Искуства со полицијата!

Сте имале ли искуство со полицијата?


  • Вкупно гласачи
    311

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Мене баш вчера ми беше, се враќам од бела ноќ и среќавам некои дечки од маало и застанувам со уште еден другар што беше со мене, поразговаравме нешто и глеаме цајканско комби ни застананува и почна да ни ги дрви што барате надвор во ова време, треба дома да сте да спиете и такви глупости.
После 10 минути дудлање ни вика ај сеа дома и еден другар од тие што ги сретнавме викна еј дуксерот си го забораив на клупа и јас си бев најблиску и поштено да му го дадам и само коа плесна на земја еден кујнски нож...ххаха... мене срцево ме стрефи од кај па сеа ова, и цајканов го виде и се изнервира и вика ај сите во комбе еден од дечките почна да цвичи, да кука немој бе мајка ми болна ќе умре, па виде овој ќе ја умрам женава ни зеде информации и вика ќе ви дојдам дома, да видам вашите со што се шетате по улица... И така ја ни крив ни дужен ќе си го изедам дома ако ми дојдат....
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
2
Мене ми се нема случено да јадам ќотек од полиција и нема ни да се случи тоа ама сум поминувал со усни опомени ама ме бива за проблеми правење ама на крај друг го јаде к***т хахаха И тоа беше во Охрид правеа едни дечки журка во 3-4 саат у полноќ а јас во истиот ден пристигнав и така изморен станувам да видам што се дешава го станувам другар ми му викам гледај сега земам две тегли (нормално празни) и шише од шток му го давам шишето и му викам на 1,2,3 фрлај и за 2 мин дојде полиција им влезе во стан и сите ги избрка хаха а мие се згазивме од смеенје ЧД:vozbud:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Зимава, кога настана пожар во викендицата во која бев со другарите, па окапавме цела ноќ во станицата на шапка да даваме изјава:toe:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Навремето... нон стоп НТШ ли беа незнам нон стоп ме замараа и ме следеа, као демек сум дилер или се дрогирам. Бев и да давам изјава во станица и дадов мокрача.Ништо не најдоа бидејќки јас сум спортист човек кој пие алкохол :D
Као демек сумлив сум и бил поради косишта, синџири на пантолоните оно ово..
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Pred skoro nedela dena sakavme da go tepame obezbeduvanjeto na skoloto oti ni se kurcese toj se isplasil i ni donese 3 kopilinja i ne odnesoa vo stanica tamo po 2-3 slakanici od 3te policajci` dadvome izjava deka nisto ne sakvame da mu napravime na obezbeduvaneto i ne pustia
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Навремето... нон стоп НТШ ли беа незнам нон стоп ме замараа и ме следеа, као демек сум дилер или се дрогирам. Бев и да давам изјава во станица и дадов мокрача.Ништо не најдоа бидејќки јас сум спортист човек кој пие алкохол :D
Као демек сумлив сум и бил поради косишта, синџири на пантолоните оно ово..
Тачно. И јас бев со него само мене не ме фатија... :pos2:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Хаха да да позитивно имам и тоа секогаш знам да се извадам да ги смотам или тоа или бегам така да никад не ме фатиле.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Do pred izvesno vreme nemav nikakvo iskustvo ,no sega imam za nepravilno parkiranje i plus kazna za pajak ..:tapp:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
8
А ова НТШ некоја посебна единица е ? :helou::jaj::salut:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Требаше диплома да вадам таму за нешто и цела ден документи вадев средував, а наредниот ден полагав. Отидов кај зет ми таму и ми вели остани вечерва ќе вежбаме приведување, а мене како ми беше смачено какво приведување бегај таму, и кумот негов колегата ни вели денеска празник е не се вежба приведување :pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Па не сум имала некое искуство баш со полицијава наша,а и не сакам..еднаш само ме виде еден коа прв пат поминав на црвено у живот:kesa:,и баш тогаш ме виде!!:pos2:ми се извика малце и то..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom