Лига на Шампиони 2009-2010

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Интер можеше да победи со повеќе голови разлика, но и вака сеуште останува голем фаворит за пласман понатаму.

Барса заслужи победа, но сепак Алмуниа беше одличен и ќе биде интересен реваншот, иако не верувам дека Арсенал може да замине со победа од Камп Ноу.

п.с Не паѓајте на провокациите на навивачите на Челзи, кои се па они да зборат за ЛШ кога нивната екипа може само да го сонува трофејот.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Колкави се шансите на Арсенал ??? - 16.3 % :smir:
In the 233 times that the first leg of a two-legged Champions League tie has finished 2-2, the away team has progressed 83.7% of the time.”

 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Интер можеше да победи со повеќе голови разлика, но и вака сеуште останува голем фаворит за пласман понатаму.

Барса заслужи победа, но сепак Алмуниа беше одличен и ќе биде интересен реваншот, иако не верувам дека Арсенал може да замине со победа од Камп Ноу.

п.с Не паѓајте на провокациите на навивачите на Челзи, кои се па они да зборат за ЛШ кога нивната екипа може само да го сонува трофејот.
Никој не провоцира збориме за Овербро и неговите добри 'технички' одлуки зш нековото судење,а се виде и против Фиеронтина без навреда Баерн..
 
В

Вори

Гостин
Интер можеше да победи со повеќе голови разлика, но и вака сеуште останува голем фаворит за пласман понатаму.

Барса заслужи победа, но сепак Алмуниа беше одличен и ќе биде интересен реваншот, иако не верувам дека Арсенал може да замине со победа од Камп Ноу.

п.с Не паѓајте на провокациите на навивачите на Челзи, кои се па они да зборат за ЛШ кога нивната екипа може само да го сонува трофејот.
Ајде одам да спијам,да посонувам малце.Можеби трофејот од ЛШ,можеби ќе го сонувам Волкот,можеби Фабрегас,или можеби Бусака како му дава црвен на Пујол..:tv:
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Да ми направи мене судија така :S, до душа имаше среќа Овербро не видов да му падна да суди на Арсенал или некоја Лондонка екипа :).
Da,da opasen si ,ke go istepase? more ke :pusk: i ke molcese(ne go fakaj za navreda se zezam).Jebiga brat,sudii mnogu natprevari izebale i uste mnogu ke izebaat.It just happend referees to be humans!:smir:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ne mi e jasno i neznam so koe lice navivacite na celzi drobat tuka vo liga na sampioni koga za niv zavrsi liga na sampioni
lani iniesta mu go sibna,a ovaa godina povtorno igrac na barsa mu go sibna samo od timot na inter:)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Момци, освен Цеск, имаше ли друг фудбалер од Арсенал што доби суспензија за реваншот ?? Мислам дека Сонг и Диаби добија жути и еден од нив ќе биде суспендиран. Ако грешам исправете ме.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Манчестер,Баерн Лион слаби се а??
Манју без Руни, да би кажал дека се слаби и недостојни да им парираат на Каталонците.
другиве нема да ги коментирам бидејќи јасно е кој ќе биде финалистот.. .

Многу тешка проценка.Ги кажа сите фаворити освен Манчестер и Баерн.
Ја на овие би ги додал и Лион,Бордо и ЦСКА.
Некој од овие,гарант ќе биде шампион.:vozbud:
значи јасно е, тоа означува и колку човек да е пристрасен ќе признае дека втората двојка е поквалитетна, а поготово што ќе има и потешка задача до финалето со тоа и повеќе техника за усовршување и поспремни на Бернабе.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Никој не провоцира збориме за Овербро и неговите добри 'технички' одлуки зш нековото судење,а се виде и против Фиеронтина без навреда Баерн..
Па преку таквое веќе од муабетите за Овребо. Никој не вика дека добро судеше, ама помина тоа а не да го тапат 1 година цела со него. Никој не го спомнува чистиот пенал врз Анри на првиот дуел тогаш, којзнае што ќе беше да поведеше тогаш БАрса 1 - 0 на 30на минути до крај.
Ајде одам да спијам,да посонувам малце.Можеби трофејот од ЛШ,можеби ќе го сонувам Волкот,можеби Фабрегас,или можеби Бусака како му дава црвен на Пујол..:tv:
Онака во глава коефициентот ми беше 1.05 дека ќе ме цитираш во рок од 2 минути :pos:
Што сакаш сонувај, сониптата може да се исполнат (со чест на исклучоци - читај меѓуредови шампион во ЛШ:wink:)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Момци, освен Цеск, имаше ли друг фудбалер од Арсенал што доби суспензија за реваншот ?? Мислам дека Сонг и Диаби добија жути и еден од нив ќе биде суспендиран. Ако грешам исправете ме.
Не не,никој друг не е суспендиран :smir:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Колкави се шансите на Арсенал ??? - 16.3 % :smir:
In the 233 times that the first leg of a two-legged Champions League tie has finished 2-2, the away team has progressed 83.7% of the time.”

Шансите се 50:50 или ќе тепаат или нема да тепаат :tv:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Па преку таквое веќе од муабетите за Овребо. Никој не вика дека добро судеше, ама помина тоа а не да го тапат 1 година цела со него. Никој не го спомнува чистиот пенал врз Анри на првиот дуел тогаш, којзнае што ќе беше да поведеше тогаш БАрса 1 - 0 на 30на минути до крај.
Од аспекат гледано на Челси не му досудија 5 па ако гледаш така..
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
и на крај ќе здиват Шамак,Гуркоф,А.Диара and co. и ќе испосерат се до крај, најпрво Лион, потоа преку Манју до финалето за да торпедираат еден од Барса/Интер/Арсенал :mara:













Апри ли ли ли
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Од аспекат гледано на Челси не му досудија 5 па ако гледаш така..
Накај 10. Реално и несубјективно (барем ја така мислам) како фан на Барса имаше 2 чисти пенали. Другото беше чисто. Е кога ќе се одземе пеналот на првиот натпревар, останува дека всушност во овој двомеч Челзи беше оштетен со само 1 пенал. Нешто што се случува во секој трет двобој.
Никој не е крив што мајмунон Дрогба 5 пати сам со Валдес не можеше да погоди.
Толку за лани, не коментирам веќе за минатата сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom