)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Da vo pravo si za toa,mada ima procesorcinja so vgraden stimer (za digitech sum siguren deka imaat za dr neznam) pa za tie pari i dodatok moze da si zeme takov procesor a voedno i stimer. (ali da go ostavime kvalitetot na procesorite na strana zasto ne sum ic zadovolen)
Абе пролистај малу муабетов нагоре, он за акустична бара
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
81
Поени од реакции
0
а како со таа Guitare Pro ? е да тука си во право мозес каде сакас да го носиш
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
Guitar pro е програм за компонирање и читање на таблатури за гитари. Има во него вграден штимер се што треба е да имаш микрофон (ако си со акустична гитара) или да ја пуштиш електричната во влезот за микрофон со џек што го смалува оној од 5.2 во 3.5mm
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
81
Поени од реакции
0
здраво знам дека прасанјето сто це го поставам е надвор од темата но го поставив и на разлицни места и никој не ми одговара па..Знае ли некој да ми написе или најде табалтури за Тамара од Борис Новковиц фала многу ми треба
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
здраво знам дека прасанјето сто це го поставам е надвор од темата но го поставив и на разлицни места и никој не ми одговара па..Знае ли некој да ми написе или најде табалтури за Тамара од Борис Новковиц фала многу ми треба
Ова ти треба?

E Am
Nocas sam ti opet sam
F G
da me barem nesto udari
E Am
bice rata kazu svi
F G E
al' ja cu umrijeti od ljubavi.


E F G C
Ko mi tebe uze Tamara
F G C
prodala si suze drugima
C F G C
nocima ja sanjam tvoje tragove
C F G Am
kuda idu izgubljene djevojke


Друг пат користи едно нешто што е многу корисно.

Google се вика:smir:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
81
Поени од реакции
0
Ова ти треба?

E Am
Nocas sam ti opet sam
F G
da me barem nesto udari
E Am
bice rata kazu svi
F G E
al' ja cu umrijeti od ljubavi.


E F G C
Ko mi tebe uze Tamara
F G C
prodala si suze drugima
C F G C
nocima ja sanjam tvoje tragove
C F G Am
kuda idu izgubljene djevojke


Друг пат користи едно нешто што е многу корисно.

Google се вика:smir:

Брат фала за акордите ама јас не барам акорди ее и фала што ми кажа за Google стварно не сум знаел :pos2: :pos2: :pos2: ...Е и да ти кажам ако не знаеш што се таблатури постои Wikipedia ..eве ти линк да научеш што се таблатури :salut:
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Брат фала за акордите ама јас не барам акорди ее и фала што ми кажа за Google стварно не сум знаел :pos2: :pos2: :pos2: ...Е и да ти кажам ако не знаеш што се таблатури постои Wikipedia ..eве ти линк да научеш што се таблатури :salut:
За ваква песна да бараш таблатуре е смешно...боље научи си ја во моментот каква што ти ја пиша некој погоре...:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom