Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Сешто пишуваат по медиумиве. И пред месец дена се вртеа вакви муабети, ама Перез одма излезе со изјава дека на Пелегрини му е сигурно местото. Доколку недај боже се случи она што најмалку го сакаме во ЛШ, може да се прае муабет за жолти картони, ама сега само глуп човек би му дал опомена. Лош ден, верујте на Бернабе го јадат 4 комада!
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Ronaldo: "I am very happy here"


"I always wanted to play for Real Madrid because of it's grandeur and success"

Realmadrid.com
Cristiano Ronaldo was the special guest on Telemadrid's "Casta de Campeones" (Hearts of Champions), during which he discussed everything from his childhood to his arrival at Real Madrid.
Early days
"I would leave school, drop my things off at home and then go play with older kids. They always called me a cry baby because I would cry if I lost. My family always gave me the strength to carry on. My mom means the world to me and she always let me choose my choose what road I would take."

"When I arrived in Lisbon, where there were so many cars and people, I thought I was in another country. The ball got away from me in my first training session, but I kept my cool, but after three or four touches, the coaches saw that I was in a different class."

According to Paolo Cardono, Chief Scout at Sporting Lisbon, Cristiano "always wanted more. He stuck out due to his technique and speed, but what caught my attention the most was his personality."

"When I left for Lisbon, my whole family cried. The first two years were very hard and I almost returned home, but my teammates helped me come out on top."

Lisbon, Manchester & Madrid

"Ferguson promised him that he would play at least fifty percent of the matches, and with that vision and personality there was little doubt, and in the first year they considered him the best player on the team," says his representative, Jorge Mendes.

"My debut was my best moment at Manchester."

"Ferguson is a coach who understands his players and supports them in everything he can. He was a father figure to me."

"I always wanted to play for Real Madrid because of it's grandeur and success."

"I didn't know what to say during my presentation. It all went well. I may not have looked nervous but I was."

"Cristiano was quite shocked. He saw just how special Real Madrid was and that nothing would be like it used to be before he arrived," adds Jorge Valdano.

Dedicated professional
Spanish journalist Enrique Ortego assures that "Cristiano has the aerial game, dribbling skills and speed. He has the stuff legends are made of."

"He performs at his best at all times. He can admit he played poorly, which is very important," adds Jorge Mendes.

Another journalist, Javier Matallanas says that Cristiano "likes the limelight, but this season he is very focused, he is carrying out his dream and staying as healthy as possible."

Jorge Valdano adds that "he proved all those who believed he was a 24-hour spectacle wrong. Rather than going from night club to night club, he goes from one training session to the next."

"I am very comfortable here and excited about what is to come. Playing in the Bernabeu is unique and special, but I still have a lot of goals to accomplish. I am very happy here."

"Real Madrid is an institution that asks a lot of its players, and Cristiano puts a lot of pressure on himself, so he will feel comfortable at Real Madrid. We hope to enjoy watching him play for at least a decade," concluded Jorge Valdano.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858
ВДВ тренирал денес прво во сала, па после на терен со топка. Гути само во сала. Би требало до недела и двајцата да бидат спремни.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
ВДВ тренирал денес прво во сала, па после на терен со топка. Гути само во сала. Би требало до недела и двајцата да бидат спремни.
:cuc: :cuc: :cuc: фала богу конечно белки се опраат... :eek:lee:
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Батистута, пази шо ќе одговориш. Да не биде муабетот..


:tv:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
опааа и фраерчиња одимавме у фан клубот а?
заклучете сами за кој навивам :tapp:
Па очигледно дека си за Фиорентина :toe:
Ако е вистина незнам што бараш у нашиов фан-клуб:uvo:
Ајде да честиташ победа или па некоја критика да даеш во ред ама ти овде цело време збориш кој треба да игра,како треба да биде формацијата,овој не чинел,оној не чинел:nesvest:Дај олади малце:tapp:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Па очигледно дека си за Фиорентина :toe:
Ако е вистина незнам што бараш у нашиов фан-клуб:uvo:
Ајде да честиташ победа или па некоја критика да даеш во ред ама ти овде цело време збориш кој треба да игра,како треба да биде формацијата,овој не чинел,оној не чинел:nesvest:Дај олади малце:tapp:
:pos2: :pos2: :pos2: оди лечи се бе...
пред 2 месеца дојде некој и одма ред ќе става... :kesa:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.932
Што време дојде, порано бркаа за провокации од фан клубовиве, сега и ако им дадеш поддршка те бркаат :pos:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858
http://www.marca.com/2010/02/18/futbol/equipos/real_madrid/1266507645.html

На денешниот тренинг Пелегрини зборувал со играчите кој беа проблемите за слабата игра против Лион. Тренингот траел неколку минути, играчите давале свои мислења, а што е најважно, ја создале потребната самодоверба, и повторно се вратил тимскиот дух. Уште една добра вест е што Гути конечно треба да биде опоравен, а тоа МП посебно го развеселува, затоа што се жалеше на слабиот посед на топка против Лион, и слабата креативност.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
------------------------------Касиљас--------------------------
-Рамос---------Албиол-------------------Гарај-------Арбелоа-
--------------------------------Чаби------------------------------
------------Гути---------------------------------Гранеро---------
---------------------------------Кака------------------------------
--------------------Игуаин--------------Роналдо-----------------
Мислам овој е составот кој треба да се уигрува,треба само а влегува и Ласс да дојде до таа форма која беше зошто со Лион тој ќе игра на местото на Чаби.Ваљда му дојде паметот на МП и не игра повеќе со Марсело.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Нема шо да се жали Пелегрини, сам си е крив. Некни да го играше Марсело како крило, а Диара на клупа, играта ќе беше далеку побрза, покреативна и поопасна. Повеќе пати се уверивме дека Алонсо може сам да игра како деструктивец. Немаше потреба од двајца..
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
------------------------------Касиљас--------------------------
-Рамос---------Албиол-------------------Гарај-------Арбелоа-
--------------------------------Чаби------------------------------
------------Гути---------------------------------Гранеро---------
---------------------------------Кака------------------------------
--------------------Игуаин--------------Роналдо-----------------
Мислам овој е составот кој треба да се уигрува,треба само а влегува и Ласс да дојде до таа форма која беше зошто со Лион тој ќе игра на местото на Чаби.Ваљда му дојде паметот на МП и не игра повеќе со Марсело.
Ја би го извадил само Гранеро и би го ставил ВдВ ама пак тогаш ептен офанзивна формација би била:toe:Да видам да не верувам колку грешки имаше направено па пак го става прва постава:nesvest:
Незнам стварно зашто го форсираат толку(демек долгорочна замена за Карлос)ама се гледа дека не го бива.:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom