Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
За Касиљас, Гути и Игуаин не сум сигурен, ама за овие да...

Раул- дете на Атлетико Мадрид
Рамос- дојде од Севиља
Робињо- од Бразил

Арно пиша таму некој, Милан купи еден играч за малку пари, па го продаде за 10 пати поскапо, Манчестер исто, го купија Руни, Роналдо, Видич, Керик... а сега се продаваат 5 пати поскапо... a Реал купат готов играч, за кој фрлат многу пари, а го продадат многу поефтино- и што профит има тогаш Реал-ништо само иде во минус...
Уживај вас целиот тим ви е англиски од вашата школа...у реду е :pos2:
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Јас мислам оти Флорентино пак ке ја воспостави старата шема, ке купува ѕвезди и ке прави големи пари од нив со дресови и сл, но ме плаши тоа дека барем ке играме фудбал и ке освојуваме трофеи
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
За Касиљас, Гути и Игуаин не сум сигурен, ама за овие да...

Раул- дете на Атлетико Мадрид
Рамос- дојде од Севиља
Робињо- од Бразил

Арно пиша таму некој, Милан купи еден играч за малку пари, па го продаде за 10 пати поскапо, Манчестер исто, го купија Руни, Роналдо, Видич, Керик... а сега се продаваат 5 пати поскапо... a Реал купат готов играч, за кој фрлат многу пари, а го продадат многу поефтино- и што профит има тогаш Реал-ништо само иде во минус...
Колку да се напише нешто не е битно што :tapp: Тој муабет почна за Кака па кажи ми ти дали е од школата на Милан :tapp::pos2:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Кака го избра бројот 18 во Реал

Рикардо Кака го избра бројот 18 во Реал, со што паднаа во вода претпоставките дека ќе го носи бројот 5, како своевиден наследник на Зидан и симболично започнување нова ера во Реал.
„Бројот 18 ми носи среќа. Имено, кога прв пат играв на Бернабеу и постигнав гол го носев тој број. Исти така, ми се чини дека датумот на тој меч беше 18“ - открил Бразилецот, кој утринава изјави дека консултирал доста играчи околу преселба во Реал, и дека најважната поддршка му ја дал Дејвид Бекам.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
За Касиљас, Гути и Игуаин не сум сигурен, ама за овие да...

Раул- дете на Атлетико Мадрид
Рамос- дојде од Севиља
Робињо- од Бразил

Арно пиша таму некој, Милан купи еден играч за малку пари, па го продаде за 10 пати поскапо, Манчестер исто, го купија Руни, Роналдо, Видич, Керик... а сега се продаваат 5 пати поскапо... a Реал купат готов играч, за кој фрлат многу пари, а го продадат многу поефтино- и што профит има тогаш Реал-ништо само иде во минус...

Дечко, ај не будали.:)
Манчестер колку пари потрошија пред две години?:)
И у ствари шо кур те боли тебе за Реал.
У ствари да...кога и да игра мане со реал....лекции си добива.:vozbud:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Кака го избра бројот 18 во Реал

Рикардо Кака го избра бројот 18 во Реал, со што паднаа во вода претпоставките дека ќе го носи бројот 5, како своевиден наследник на Зидан и симболично започнување нова ера во Реал.
„Бројот 18 ми носи среќа. Имено, кога прв пат играв на Бернабеу и постигнав гол го носев тој број. Исти така, ми се чини дека датумот на тој меч беше 18“ - открил Бразилецот, кој утринава изјави дека консултирал доста играчи околу преселба во Реал, и дека најважната поддршка му ја дал Дејвид Бекам.
Дај линк за ова:helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Дај линк за ова:helou:
Повели:)

Дечко, ај не будали.:)
Манчестер колку пари потрошија пред две години?:)
И у ствари шо кур те боли тебе за Реал.
У ствари да...кога и да игра мане со реал....лекции си добива.:vozbud:
Да добиваше лекции кога Реал стварно беа најдобри и имаа најдобар состав. Мака ми е што не ни се паднавте претходниве 2-3 години убаво да ве нашлапаме:)
Вака сега гледам пак правите добар тим и ќе сте колку-толку поконкурентни:helou:
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Кака го избра бројот 18 во Реал

Рикардо Кака го избра бројот 18 во Реал, со што паднаа во вода претпоставките дека ќе го носи бројот 5, како своевиден наследник на Зидан и симболично започнување нова ера во Реал.
„Бројот 18 ми носи среќа. Имено, кога прв пат играв на Бернабеу и постигнав гол го носев тој број. Исти така, ми се чини дека датумот на тој меч беше 18“ - открил Бразилецот, кој утринава изјави дека консултирал доста играчи околу преселба во Реал, и дека најважната поддршка му ја дал Дејвид Бекам.
Немам линк за информацијава,
но знам дека некаде прочитав дека Кака рече дека ќе размисли дали ќе го земе бројот 5 ,
затоа што тој дрес му носле голема одговорност.

Не велам дека Кака не е величина како Зизу (дај Боже по уште поголеми успеси и трофеи да го памтиме:)),
мислам дека од почит кон Зизу одбрал друг број :)
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Повели:)

Да добиваше лекции кога Реал стварно беа најдобри и имаа најдобар состав. Мака ми е што не ни се паднавте претходниве 2-3 години убаво да ве нашлапаме:)
Вака сега гледам пак правите добар тим и ќе сте колку-толку поконкурентни:helou:
C'est la vie my friend.:)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
За Касиљас, Гути и Игуаин не сум сигурен, ама за овие да...

Раул- дете на Атлетико Мадрид
Рамос- дојде од Севиља
Робињо- од Бразил

Арно пиша таму некој, Милан купи еден играч за малку пари, па го продаде за 10 пати поскапо, Манчестер исто, го купија Руни, Роналдо, Видич, Керик... а сега се продаваат 5 пати поскапо... a Реал купат готов играч, за кој фрлат многу пари, а го продадат многу поефтино- и што профит има тогаш Реал-ништо само иде во минус...
Овие што ги наброја од кај ги земавте бе лепотан ?
Башка трансферите на Керик и Руни ептен ефтини беа.

Незнам што ви е со ова готови трансфери, младинската школа е втора по ред во светот, само таа на Барса е повредна. Скоро сите играчи во Шпанија а и пошироко имаат играно во младинските состави на Реал, па потоа си го наоѓаат патот.

Бар не крадеме играчи на 15 години, како што тоа го прават англиски клубови. Пола играчи што ги имате ви се крадени од други клубови, а за Арсенал да не збориме воопшто.

Али мора да најдете во нешто утеха, па ај тоа дека Реал не правел играчи.


А изворов на овие за бројот на Кака кој им е? Или сони некој ?
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
аха...дошле од други клубови на 16-18 години...и едно прашање до тебе...Колку го купивме Бекам...а колку пари извадивме од него ??

Бекам е дојден од Бримсдаун Роверс во Манчестер Јунајтед на 14-15 годишна возраст... а беше продаден на Реал за 35 милиони евра... нешто нејасно? Значи Манчестер има профит, така... А Реал го купија 35 милиони и за колку го продадоа во ЛА Галакси... ти остави тоа од рекламите, гледај трансферот колку е вреден... а Манчестер има доволно спонзори почнувајќи од АИГ, Најк, Ауди и мн други така да профит има еден куп... позз
 
G

Gray Foxx

Гостин
Овие што ги наброја од кај ги земавте бе лепотан ?
Башка трансферите на Керик и Руни ептен ефтини беа.

Незнам што ви е со ова готови трансфери, младинската школа е втора по ред во светот, само таа на Барса е повредна. Скоро сите играчи во Шпанија а и пошироко имаат играно во младинските состави на Реал, па потоа си го наоѓаат патот.

Бар не крадеме играчи на 15 години, како што тоа го прават англиски клубови. Пола играчи што ги имате ви се крадени од други клубови, а за Арсенал да не збориме воопшто.

Али мора да најдете во нешто утеха, па ај тоа дека Реал не правел играчи.


А изворов на овие за бројот на Кака кој им е? Или сони некој ?
Појака школа мај ес. Не биди смешен и патетичен каков што стварно знаеш да бидеш. Кај се Ајакс?
Најјака школа а последен играч шо испаднал од кај нив е Раул и тоа дете на А Мадрид бил. Опаши. Туку да, го забораив феноменалниот Иван Елгера. :)
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Бекам е дојден од Бримсдаун Роверс во Манчестер Јунајтед на 14-15 годишна возраст... а беше продаден на Реал за 35 милиони евра... нешто нејасно? Значи Манчестер има профит, така... А Реал го купија 35 милиони и за колку го продадоа во ЛА Галакси... ти остави тоа од рекламите, гледај трансферот колку е вреден... а Манчестер има доволно спонзори почнувајќи од АИГ, Најк, Ауди и мн други така да профит има еден куп... позз
хахаха како бе така...па тие пари од спонзори и од дресови..??? ќе играме монопол со нив ?? а??
и Манчестер нема веќе доволно спонзори бидејќи АИГ пропадна...уште оваа година ќе бидат со ман..а дали и уште оваа не се знае...
и срамота е јас да знам повеќе за твојот тим..срамота
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
хахаха како бе така...па тие пари од спонзори и од дресови..??? ќе играме монопол со нив ?? а??
и Манчестер нема веќе доволно спонзори бидејќи АИГ пропадна...уште оваа година ќе бидат со ман..а дали и уште оваа не се знае...
и срамота е јас да знам повеќе за твојот тим..срамота
Знаеме дека ќе е уште оваа година зошто за наредната потишаа договор со AOL кој всушност е и најголем договор што некоја екипа го потпишала во историјата на фудбалската игра:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom