Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.580
Поени од реакции
30.157
За твоја информација најстариот навивач на клубот колку шо можам да забележам на овој форум,со доаѓањето на мијатович од валенсија 1996 год... цели 13 години веќе 14 (
Па тука сме некаде јас од 1997 коа Реал играше 4-3-3 формација со Раул, Мијатович и Шукер у напад:vozbud:
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
И јас навивам од 1997 година, откако Роберто Карлос му го даде прочуениот гол на Бартез(Франција-Бразил)
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Јас од финале Валенсија - Реал Лига на шампиони.
абе дечки не е битно кој од кога навива... повеќето тука сте многу помлади од мене, тоа време кога јас гледав фудбал не е исто као сега во кое се живее тогаш па до скоро време до 2003 некаде италијанското calcio беше најјако првенство, а од тогаш многу до сега се смени...
ама не може тука сега да ми кажува колку сум се разбирал колку не...
секој има свој поглед на работите, како и секој стратег не е ист, ама некој да ми изиграва мангуп и кажува нешто шо го прочитај од wikipedia или видел на youtube, е тоа е лошо или затоа шо на некој стратег му е овој омилен играч и го велича па овој го слуша а до сега освен една сезона нишо не покажал (уште млеко пие) мало сутра дека баш него ќе го послушам... и мавнете ја таа тема :wink:

Па тука сме некаде јас од 1997 коа Реал играше 4-3-3 формација со Раул, Мијатович и Шукер у напад:vozbud:
можам да претпоставам по името твое... по lars ricken ли е?
многу добар гол даде малиот во 97' против јуве од 30-40 метри лобче :wink:
штета шо не успеа како шо ја започна кариерата :(
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Јас целосно се согласувам со тоа што го кажа.Виља е играч што ќе врши највеќе работа во Реал.Руни заедно со Ронадло може да се добар тандем како и во Манчестер ама ипак сум за Виља ако веќе се донесува некој.
Англичанец во Реал? :nenene:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Читам дека Бензема не се наоѓал во Ламборџинито, и тоа го потврдиле од клубот.
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
абе дечки не е битно кој од кога навива... повеќето тука сте многу помлади од мене, тоа време кога јас гледав фудбал не е исто као сега во кое се живее тогаш па до скоро време до 2003 некаде италијанското calcio беше најјако првенство, а од тогаш многу до сега се смени...
ама не може тука сега да ми кажува колку сум се разбирал колку не...
секој има свој поглед на работите, како и секој стратег не е ист, ама некој да ми изиграва мангуп и кажува нешто шо го прочитај од wikipedia или видел на youtube, е тоа е лошо или затоа шо на некој стратег му е овој омилен играч и го велича па овој го слуша а до сега освен една сезона нишо не покажал (уште млеко пие) мало сутра дека баш него ќе го послушам... и мавнете ја таа тема :wink:
У право си. Пред некое време кажавме дека со доаѓањето на Роналдо и Кака многу се префрлија за Реал и сеа ке ми кажува за клубот. а јас го следам 10 години. Иначе секој си има свое мислење за играч, формација и такви ствари не бива да се караме околу дали е добар или не.:toe:

http://sportdenes.com/m%D0%B5djunarod%D0%B5n-fudbal/m%D0%B5djunarod%D0%B5n-fudbal/r%D0%B5al-s%D0%B5pak-kj%D0%B5-go-t%D0%B5stira-tc%D0%B5lzi.html.

10 милиони за Иванович. Ке видиме дали ке пратат понуда.


 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Реал не може да се купува/продава.


Ќе ви се смее некој коа ќе кажете дека за реал навивате.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Реал не може да се купува/продава.


Ќе ви се смее некој коа ќе кажете дека за реал навивате.
Tочно. Реал неможе никој да го купи, ниту продаде, тимов не е на Перез. Незнам дали сум доволно информиран, но вака мислам дека ке му дојде:Тој(шеикот) Единствено што може да подполни се моменталните долгови на клубот. Доколку некој се фати за таа работа, мислам дека ке биде некаков партнер на Перез, но се разбира за ова треба самиот Перез да се согласи.
Вакво нешто или слично имам читано од поодамна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom