Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Знам за тој наводен договор ама не ми е баш за верба, едноставно многу пари се. Со таа сума може да се купат Рибери, Виља и дефанзец, што би било подобро според мене.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.891
Поени од реакции
23.266
Ајде Чомбе одговори ми на мене....и не бегај од темата....иди викни го цел фан клуб манчестер докажете ми кај ви се парите..пошто се праите најбогат клуб на свет...се гледа кој е најбогат..и кој најдобро знае да извлече од играчите...кога не се зимаат титули се зимаат астрономски цифри на пари..и тн :)
Ти добијаш некој процент а ? :toe:

Што ми чуе мене стојко ако земал клубот астрономски цифри а не поминува 1/8 финале ЛШ 5-6 години и папа 6 комада од најголемиот ривал у историјата и тоа ДОМА ???

ај просветли ме жити све шо има добро у ова болдираново ?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ти добијаш некој процент а ? :toe:

Што ми чуе мене стојко ако земал клубот астрономски цифри а не поминува 1/8 финале ЛШ 5-6 години и папа 6 комада од најголемиот ривал у историјата и тоа ДОМА ???

ај просветли ме жити све шо има добро у ова болдираново ?
И две години по ред освојува примера. И бар игра лш. Со скапано раководство успеавме да освоиме два пати по ред примера. Па ај фан на Барса да ми го збори ова, али Милан бе другар ? Куп уефа, со тоа ли да се фураш ебаго ?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.891
Поени од реакции
23.266
Погрешно си ме разбрал, не го пишав постот ко провокација, јас знам каква е ситуацијата кај нас, него не мие јасно како може некој да се фура на заработката на својот тим :toe:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Погрешно си ме разбрал, не го пишав постот ко провокација, јас знам каква е ситуацијата кај нас, него не мие јасно како може некој да се фура на заработката на својот тим :toe:
Па не се фура, изгледа не ги виде нападите од Ман утд, дека парите кралот ги давал, па си пишува дечкото дека највеќе пари зима Реал. Некогаш и парите што ги зима клубот го докажува успехот и престижот.

пс: Извинување ако изреагирав бурно првиот пат.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Real Madrid Give Up Chase For Liverpool Star Xabi Alonso :nesum:
Најсигурното засилување стана најнесигурно :(
И така не ми е мерак да дојде овој. Памтам коа бев на полуматура читав дека ке идел Алонсо од Сосиедат :pos2:. Сеа пак по 5 години, не ми ни треба во тимот според мене.

За дефанзивци во средина имаме Ласс и Диара+Гаго
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Чаби е различен играч од нив, повеќе е плејмејкер. Во комбинација со било кој од тие што ги наведе ќе гази.

Требаше уште тогаш кога си читал да го донесат, али Камачо го сакаше Виера и ни го тури на крај.
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Па за плејмејкер си го имаме Кака (колку само добро звучи:vozbud:) а за деструктивец одпозади Лас ни е одличен,така да не ни треба Алонсо...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.553
Поени од реакции
14.317
В

Вори

Гостин
Слепец,неписмен...само за пари.Значи од вакви играчи просто ми се гади.Ееее...
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
што би било убаво да дојде робињо(ама не сакам) тогаш ќе фрлате шишиња по него кога ке гостуваме на бернабе:vozbud:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
што би било убаво да дојде робињо(ама не сакам) тогаш ќе фрлате шишиња по него кога ке гостуваме на бернабе:vozbud:
И свинска глава....:pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom