Лига на Шампиони 2009-2010

F

fantomX

Гостин
Некој сериозно мисли дека Рубин и Динамо можат да поминат во наредна фаза?

Докажаа дека се тимови кои можат да прават проблеми на западњациве, ама за натаму, рано е. Мидлзбро на нивни терен беше кошмар за „големите“, па второлигаш е сега. Рубин на пример, на минус Целзјусови, иако во врв на формата (според тоа до каде е руското првенство) и во врв на самодоверба (по победата на Ноу Камп), не успеа да ја совлада Барселона , која патем ја нема формата која ја имаше лани и може да ја има и годинава.

Интер и Барселона сигурно одат по натаму, 99%, да не ги тржеше теоријата во игра Рубин и Киев, ќе речев 100%.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.629
Поени од реакции
10.343
Barca ke go torpedira Inter,i posle ke tepa so Dynamo komotno,a Inter ke go torpedira Rubin.Taka da i Inter i Barca ke odat ponatamu. Milan ne mi se veruva deka ke pobedi doma so Marseille,a na Zurich ke mu napikat 5,6 .Liverpool i Bayern ke bidat favoriti vo Evropa Liga :pos2:.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.252
Кај бе таков среќен тим ќе оди у Лига Европа.
Кладба дека ќе се излвлечат у 1/8 финале?
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Пласирање на Барса во следна фаза му зависи од утакмицата со Интер,но ќе видиме како ќе завршат Рубин со Динамо,Милан и Реал ќе се пласираат со сигурност,Фиорентина и Лион со сигурност се пласираат итн...


REAL MADRID THE BEST


Кај бе таков среќен тим ќе оди у Лига Европа.
Кладба дека ќе се излвлечат у 1/8 финале?
Тешко дека ќе се извлечат....нема врска,ќе ги гледаме в година во ЛИГА НА ЕВРОПА..:pos2:


REAL MADRID THE BEST
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.636
Поени од реакции
43.409
Не се знае дали Реал ќе се пласират..фудбал е ова,се е можно :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Барса и Интер ќе ремизираат, Милан и Реал ќе си тепаат и овие четири тима ќе играат меѓусебно во 1/8 финале...Фиорентина и Лион ќе си продужат, Ливер не се спасува , касно им текна,Баерн па ич, Јуве и Бордо идат понатака, ќе ја напраат Европа лига поинтересна за гледање :pos2::pos2:
Челзи и Порто веќе се сигурни, Манчестер и Волфсбург сеуште не али ќе го потврдат пласманот во среда, Севиља е сигурен патник, за второто место ќе биде тесно али јас мислам дека Штутгарт ќе продолжи поради малце полесниот распоред... Арсенал е сигурен во последната група, за второто место ќе биде исто така тесна борба, со мала предност на Олимпијакос...
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Moже некој ако знае да даде распоред на преноси на Канал 5 и Канал 5 плус за вторник и среда од утакмиците од ЛШ?
Однапред благодарам.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Уфффф шо сакам да не се пласираат или барса или интер...повеќе би сакал барса да не се пласира...замислете....Актуелниот европски шампион не успеа да се квалификува во нокаут рундата,то ест излезе по групи:helou:Ќе биде интересно неделава,ќе биде...ќе има многу возбудувања:smir:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Уфффф шо сакам да не се пласираат или барса или интер...повеќе би сакал барса да не се пласира...замислете....Актуелниот европски шампион не успеа да се квалификува во нокаут рундата,то ест излезе по групи:helou:Ќе биде интересно неделава,ќе биде...ќе има многу возбудувања:smir:
ако Барса не избори пласман во 1/8 финале во ЛШ тогаш Европа лига годинава ќе биде поинтересна за гледање заедно со Баерн,Ливерпул,Атлетико,Ајакс,Бенфика,Рома... :vozbud::vozbud::vozbud:
 
B

boki10messi

Гостин
АЛООООООО!!!! Во кој свет живеете? БАРСА да не се пласира во ЛШ? хахахахаха. Опасни дроги се вртат низ нашата т.н. држава.. :tapp: :tapp:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Ќе видиме,Интер се во топ форма,за Меси и за Ибра е неизвесно дали ќе играат..а Барса без Меси е мн.слаба...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Eве кои натпревари ќе се прикажуваат денеска и утре на канал 5 и канал 5+:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom