Kоалиција меѓу Црвенковски, Георгиевски, Бошковски и Тачи?

Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Веќе функционира неформалната коалиција меѓу Црвенковски,Георгиевски, Бошковски и Тачи

Претседателот на Владата и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска изјави дека веќе функционира неформална коалиција меѓу СДСМ, ВМРО-НП, Обединети за Македонија (ОМ) и ДПА.

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со тоа дали е можно прегрупирање во опозицијата и соработка меѓу Црвенковски, Георгиевски, Бошкоски и Тачи, Груевски рече дека таа коалиција, условно кажано, и неформално веќе функционира.

- Тие се среќаваат и се координираат. Ако не тие лично, тогаш нивните соработници, а некогаш и тие лично. Тоа функционира неформално, а дали ќе се оофицијализира не знам. Тоа, пред се, ќе зависи од Црвенковски. Ако ги прашате другите тие веднаш би прифатиле, изјави лидерот на владејачката партија.

Груевски смета дека Црвенковски нема да ја официјализира или барем целосно нема да ја официјализира коалаицијата. - Можеби со некој од нив, но не со сите. Така ќе работат до следните избори со надеж дека можеби со заеднички напори ќе направат нешто. Тоа е нивно демократско право, вели премиерот.

http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=4C4EB067D8B6D04896F6945B9EDFF9F9


Na zapad nisto novo...

Sekako ako se tocni izjavite na Gruevski..
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ne samo shto ne se tochni tuku se kontradiktorni i glupi.A najkontradiktoren e avtorot na statijata.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Комбинација: трипер... Сојуз на неистомисленици... Сепак не е се црно и бело; ако не си со власта, тогаш си здружена опозиција?

Малку примитивен декларативен заклучок...
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Ne samo shto ne se tochni tuku se kontradiktorni i glupi.A najkontradiktoren e avtorot na statijata.
Kakov avtor na statija , toa e izjava na premierot, samo e prenesena...

Eve ti ja istata izjava od ALSAT-M


Груевски:Постои коалиција меѓу Црвенковски,Георгиевски, Бошковски и Тачи
07/06/2009 13:43:00
Големина на фонт:


Црвенковски ја групира опозиција, изјави премиерот Никола Груевски прашан да ги коментира средбите на Црвенковски и неговите соработници со поранешниот премиер Љубчо Георгиевски, со ДПА на Тачи и со Бошковски.

„Таа коалиција меѓу Црвенковски, Георгиевски, Бошкоски и Тачи, Груевски условно кажано, и неформално веќе функционира.Тие се среќаваат и се координираат. Ако не тие лично, тогаш нивните соработници, а некогаш и тие лично. Тоа функционира неформално
Но, Груевски вели дека не очекува оваа соработка да се круниса со формирање на широка коалиција меѓу овие партии. Тој додаде дека оваа одлука може да ја донесе само претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски.

„Дали ќе се озваничи јас не знам, тоа пред се зависи од Црвенковски. Ако ги прашате другите тие веднаш би прифатиле, но мое лично мислење е дека Црвенковки нема да ја официјализира или барем целосно нема да ја официјализира коалаицијата. Можеби со некој од нив, но не со сите. Така ќе работат до следните избори со надеж дека можеби со заеднички напори ќе направат нешто. Тоа е нивно демократско право“

Груевски, претходно коментирајќи го враѓањето на Црвенковски на лидерската функција во СДСМ, оцени дека тој не може да понуди ништо ново на македонската политичка сцена.

Наим Вренези
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ќе биде интересно дали Месијава ќе го брани и Љубчо откако ќе му стане коалиционен партнер :sekss:


Иначе 3цава мускетари се крај на приказнава Бранко- Арамис, Љубчо- Портос, Бошкоски - Атос.

Смех. Ем карактерно им одговараат надимациве ем содржат грчка нота :pos2:
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ќе биде интересно дали Месијава ќе го брани и Љубчо откако ќе му стане коалиционен партнер :sekss:


Иначе 3цава мускетари се крај на приказнава Бранко- Арамис, Љубчо- Портос, Бошкоски - Атос.

Смех. Ем карактерно им одговараат надимациве ем содржат грчка нота :pos2:

А кај е Д'Артањан?
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Само времето ќе покаже дали ќе биде оваа работа.

На здружување на опозицијата не треба да се надеваме, нит па тоа да го очекуваме, бидејки тогаш Македонија ќе стане двопартиска држава како САД. Таков не е системот во Македонија и доста работи ќе се поместат. Веднаш по создавањето на таква влада, или некој многу ќе изгуби или владата ќе пропадне (зборувам за идни влади ако се формираат по тој принцип).

Сепак да се надеваме дека нема да има здруженија уште пред да има потреба од нив (за формирање на функционална влада).
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Ne samo shto ne se tochni tuku se kontradiktorni i glupi.A najkontradiktoren e avtorot na statijata.
Најлоша комбинација е кога ќе се здружат Србин(БЦ) и Бугар(Лупчо Глупчо)!
Ве предаде БЦ ама ти нема да признаеш па дури да те запалат на клада!
Има една мисла која гласи вака:
Да се вратиш на старата љубов(партија) е како да читаш повторно некој стар прочитан роман, може да ти биде интересно ама крајот веќе го знаеш однапред...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
А кај е Д'Артањан?
Па Тачи е Д`Артањан. :)

Иначе, сега ми е јасно зошто не сум активен гласач. Веќе ја читав Тројцата Мускетари, плус го гледав филмот, а и цртаниот филм со Том и Џери. Познато ми е како завршува... :)
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
Eh.. neznam sto sakal Pisatelot (premierot) da kaze.. ama mi izgleda na demonstriranje na nepotreben strav... - kompleks..

treba da se razlikuvaat nekolku raboti...

  1. Opozicija MORA da postoi, toa e zdravo za edno opstestvo.. i bilo kakov sostanok za konsolidirano nastapuvanje, ne znaci vednas po avtomatizam KOALICIJA (izjavata od Gruevski e detska - mu se cudam !!!)
  2. Kolaicija se pravi posle Izbori.. odkoga se izmerat silite, i clenstvoto, togas se pravat kalkulacii i presmetki, se dotogas se samo PUSTI spekulacii
Koga veke sme kaj neprincipielnite KOALICII, postojat seuste lugje koi pametat, DPMNE bese protiv DUI, i istiot toj Gruevski glumese patriot i nesakase da se RAKUVA so Baba Ahmeti...

Koj se sekjava .... se sekjava... koj ima amnezija.. - butni portokalavi naocari.. i imas UBAV pogled na SVET!

Најлоша комбинација е кога ќе се здружат Србин(БЦ) и Бугар(Лупчо Глупчо)!
Ве предаде БЦ ама ти нема да признаеш па дури да те запалат на клада!
Има една мисла која гласи вака:
Да се вратиш на старата љубов(партија) е како да читаш повторно некој стар прочитан роман, може да ти биде интересно ама крајот веќе го знаеш однапред...
Momce moe mlado.. Aj podseti me:

Koj e Pocesen Predsedatel na DPMNE ???

(pa ke ti ostavam i drugi prasanja otposle )
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Dobro e sto najdovme neprijatel ima po koj da plukame vo Juni ,nekako Grcive ni se demode vo posledno vreme treba da se fokusirame na mnogu povazni raboti od toa kako da preziveeme pa eve Grujo ni go dava na tacna neprijatelot pa da se nadevame deka ke ne zaebat EU so vizive za da si imame igri vo Juli.

Vo najmala raka neseriozna izjava na premier na drzava
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Веќе функционира неформалната коалиција меѓу Црвенковски,Георгиевски, Бошковски и Тачи

Претседателот на Владата и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска изјави дека веќе функционира неформална коалиција меѓу СДСМ, ВМРО-НП, Обединети за Македонија (ОМ) и ДПА.

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со тоа дали е можно прегрупирање во опозицијата и соработка меѓу Црвенковски, Георгиевски, Бошкоски и Тачи, Груевски рече дека таа коалиција, условно кажано, и неформално веќе функционира.

- Тие се среќаваат и се координираат. Ако не тие лично, тогаш нивните соработници, а некогаш и тие лично. Тоа функционира неформално, а дали ќе се оофицијализира не знам. Тоа, пред се, ќе зависи од Црвенковски. Ако ги прашате другите тие веднаш би прифатиле, изјави лидерот на владејачката партија.

Груевски смета дека Црвенковски нема да ја официјализира или барем целосно нема да ја официјализира коалаицијата. - Можеби со некој од нив, но не со сите. Така ќе работат до следните избори со надеж дека можеби со заеднички напори ќе направат нешто. Тоа е нивно демократско право, вели премиерот.

http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=4C4EB067D8B6D04896F6945B9EDFF9F9


Na zapad nisto novo...

Sekako ako se tocni izjavite na Gruevski..
ами што има чудно тука...политичари:toe:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Koga veke sme kaj neprincipielnite KOALICII, postojat seuste lugje koi pametat, DPMNE bese protiv DUI, i istiot toj Gruevski glumese patriot i nesakase da se RAKUVA so Baba Ahmeti...

Koj se sekjava .... se sekjava... koj ima amnezija.. - butni portokalavi naocari.. i imas UBAV pogled na SVET!
Eve,vednash kje gi potsetam chitatelite na kajgana i "patriotite" :

Груевски : Знаете скоро 70 македонски војници и полицајци беа убиени со наредба на тој штаб. Не станува збор за селото Шипковица, јас секако некогаш ќе отидам во тоа село, но да бидам поканет и да отидам во штабот на организација која со тероризам убиваше, јас ќе го понижам целиот народ во Македонија ако го направам тоа, па дури и Албанците.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Eh.. neznam sto sakal Pisatelot (premierot) da kaze.. ama mi izgleda na demonstriranje na nepotreben stav... - kompleks..

treba da se razlikuvaat nekolku raboti...

  1. Opozicija MORA da postoi, toa e zdravo za edno opstestvo.. i bilo kakov sostanok za kosolidirano nastapuvanje, ne znaci vednas po avtomatizam KOALICIJA (izjavata od Gruevski e detska - mu se cudam !!!)
  2. Kolaicija se pravi posle Izbori.. odkoga se izmerat silite, i clenstvoto, togas se pravat kalkulacii i presmetki, se dotogas se samo PUSTI spekulacii
Koga veke sme kaj neprincipielnite KOALICII, postojat seuste lugje koi pametat, DPMNE bese protiv DUI, i istiot toj Gruevski glumese patriot i nesakase da se RAKUVA so Baba Ahmeti...

Koj se sekjava .... se sekjava... koj ima amnezija.. - butni portokalavi naocari.. i imas UBAV pogled na SVET!

Mislam deka Gruevski nema strav od vakva koalicija...NAprotiv vakov rasplet najmnogu mu odgovara...
Stavanje na glasacite na Ljubco (ako ima takvi), na Boskovski , i na Crvenkovski vo ist kos ne e dobra ideja...a zgora na toa tuka e i Taci...
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Eh.. neznam sto sakal Pisatelot (premierot) da kaze.. ama mi izgleda na demonstriranje na nepotreben stav... - kompleks..

treba da se razlikuvaat nekolku raboti...

  1. Opozicija MORA da postoi, toa e zdravo za edno opstestvo.. i bilo kakov sostanok za kosolidirano nastapuvanje, ne znaci vednas po avtomatizam KOALICIJA (izjavata od Gruevski e detska - mu se cudam !!!)
  2. Kolaicija se pravi posle Izbori.. odkoga se izmerat silite, i clenstvoto, togas se pravat kalkulacii i presmetki, se dotogas se samo PUSTI spekulacii
Koga veke sme kaj neprincipielnite KOALICII, postojat seuste lugje koi pametat, DPMNE bese protiv DUI, i istiot toj Gruevski glumese patriot i nesakase da se RAKUVA so Baba Ahmeti...

Koj se sekjava .... se sekjava... koj ima amnezija.. - butni portokalavi naocari.. i imas UBAV pogled na SVET!



Momce moe mlado.. Aj podseti me:

Koj e Pocesen Predsedatel na DPMNE ???

(pa ke ti ostavam i drugi prasanja otposle )
Опозиција мора да постои ама од таа опозоција ние не сме виделе ама баш ништо добро,како може да бидат опозиција кога крадат заедно?!:kesa:
Што се однесува до почесниот прецедник на ВМРО баш и не знам да ти кажам кој е,не сум партиски определен ама мислам дека е оној бандитот Љупчо? :raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom