Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јули 2009
Мислења
495
Поени од реакции
83
Сеа ламборџини слупал не ауди

Коа више бараме некој лев бек најдобриот кој нема играно во лш е Коларов
Јак шут, супер центаршут, одличен во дефанзива и во напад

Еееее да си здраф и жив ! ! !
Еден од подобрите избори за нас, има некоја леснотија во играта, добар шут, уште подобар центаршут - токму она што ни треба.
И баш ме израдува договорот за Игуаин, супер потег, да се даде на знаење дека мислиме озбилно со дечково.

едит: не видов дека сум напишал исто за шутот и центаршутот како тебе, зошто не го прочитав текстот над видеото, а штом и двајцата сме го забележале тоа, значи дека и не сме единствени...
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Ѕверетина:)




И да..............



Честитки и од Капитенот:)

 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
не знам каков навивач е овој батистута кога се спротистави на негов играч али тоа е кога немаш безе от футбал GOOOO BENZEMA:smir:
За твоја информација најстариот навивач на клубот колку шо можам да забележам на овој форум,со доаѓањето на мијатович од валенсија 1996 год... цели 13 години веќе 14 (кога поминаа,како вчера да ми се уште ги гледам сидирф,младиот раул, мијатович, шукер, редондо, хиеро, санчез, илгнер,карлос,панучи на чело со капело како го дигаат пехарот сезоната 96/97)...
пораснат со гледање на ѕвезди како тогаш најдобрите, батистута, мијатович,зола,баџо,кантона,ромарио,стоичков,веа,клинсман... и почетоците на еден роналдо (со кој ми го спомнувате сега неговиот наследник :uvo:)и зидан... и за тоа време доволно сум видел (а не прочитал)
и го сакам јас клубот, а не играчот кој не ми е по моја ќеф(имаш ли играч шо не го сакаш ти?) и читај убаво на претходни страници зашо не го сакам... не ми спомнувај веќе оваа тема гледам ТИ и многу други виделе повеќе работи, знаете се, и за клубот и за податоци и за се,кој е добар кој лош, да е жив и здрав youtube и wikipedia...
и извини мој соговорниче поради тоа што немам познавање за фудбалот, имам само да се спуштам на твое ниво само 12 години, може ли да ми одржиш час по предавање за фудбал, богато наградувам...професоре за фудбал и спортски активности :mist:
п.с. извинете дечки за :eek:ftopic: и прво мое некултурно однесување кон некој член од форумот

кој знае да преведе шо е тоа што се спомнуваат тука агуеро,виља и руни?
како шо разбрав ќе доаѓа некој од овие тројца во 2010?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
El dueño del City ofrece un billón por el Madrid

http://www.as.com/futbol/articulo/futbol-dueno-city-ofrece-billon/dasftb/20091227dasdaiftb_17/Tes

Газдата на Манчестер Сити, шеикот Mansour bin Zayed Al Nahyan сака да го купи Реал Мадрид. Понудува 1 билион (ваљда евра). Како што пишува АЅ, решен е во 2010 година да му се спротивстави на Флорентино Перез, и да се одржи собрание на кое ќе се одбира нов претседател. Бар јас така разбрав.
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
За твоја информација најстариот навивач на клубот колку шо можам да забележам на овој форум,со доаѓањето на мијатович од валенсија 1996 год... цели 13 години веќе 14 (кога поминаа,како вчера да ми се уште ги гледам сидирф,младиот раул, мијатович, шукер, редондо, хиеро, санчез, илгнер,карлос,панучи на чело со капело како го дигаат пехарот сезоната 96/97)...
пораснат со гледање на ѕвезди како тогаш најдобрите, батистута, мијатович,зола,баџо,кантона,ромарио,стоичков,веа,клинсман... и почетоците на еден роналдо (со кој ми го спомнувате сега неговиот наследник :uvo:)и зидан... и за тоа време доволно сум видел (а не прочитал)
и го сакам јас клубот, а не играчот кој не ми е по моја ќеф(имаш ли играч шо не го сакаш ти?) и читај убаво на претходни страници зашо не го сакам... не ми спомнувај веќе оваа тема гледам ТИ и многу други виделе повеќе работи, знаете се, и за клубот и за податоци и за се,кој е добар кој лош, да е жив и здрав youtube и wikipedia...
и извини мој соговорниче поради тоа што немам познавање за фудбалот, имам само да се спуштам на твое ниво само 12 години, може ли да ми одржиш час по предавање за фудбал, богато наградувам...професоре за фудбал и спортски активности :mist:
п.с. извинете дечки за :eek:ftopic: и прво мое некултурно однесување кон некој член од форумот



кој знае да преведе шо е тоа што се спомнуваат тука агуеро,виља и руни?
како шо разбрав ќе доаѓа некој од овие тројца во 2010?

Вака братче џабе се трудиш да објаснуваш некои работи нема фајде..Мило ми е инаку што се сеќаваш на тие времиња и ги цениш исто како и јас но сепак денес фудбалот е посовршен од тоа време реално гледано.И уште нешто за да нема препукувања на форумот да ја заборавиме темата-Бензема што е тоа е па и фала богу секој има свое мислење.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
El dueño del City ofrece un billón por el Madrid

http://www.as.com/futbol/articulo/futbol-dueno-city-ofrece-billon/dasftb/20091227dasdaiftb_17/Tes

Газдата на Манчестер Сити, шеикот Mansour bin Zayed Al Nahyan сака да го купи Реал Мадрид. Понудува 1 билион (ваљда евра). Како што пишува АЅ, решен е во 2010 година да му се спротивстави на Флорентино Перез, и да се одржи собрание на кое ќе се одбира нов претседател. Бар јас така разбрав.
Не бе нема шанси Реал си е Кралски клуб и така ќе остане.Нема шанси чичко Перез да го тргне некој шеик.А инаку за ова од Марка што ќе правиме со тројца напаѓачи?Јас лично бев за Виља да се донесе место Бензема па и уште останувам на тоа.И Агуеро не би било лошо да се донесе,Руни во ниеден случај.:nenene:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
El dueño del City ofrece un billón por el Madrid

http://www.as.com/futbol/articulo/futbol-dueno-city-ofrece-billon/dasftb/20091227dasdaiftb_17/Tes

Газдата на Манчестер Сити, шеикот Mansour bin Zayed Al Nahyan сака да го купи Реал Мадрид. Понудува 1 билион (ваљда евра). Како што пишува АЅ, решен е во 2010 година да му се спротивстави на Флорентино Перез, и да се одржи собрание на кое ќе се одбира нов претседател. Бар јас така разбрав.
Нека сонува тоа...Реал не е Манчестер Сити. Мадриѓани никогаш нема да дозволат некој шеик да управува со Реал.
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Не бе нема шанси Реал си е Кралски клуб и така ќе остане.Нема шанси чичко Перез да го тргне некој шеик.А инаку за ова од Марка што ќе правиме со тројца напаѓачи?Јас лично бев за Виља да се донесе место Бензема па и уште останувам на тоа.И Агуеро не би било лошо да се донесе,Руни во ниеден случај.:nenene:
Јас целосно се согласувам со тоа што го кажа.Виља е играч што ќе врши највеќе работа во Реал.Руни заедно со Ронадло може да се добар тандем како и во Манчестер ама ипак сум за Виља ако веќе се донесува некој.
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
El dueño del City ofrece un billón por el Madrid

http://www.as.com/futbol/articulo/futbol-dueno-city-ofrece-billon/dasftb/20091227dasdaiftb_17/Tes

Газдата на Манчестер Сити, шеикот Mansour bin Zayed Al Nahyan сака да го купи Реал Мадрид. Понудува 1 билион (ваљда евра). Како што пишува АЅ, решен е во 2010 година да му се спротивстави на Флорентино Перез, и да се одржи собрание на кое ќе се одбира нов претседател. Бар јас така разбрав.
Оваа работа е чиста шпекулација бидејќи ПРАВНО не е изводлива, Статутот на Реал Мадрид не дозволува такви работи, во Реал Мадрид има собрание во кое учествуваат членови на Реал Мадрид (socios) кои за да бидат членови треба да бидат жители на Шпанија, кои распишуваат избори за претседател на кои гласаат сите членови, на кои избори Кандидатите за претседател треба да бидат најмалку 10 ГОДИНИ жители на Шпанија и да бидат угледни граѓани во Шпанија, еве сами проверете на следниот линк:
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/1202772523299/noticia/Noticia/1202772523299.htm?idEsp=1202772224532
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
лелеее колку добар тандем би биле агуеро и хигуаин (аргентинското дуо):)... уште агуеро да го доведат, нема да знаеме за пораз едно 2 години:)...овој клуб ти е лудница, какви ѕвезди па уште други сакаат да доведат :vozbud::smir:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Агуеро и Руни нема шанси да дојдат, Атлетико нема да го продаде баш на Реал, а Фергусон не е луд да остане и без најдобриот играч по втор пат.Виља може али на лето, али ако не бара пак многу пари претседателот на Валенсија
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ке видите дека Виља и Агуеро ке завршат во Англиски клубови, како Челзи, Манчестер Ј. или Ливерпул.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Агуеро иде у Челзи сто посто, само прашање е дали зимава или на лето.
Виља изјави летово оти ако заминува сака да остане у Шпанија
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom