Македонија - Исланд 2-0

Статус
Затворена за нови мислења.

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Оваа ни е последна шанса:toe:
 

Џек

Мастер!?
Член од
8 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
2
Абе а карта колку ке биде знае некој?

Иначе за мечов, можеме самите да се победиме. Исланѓаните не се добри колку нас плус времево ке им пречи доста. Ако се поставиме добро и одиграме без многу грешки, резултатот ке дојде кога тогаш. :)
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Карта исто ке биде
Овие ффм мафија
500 на јужна
200 на запад
ФФМ-Фалсификаторска Федерација на Македонија :vozbud:
 

Џек

Мастер!?
Член од
8 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
2
Карта исто ке биде
Овие ффм мафија
500 на јужна
200 на запад
ФФМ-Фалсификаторска Федерација на Македонија :vozbud:
леле, абе шо мислат овие, со Англија да не играме ебате. Ние сме на 70 место Исланд на 100 и 500 карта? Баш да видам колку ке биде полн(празен) стадионот.
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
одиме на градски и бараме победа:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
леле, абе шо мислат овие, со Англија да не играме ебате. Ние сме на 70 место Исланд на 100 и 500 карта? Баш да видам колку ке биде полн(празен) стадионот.
Ќе биде полн ... можда и да ;)
.... ужас.... ова не е управа.... ова мора да се истера од нашиов фудбал... не е мафија ова е ФУДБАЛ и сакаме таква лига и репрезентација... доста ни се глупости доста ни е крадење ....:tapp:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Сакам да го видам Ивановски во прв тим. Ми остави впечаток кога беше во Македонија ЃП и ме интересира дали може да стане стандарден напаѓач. Секако се надевам и дека нема пак да го видам Илчо во улога на Анри по левата страна.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Убеден сум дека ќе биде и поголема победа од очекувањата.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Во овој период температурата на Исланд се движи околу 12 степени :ija:, највисоката измерена температура на овој остров изнесува 26 степени :pos:, додека пак временската прогноза вели дека в среда во Скопје температурата ќе се искачи до 33 степени :je:. Епа ај со сТрејча :helou:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Колку е карта за со Исланд баш ме интересира?:lud::lud:
Тотално се согласувам, ве повикувам на БОЈКОТ, со цел да им докажеме веќе еднаш дека управата на ФФМ е за нигде и дека редно е веќе да си одат оти прават многу грешки, од бирање на селектори, до цена на карти.
Јонуз го ставија за селектор, за да можат платата од 5000 евра на Јонуз да ја поделат меѓу него и управата.
Ете моментално се изнервирам!!!
Абе дете стадионо не знаеш каде е а повикуваш на бојкот!!!

Да не мислиш за Милан или Челзи зборуваме ние овде!??!:uvo:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Вчера беше Јонуз во КАНАЛ5 незнам како се вика емисијата,одговараше на се имаше и вклучување кој ја гледал може да каже.Шумулокоски бил изваден по негова сугестија бил повреден,Мазнов нема да игра сега имал некаква болест.Не го прашаа зошто не играше Владе Лазаревски тоа ме интересираше мене ама никој не го постави тоа.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Ете моментално се изнервирам!!!
Абе дете стадионо не знаеш каде е а повикуваш на бојкот!!!

Да не мислиш за Милан или Челзи зборуваме ние овде!??!:uvo:
не се нервирај дете...јас претходно пишав....НИКАКОВ БОЈКОТ!!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
не се нервирај дете...јас претходно пишав....НИКАКОВ БОЈКОТ!!!
Да ама погледни го ова шилеже не знае колку пари е картата а повикува на бојкот!!!!
Мислам кој бистар ум го имаа овие младиве!:nesvest:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Да ама погледни го ова шилеже не знае колку пари е картата а повикува на бојкот!!!!
Мислам кој бистар ум го имаа овие младиве!:nesvest:
то е само колку да се пиши нешто...слуша некој кажува па и тоа да напиши...колку и да е картата, каква и да е состојбата во репрезентацијата, мора да и се даде поддршка во овие моменти кога имаме стварно релани шанси за 2 место во групата, шо носи шешир погоре во наредниот циклус, но и полесно противници
мислам дека утре исланд РЕАЛНО ТРЕБА ЛЕСНО ДА ПАДНИ...
норвешка во осло не треба да очекува повеќе од бод, а мислам дека имаме шанси за сите 3
а стварно незнам шо се радува барли шо треба против нас да го потврди 2 место...не зема шкотска појче од 1 бод на таа уткамица!!!
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Реалност

Ете моментално се изнервирам!!!
Абе дете стадионо не знаеш каде е а повикуваш на бојкот!!!

Да не мислиш за Милан или Челзи зборуваме ние овде!??!:uvo:
Како прво не сум јас дете, а второ, немој да ми викаш на мене дека не знам каде е стадионот кога имам пет пати повеќе идено на Градски од тебе.
Знам дека порано карта со тимови на ниво на Исланд беше од 150 до 250 денари максимум, а сега картата со Исланд е 500 денари како да ќе ни дојде 10-то пласиран, а не некој 70. рангиран, или пак као Македонија да била европски првак.

А инаку еве како изгледаше натпреварот со Норвешка во саботата најреално прикажано.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom