Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Ја не би ги зел ни едниот ни другиот, имаме средина. Незнам што ќе ни е...ама пак ќе кажем, Рибери доаѓа на лето 100% :)
А кој од горе спомнатите е средина? и во која категорија спаѓа Рибери?

... А за ова што е со Навас е нормална работа секогш кога два тима имаат меѓусебен дуел се поврзува некој трансфер од едниот во другиот или обратно :toe: што значи овие шпекулации се миновни :tv:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
А кој од горе спомнатите е средина? и во која категорија спаѓа Рибери?

... А за ова што е со Навас е нормална работа секогш кога два тима имаат меѓусебен дуел се поврзува некој трансфер од едниот во другиот или обратно :toe: што значи овие шпекулации се миновни :tv:
Ја колку што знаем и крилата спаѓаат во средниот ред, или грешка сум? Или па мислеше дека незнаем, па мислев Рибери игра задњи везни ? :)
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.303
Поени од реакции
29.353
Абе каков Силва каков Рибери какви бакрачи.
Златен Сарабија талентирано дете кое може да се носи со сите овие ние ќе лупаме пари за некој трет, а талентите не чекаат многу ќе му скурчи и правец Арсенал како Фабре од Барса шо направи или пак Мата шо замина во Валенсија.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ја не би ги зел ни едниот ни другиот, имаме средина. Незнам што ќе ни е...ама пак ќе кажем, Рибери доаѓа на лето 100% :)
Искрено и ја не би ги зел, едно лево бекче доста е.
Али сигурно ќе дое некој, дали Рибери дали Силва дали некој трет ќе видиме.
Ипак не би ни дошло лошо квалитетно крило во тимот ако Пелегрини продолжи да игра со оваа формација со еден напаѓач.
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Искрено и ја не би ги зел, едно лево бекче доста е.
Али сигурно ќе дое некој, дали Рибери дали Силва дали некој трет ќе видиме.
Ипак не би ни дошло лошо квалитетно крило во тимот ако Пелегрини продолжи да игра со оваа формација со еден напаѓач.
Ништо нема да не спаси ако играме со еден напаѓач џабе ни се добри крила верувај.Туку валјда ќе се смени работата и ќе играме со два напаѓачи барем јас се надевам на таа работа останува на Пелегрини да видиме што ќе направи.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.481
Поени од реакции
13.984
Абе и јас не сакам да биде донесен ни еден играч во овој тим, само еден лев бек, останатото се си е топ. Али знаејќи го Перез тешко дека ќе помине еден летен период без ниеден мега-трансфер. Така беше и во неговиот претходен мандат. Прво го донесе Фиго, потоа Зидан и Роналдо, па на крајот Бекам (нека ме поправи некој ако грешам :) ) Така да, кога веќе е познато дека Перез ќе купува некој играч ова лето, мојот прв избор е Силва, па потоа Рибери...
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Со Валенсија мислам дека немаме таква клаузула каква што имаме со Севиља за Негредо.

p.s



:tv:
Ох брее една добра партија ке изигра и одма се поврзува со трансфер во Реал.Него,во ред е...мора и весниците да има што да пишуваат
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Абе и јас не сакам да биде донесен ни еден играч во овој тим, само еден лев бек, останатото се си е топ. Али знаејќи го Перез тешко дека ќе помине еден летен период без ниеден мега-трансфер. Така беше и во неговиот претходен мандат. Прво го донесе Фиго, потоа Зидан и Роналдо, па на крајот Бекам (нека ме поправи некој ако грешам :) ) Така да, кога веќе е познато дека Перез ќе купува некој играч ова лето, мојот прв избор е Силва, па потоа Рибери...
Се сложувам дека ќе купува некој таков му е менталитетот на Перез.Јас лично мислам дека треба да се засилиме во одбраната не во средниот ред ама кој ме ебе мене што мислам.Ако веќе се избира меѓу Рибери и Силва гласам за Силва од една проста причина игра во Шпанија а и добар е колку Рибери.Али Рибери е поскап така да верувам дека тој ќе биде донесен на Бернабе.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Јас пак ќе кажам дека подобро е Силва отколку Рибери,што знам:toe:

Силва може е подобро зошто нема што да навикнува зошто секако го знае Шпанскиот фудбал а Рибери ќе му треба некој месец додека се навикне.Али откако ќе се навикне после ќе шиба.Иначе мене а Силва а Рибери се ми е исто.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Ништо нема да не спаси ако играме со еден напаѓач џабе ни се добри крила верувај.Туку валјда ќе се смени работата и ќе играме со два напаѓачи барем јас се надевам на таа работа останува на Пелегрини да видиме што ќе направи.
Во воиграната формација што се игра во моментот се игра со двајца напаѓачи :smir: Роналдо не игра класично крило...баш со оваа формација беше спомнато дека не е толку битно отсуството на поединечен играч





Ова се според марка формациите што биле на овие натпревари и единствено со Лион што не изигравме убаво а најубави игри се покажале со 4-4-2 дијамант :tv:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Епа и во таква формација би се вклопиле Силва или Рибери.
Алонсо
Силва/Рибери-----Кака------Роналдо
Игуаин--------Негредо​

:vozbud:

Но и со сегашниве играчи можеме да ја играме оваа формација.
Може и со Роналдо како полушпиц, но уште подобро би било со Роналдо како крило а Раул или Бенз партнери на Игуаин напред.

Желби.....:pipi:
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Епа и во таква формација би се вклопиле Силва или Рибери.
Алонсо
Силва/Рибери-----Кака------Роналдо
Игуаин--------Негредо​

:vozbud:

Но и со сегашниве играчи можеме да ја играме оваа формација.
Може и со Роналдо како полушпиц, но уште подобро би било со Роналдо како крило а Раул или Бенз партнери на Игуаин напред.

Желби.....:pipi:
Но не е ова формацијата со која игра Реал премногу офанзивна ти е :smir: со ова формација по 5 има да не коват :pos2:....ова на Пелегрини а и на било кој тренер ни на сон не му иде :pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Но не е ова формацијата со која игра Реал премногу офанзивна ти е :smir: со ова формација по 5 има да не коват :pos2:....ова на Пелегрини а и на било кој тренер ни на сон не му иде :pos:
Па затоа на крај пишав желби де :pos:

Али сериозно со добра одбрана, и со еден деструктивец и формација 4-1-3-2 сезонава можеме да газиме и големи тимови. Само да се воигра таа формација. :smir:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.481
Поени од реакции
13.984
Пелегрини никогаш не игра со еден ДМ. Сезонава тоа го праеше само кога имаше дефицит на играчи на таа позиција. Со Депортиво и Валенсија, Лас и Мамаду мислам дека не можеа да играт, па затоа и Чаби беше осамен на таа позиција, но тука беше Гранеро да му помага. Али ништо не се знае до лето, може Пелегрини ќе си оди, ќе дојде друг тренер кој ќе практикува друга формација.. (не дај боже). :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Пелегрини никогаш не игра со еден ДМ. Сезонава тоа го праеше само кога имаше дефицит на играчи на таа позиција. Со Депортиво и Валенсија, Лас и Мамаду мислам дека не можеа да играт, па затоа и Чаби беше осамен на таа позиција, но тука беше Гранеро да му помага. Али ништо не се знае до лето, може Пелегрини ќе си оди, ќе дојде друг тренер кој ќе практикува друга формација.. (не дај боже). :)
Точно. Љуби да игра со двајца деструктивци.
Стварно дека баш на таа позиција имаме добри играчи на располагање (Чаби, Ласс, Мамаду, Гаго), многу повеќе избор отколку другите позиции.
И сеа од една страна тоа му е лошо заради формацијата, а од друга страна и тоа е логична одлука со оглед на големиот избор на таа позиција.

Мое мислење е дека треба да играме со еден деструктивец на следниве натпревари, али најважно е да се играат играчите кои се во форма. :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom