Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Ја би сакал да .. да си купам еден дееен фендер дер со капа а а ааарх ддддастер.

Фенддер со ккападастер.

Ккккооолку пппари ее?


Друже језда ништо не разбрав, али колку што можам да разберам :)

Бараш Капатастер или Тостер ? :pos2:
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Шиткам гитара и појачало...Може у пакет, а може и посебно...
Слики од нив неам, али моделите се овие...

Гитарата...Копија на Џексон, со футрола, 2 години стара, свирена еднаш месечно...




Појачалото...Исто уште малце па 2 години, 30 вати, све е у реду, одговара за по дома или па за бенд пошо има моќ....




По 5000 ги давам двете...Може и ценкање...:)

Ја шитна гитарава ?
 
Член од
24 август 2006
Мислења
41
Поени од реакции
1
Продавам бас, бас појачало и ефекти.

Басот е ESP B-50, стар помалце од 2 години - во добра состојба. Доаѓа со кабел, појас, штимер и футрола. Цена 8000 ден.



Бас појачалото е Behringer BXL1800A - 180 Ватно бас појачало со 12 инчен звучник. Ептен гласно појачало - за вежбање, а богами и за по свирки. Има втор канал - дисторзија, вграден компресор и октавер, како и графички EQ. Доаѓа со footswitch за контрола на дисторзијата и октаверот. Цена 8000 ден.



Исто така продавам дисторзија Electro-Harmonix Big Muff Pi (Руската - црна верзија) за 3000 ден, како и Behringer HB01 Hellbabe за 1000 ден.



Повеќе инфо за заинтресирани - по пп.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
појачалово ми се свиѓа МНОГУ.. значи не само за вежбање, туку и за на свирки ќе заврши добра работа.. луѓе идат со обично СОНИ од Бит Пазар на свирки... а камоли со Берингер 180 ватно :wink:
 
Член од
17 април 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
Шиткам гитара и појачало...Може у пакет, а може и посебно...
Слики од нив неам, али моделите се овие...

Гитарата...Копија на Џексон, со футрола, 2 години стара, свирена еднаш месечно...




Појачалото...Исто уште малце па 2 години, 30 вати, све е у реду, одговара за по дома или па за бенд пошо има моќ....




По 5000 ги давам двете...Може и ценкање...:)
го шитна ли појачалото ? оти ми треба ..
 

The Healer

Исцелителот
Член од
19 февруари 2009
Мислења
139
Поени од реакции
7
Big Baka, уште го шиткаш бас појачалото???
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Ај сеа и ја да се убацам у огласиве.. :)

Продавам ЕСП LTD EC 1000... со DELUXE SCHECTER штимери, ЕМГ магнети, со активна електроника, значи ЕМГ Пинк Флојд глимор, buster volume profesional со многу добар стратокастерски раритет, цена фиксна и барам 1000 евра... еве и слика..

 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
У потрага по гаража

Ја би сакал да пријавам еден бенд, домашно васпитан, со педигре, кој бара гаража за делење, пожелно у Центар. Четворица сме, сакаме да бидеме пет, али тоа е прича за другпат, за сеа толку.
 
Член од
28 август 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Шиткам гитара и појачало...Може у пакет, а може и посебно...
Слики од нив неам, али моделите се овие...

Гитарата...Копија на Џексон, со футрола, 2 години стара, свирена еднаш месечно...




Појачалото...Исто уште малце па 2 години, 30 вати, све е у реду, одговара за по дома или па за бенд пошо има моќ....




По 5000 ги давам двете...Може и ценкање...:)
а гитарата ја шитна или уште ја продаваш?
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Се продава гитарски засилувач Чајавец GA104 , 150 W, глава+кутија, звучникот е 15 инчен RCF., практично неуништлив, со одличен бас.
Два влеза, Hi и Lo;
Контроли: Gain; EQ: High, Middle Hi, Middle Lo, Bass.; eфекти:Harmonic Booster (intensity, band), Reverb (Drive, Intensity); Master Volume, 9000 ден.




Ако сте заинтересирани, пишете! :party1:
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Предлог за добра класична гитара...ко за почетник? :)
 
Член од
14 септември 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
и јас барам предлог за акустична гитара за почетник :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom