Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Преку к*р веќе од вакви типови,сега и мене ќе ми е криво да изгубам толку пари и токму пораду Реал ама тоа е...Повеќето од нас знаеме и тоа и го кажав пред да почни натпреварот ако сакате одете 3-4 страни поназад дека Осасуна е многу незгодна екипа,ама и тоа немора да значи игравме за прво место и ова беше исклучително важен натпревар.Но и тоа дека одигравме во серија добри натпревари не е страшно да направиш еден кикс.Одиме напред имаме каде каде полесен распоред од БАрса во предолжение...:helou:
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Inter drhti - "kralj" stigao u šoping!

04. januar 2010. | 10:52 | Izvor: Sportske.net

U šokantnom razvoju situacije, Real Madrid došao na Apenine da nađe levog spoljnog igrača. Vargas preskup za 25 miliona, pogodite ko je sada prva meta? Madriđani žele da iskeširaju 15 miliona evra i odvedu Aleksandra Kolarova. Reči menadžera Vekića od pre par meseci zvuče proročanski...
Na parti Intera i Lacija stigao je nezvani gost – Real Madrid!


Naime, prema poslednjim informacijama koje stižu iz italijanske štampe, „galaktikosi“ su odlučili da uđu u pregovore sa Lacijom i pokušaju srpskog igrača da ukradu ispred nosa italijanskom šampionu.

O čemu se radi?

Naime, Real traži igrača za levu stranu terena, fudbalera ofanzivnih svojstava koji može da pokriva prostor uz levu aut liniju. Prva meta je bio Vargas, ali Fiorentina koja je Peruanca platila 12 miliona Kataniji, traži sada duplo veći novac.

Zato se Real okrenuo Kolarovu. Naime, oni ne žele nikakve pozajmice, razmene igrača, jednostavno plan je da isplate 15 miliona evra Rimljanima i da dovedu Kolarova u narednih nekoliko dana.

Ako su navodi medija istiniti (čekamo potvrdu iz Španije), teško će Inter dobiti bitku sa Real Madridom. Kada kraljevski klub nekog želi, nema problema da ga dovede.

Njima je ovo bolna tačka u timu ove jeseni i Kolarov bi se odlično uklopio. Ako se prisetite razvoja situacije tokom jeseni, sada proročanski zvuče reči Zorana Vekića, najpoznatijeg srpskog menadžera u Španiji.

„Mislim da bi Kolarov mogao u Španiju, jednostavno u Primeri obožavaju takve igrače, on je ofanzivan, ima dinamit u nogama, sjajan prekid, sve kvalitete da bi uspeo u tamošnjem fudbalu“, rekao je Vekić.

Da li je znao nešto što nije želeo da nam saopšti?
Уфф... Реков уште од пред некое време дека е одличен играч и доколку зимаме лев бек би сакал он да биде. Многу е цврст, брз, борбен, има одличен удар.. поседува све за еден лев бек.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Inter drhti - "kralj" stigao u šoping!

04. januar 2010. | 10:52 | Izvor: Sportske.net

U šokantnom razvoju situacije, Real Madrid došao na Apenine da nađe levog spoljnog igrača. Vargas preskup za 25 miliona, pogodite ko je sada prva meta? Madriđani žele da iskeširaju 15 miliona evra i odvedu Aleksandra Kolarova. Reči menadžera Vekića od pre par meseci zvuče proročanski...
Na parti Intera i Lacija stigao je nezvani gost – Real Madrid!


Naime, prema poslednjim informacijama koje stižu iz italijanske štampe, „galaktikosi“ su odlučili da uđu u pregovore sa Lacijom i pokušaju srpskog igrača da ukradu ispred nosa italijanskom šampionu.

O čemu se radi?

Naime, Real traži igrača za levu stranu terena, fudbalera ofanzivnih svojstava koji može da pokriva prostor uz levu aut liniju. Prva meta je bio Vargas, ali Fiorentina koja je Peruanca platila 12 miliona Kataniji, traži sada duplo veći novac.

Zato se Real okrenuo Kolarovu. Naime, oni ne žele nikakve pozajmice, razmene igrača, jednostavno plan je da isplate 15 miliona evra Rimljanima i da dovedu Kolarova u narednih nekoliko dana.

Ako su navodi medija istiniti (čekamo potvrdu iz Španije), teško će Inter dobiti bitku sa Real Madridom. Kada kraljevski klub nekog želi, nema problema da ga dovede.

Njima je ovo bolna tačka u timu ove jeseni i Kolarov bi se odlično uklopio. Ako se prisetite razvoja situacije tokom jeseni, sada proročanski zvuče reči Zorana Vekića, najpoznatijeg srpskog menadžera u Španiji.

„Mislim da bi Kolarov mogao u Španiju, jednostavno u Primeri obožavaju takve igrače, on je ofanzivan, ima dinamit u nogama, sjajan prekid, sve kvalitete da bi uspeo u tamošnjem fudbalu“, rekao je Vekić.

Da li je znao nešto što nije želeo da nam saopšti?

Пишав и претходно еден од најдобрите леви бекови на планетава
Брзина , шут ,центаршут...............................
Дај боже ова да е вистина
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Кај е фан-клубот од пред 1-2 месеца???:toe:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.216
за 5000 ден. ме бутна реал а 2000 уплата...многу се правиш паметен и почнуваш да ме нервираш!!!ти го има казано некој ова??? ако не ете јас сум прв:smir:
Леле брат, зашо толку те нервирам бе ? :kesa:

Еј стварно кажи ми, почнав да плачам, ме боли, ме боли, ме боли.. Ме боли куров што те нервирам.. :icon_lol:

Иначе имаш една опција . Стави ме во таа листа на игнорирани, и нема поише да те нервирам. :wink:

Иначе Коларов го чекам со раширени раце. Ако дојде, конечно после Карлос ќе имаме лев бек кој знае подеднакво добро да одигра и во напад и во одбрана.

http://www.imscouting.com/global-news-article/Real-Madrid-in-hunt-for-Lazio-left-back-Kolarov/4701/

http://www.sportal.com.mk/default.asp?ItemID=B9A6E5215524444FAFB6E29913A30E7F

http://www.football-italia.net/jan4c.html
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Лелееее се испокаравте се напраивте чорба, али јбг вие си знаете големи сте си...него не се замарам, муабетот ми беше дека ова е фудбал луѓе и дека мора да се дешаваат и порази и све, има возвишувања и падови како и во сите останати работи во животот, па мораше и сеа да се деси. Ама не се замарајте зашо Осасуна си е Осасуна, сакаат и они да си остварат некои цели и тоа е:toe: Сега се надевам ќе се освестат, ќе се средат и се ќе биде ОК, па и они се луѓе на крај краева, а и уште не се средени може од НГ, ги држи таа некоја еуфорија.:P:pipi:......ајдееее без нервози.:back:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Иначе Коларов го чекам со раширени раце. Ако дојде, конечно после Карлос ќе имаме лев бек кој знае подеднакво добро да одигра и во напад и во одбрана.

http://www.imscouting.com/global-news-article/Real-Madrid-in-hunt-for-Lazio-left-back-Kolarov/4701/

http://www.sportal.com.mk/default.asp?ItemID=B9A6E5215524444FAFB6E29913A30E7F

http://www.football-italia.net/jan4c.html
Се повеќе и повеќе информации за Коларов да се надеваме дека се точни уште АС и Марка да објават и решена работа
Него Пандев е сеа во Интер а најдобри другари се со Коларов од Лацио може македончево да заебе работа
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
абе јас повеќе сакав Таиво ама ајде ако решиле Коларов, ќе го поштувам човекот сепак од комшилк ни е пак наш човек е :pos2:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
абе јас повеќе сакав Таиво ама ајде ако решиле Коларов, ќе го поштувам човекот сепак од комшилк ни е пак наш човек е :pos2:
И ја би го сакал повеќе, ама финтата е што нема да може Таиво да игра во ЛШ. На Коларов би можеле да рачунаме и во ЛШ.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Значи ако дојде Коларов, Рамос иде централен а Арбелоа десно. До душа Арбелоа е одличен лев бек последниве утакмици ги изигра ѕверски, али ај ке се види Пелегрини шо ке прави:)
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Значи ако дојде Коларов, Рамос иде централен а Арбелоа десно. До душа Арбелоа е одличен лев бек последниве утакмици ги изигра ѕверски, али ај ке се види Пелегрини шо ке прави:)

Може и Рамос да остане десно а Арбелоа на клупа мислам дека тоа е најлогично решение
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Не бе, Рамос е поискусен и докажан централен од Гарај, а и Арбелоа е добар десен бек така да Гарај ке оди на клупа
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Може и Рамос да остане десно а Арбелоа на клупа мислам дека тоа е најлогично решение
чекај малце првин нека дојде,па после ќе видиме дали и арбелоа ќе му дозволи да му го земе неговото место :img:

Не бе, Рамос е поискусен и докажан централен од Гарај, а и Арбелоа е добар десен бек така да Гарај ке оди на клупа
брат може е поискусен од гарај ама овој синоќа ни беше најстабилен во одбраната... да кажеш место албиол ок
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
чекај малце првин нека дојде,па после ќе видиме дали и арбелоа ќе му дозволи да му го земе неговото место
Нормално да дојде прво

Не бе, Рамос е поискусен и докажан централен од Гарај, а и Арбелоа е добар десен бек така да Гарај ке оди на клупа
Гарај игра супер така да не гледам причина да се мења убаво рече БАтистута Албиол е мн несигурен и е голем паничар
Ама според мене најдобро ќе биде да остане исто само Коларов (ако дојде) место Арбелоа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom