Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Мислиш најлонски...
Цики, ДоРеМи, Ѓитар Хаус...Дадарио жици , имаш профајн , бегинер и овие новиве шо се стејт оф арт , околу 500 денари ти е сет жици.:smir:
Ама вреди.:wink:
Купив ама фала ипак. Иначе да вредат многу, многу убав класичен звук ваѓаат. Ми се свиѓаа ептен.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
DigiTech RP 80 шо цена е на ново кај нас ?
 
Член од
15 февруари 2010
Мислења
410
Поени од реакции
598
Некој да не знае дали се продаваат epiphone ел. гитари во земјава?
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
Се бара бубњар за панк-рок/метал-кор бенд за авторски песни .. Да има бубњеви и секако да знае да лупа :)) иначе има материјал, само треба да се средува
..
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
84
Поени од реакции
41
ne trebase ovde da pisam ali neznam kade da go pisam ova, baram edno video. videoto bese kako reklama protiv drogata odese pred poveke od 10 godini znaci koa sum bil mal pesnata u pozadina bese od Enigma - Return to innocence ako znae ili ako go najde nekoj ovaa video neka pise pp ili tuka pozz
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Некоја информација околу бендот Лева Патика, кои свиреле, нивни години на раѓање,години на постоење, за кого е напишана Неправда, било што?
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
Се бара бубњар за панк-рок/метал-кор бенд за авторски песни .. Да има бубњеви и секако да знае да лупа :)) иначе има материјал, само треба да се средува
.. Нешо у стилот на : A Day To Remember , August Burns Red , Parkway Drive , As I Lay Dying i sl. :)
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Значи вака.... Сум semi-experienced гитарист(акустична + електрична гитара) што доста сум експериментирал имам свои 2 песни и направено преработки на повеке од познати 10 песни, барам доста добар гитарист и клавијатурист и тапанар, имам спонзор кој е спремен да даде некоја пара за успех.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Значи вака.... Сум semi-experienced гитарист(акустична + електрична гитара) што доста сум експериментирал имам свои 2 песни и направено преработки на повеке од познати 10 песни, барам доста добар гитарист и клавијатурист и тапанар, имам спонзор кој е спремен да даде некоја пара за успех.
Што жанр и што успех ?
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Прогресивен инструментален рок со примеси на мелодичен метал. А успехот е ралативен не зависи од мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom