Токсикологија

  • Креатор на темата Crazy Diamond
  • Време на започнување
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Слушајте го квалитетниот рап и хип хоп бе, Дре, Снуп, Cypress Hill, Wu Tang Klan и тн итн итн......
Кој хип хоп го има кај кретениве бе? Кога ке ме видиш викни 4ekerauks. :uvo:
Па и со четворче им е напишано тоа бе, ДЕГЕНИ!!!
Го слушам Дре, Снуп, Еминем и остали, ама зборов ми беше од македонскава сцена сите се плукат, а тоа е лошото. Токсика во последно почнаа со такви песни, ама слушни од поединци, ЕО, Желе и ќе видиш за какви добри траки станува збор. Ги има многу кој се стварно квалитет а се потценати.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Го слушам Дре, Снуп, Еминем и остали, ама зборов ми беше од македонскава сцена сите се плукат, а тоа е лошото. Токсика во последно почнаа со такви песни, ама слушни од поединци, ЕО, Желе и ќе видиш за какви добри траки станува збор. Ги има многу кој се стварно квалитет а се потценати.
Епа чим ги слушаш спореди нивна трака и спот со на овие неартикулисаниве суштества и се ке ти биде јасно. Залуден е животот бачко да го трошиш на чкарт музика.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
4екераукц не е најдобриот македонски рап видео запис, но не може да се каже дека е срање. Доволно е испочитуван од публиката. Спотот е погоден затоа што екипава се нарекува Токсикологија и редно време беше да се направи нешто поврзано со името на екипава.
Ама хејтерите биле хејтери и ќе останат, затоа СЕКОГАШ ќе плукаат по она кое не го почитуваат и кое не им се допаѓа.
И дај не ми споредувајте Мизар со Токсикологија. Значи, колку одамна го тупам за мешање музички жанрови и сама не знам. Затоа не е фер некој кој не го слуша ова воопшто да се меша кога не знае како стојат работите во овој музички правец. Јас не слушам метал & co. па немам ни што да барам да се мешам на тие теми кога немам познавање. Нема ваљда да глумам лудило и да се правам паметна.
А за името на нумерата,како и албумот..наречени се 4екераукц, односно се запишува со 4ка, според стилот на Пука Козметика, ако сте доволно запознаени со нивниот интересен и уникатен стил на изразување... пример:
У доба коа се тркјалаваа касети по декови се собраа 4 копилјака тацхно пред нова година 31.12.1995 и рекова кје бидеме рап група.се снимасхе по децки и дневни боравак спалјна и схпајз на синтисајзер па на ритам масхина кај се пројавует хитови као дрога бабарога и милион долари. У студио днс први платезхи неколку траки па у арена траки албун компулација и пенетрација пука да ви го на пука 2006 продусед бу маријакји скеетара. Се менјасхе формата цхленови али остануе јадро исто схо е и битно. Се настапуело по свекакви вукојебини и елитни пијано барови и големи концерти ко за загревалј (трлјак на руки на публика)сеа у токсикологија се екимисуе други албун да ви го на пука пак. Описхуено со еден збор пука козметика ти је јак кур у рап.

Патем, која друга рап екипа постигнала нешто како нив? Океј и Легијата беа одлични, но Токсикологија како соло изведувачи и сега како една цела рап екипа опстојуваат на сцената долг период. Промоции, настапи, концерти, видео записи, албуми, снимање нови песни, 24/7 во студио...Пука Козметика датираат речиси 20 години, Единствена Опција се веќе деценија. А Токсикологија има наполнето една и пол годинка и еве успешно и сигурно целат кон две, а се надевам и многу повеќе.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Епа чим ги слушаш спореди нивна трака и спот со на овие неартикулисаниве суштества и се ке ти биде јасно. Залуден е животот бачко да го трошиш на чкарт музика.
И тие имаат напраено утки во својот репертоар, но никој не ги критикувал...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Слушајте го квалитетниот рап и хип хоп бе, Дре, Снуп, Cypress Hill, Wu Tang Klan и тн итн итн......
Кој хип хоп го има кај кретениве бе? Кога ке ме видиш викни 4ekerauks. :uvo:
Па и со четворче им е напишано тоа бе, ДЕГЕНИ!!!
Можеби сакам да слушам само Македонски рап :)

Дре Снуп и другите неможам да ги слушам пример јас,си слушам Слаткар,Гринаут,легија,саф,чиста околина и другите ... :) :)
 
G

Gray Foxx

Гостин
4екераукц не е најдобриот македонски рап видео запис, но не може да се каже дека е срање. Доволно е испочитуван од публиката. Спотот е погоден затоа што екипава се нарекува Токсикологија и редно време беше да се направи нешто поврзано со името на екипава.
Ама хејтерите биле хејтери и ќе останат, затоа СЕКОГАШ ќе плукаат по она кое не го почитуваат и кое не им се допаѓа.
И дај не ми споредувајте Мизар со Токсикологија. Значи, колку одамна го тупам за мешање музички жанрови и сама не знам. Затоа не е фер некој кој не го слуша ова воопшто да се меша кога не знае како стојат работите во овој музички правец. Јас не слушам метал & co. па немам ни што да барам да се мешам на тие теми кога немам познавање. Нема ваљда да глумам лудило и да се правам паметна.
А за името на нумерата,како и албумот..наречени се 4екераукц, односно се запишува со 4ка, според стилот на Пука Козметика, ако сте доволно запознаени со нивниот интересен и уникатен стил на изразување... пример:
У доба коа се тркјалаваа касети по декови се собраа 4 копилјака тацхно пред нова година 31.12.1995 и рекова кје бидеме рап група.се снимасхе по децки и дневни боравак спалјна и схпајз на синтисајзер па на ритам масхина кај се пројавует хитови као дрога бабарога и милион долари. У студио днс први платезхи неколку траки па у арена траки албун компулација и пенетрација пука да ви го на пука 2006 продусед бу маријакји скеетара. Се менјасхе формата цхленови али остануе јадро исто схо е и битно. Се настапуело по свекакви вукојебини и елитни пијано барови и големи концерти ко за загревалј (трлјак на руки на публика)сеа у токсикологија се екимисуе други албун да ви го на пука пак. Описхуено со еден збор пука козметика ти је јак кур у рап.

Патем, која друга рап екипа постигнала нешто како нив? Океј и Легијата беа одлични, но Токсикологија како соло изведувачи и сега како една цела рап екипа опстојуваат на сцената долг период. Промоции, настапи, концерти, видео записи, албуми, снимање нови песни, 24/7 во студио...Пука Козметика датираат речиси 20 години, Единствена Опција се веќе деценија. А Токсикологија има наполнето една и пол годинка и еве успешно и сигурно целат кон две, а се надевам и многу повеќе.
Од овој текст кој гледам дека си се потрудила да го напишеш интересно е она шо го болдирам со црвено. :)
Првото: Мизар не е никаква метал група, чисто ги споредуев ради спотовите-нешто за кое сметам дека не е потребно да се држиме до ист жанр на музика. Значи без разлика дали е рап или не, спотот се споредуе, не музиката. Некој ми спомна најквалитетен спот и чисто за споредба ги спомнав Мизар. Барем они имаат некоја цел и порака со видеото, а не кога ке ги видам да ги викам Mizar4e. :)
Второто: Еве и ти сама кажуеш дека се ништо др освен обични плагијатори, па дури копираат и туѓ стил на изразување. Најс. Оригинал пука.
Поздрав и уживајте во медиокритетните Токсикологија.
И веќе кога сме кај македонски рап чисто да ги споредиме 4ekerauks и еве на пример Фатаморгана.
Забележи ја разликата која е очигледна.
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
Еве го и спотчето
znaci vaka spotov e bezveze sakaat da bidat demek nesto fraeri laooo kolku duvame pieme ebeme ali nema veze ... najdobri im se mar4o i sigi se drugo e 4kart sum gi postuval i eo i puka zaso slusam rap fazla od decenija ali vremijnata se smenija se za pari ....:):smir::smir::smir:
toksikologija =PROMASENA INVESTICIJA !!!:uvo:
 
C

Crazy Diamond

Гостин
абе секој ќе слуша тоа што сака! нема сега некој мене да ми забрани да слушам македонски рап! или јас не можам на некој да му забранам да слуша странски рап или да го терам да слуша македонски рап :toe:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
Слушајте го квалитетниот рап и хип хоп бе, Дре, Снуп, Cypress Hill, Wu Tang Klan и тн итн итн......
Кој хип хоп го има кај кретениве бе? Кога ке ме видиш викни 4ekerauks. :uvo:
Па и со четворче им е напишано тоа бе, ДЕГЕНИ!!!
Баш веќе кога го спомна Snoop Dogg, да те потсетам на неговиот стил:
"Doggy Fizzle Televizzle", "Snoop D-O Double Gizzle", "4 Shizzle, My Nizzle" и така натаму. Значи, Пука Козметика си направија свој стил по кој се сега познати во Македонија и баш ми е мило за тоа, па макар и со 4ка го пишувале Ч-то.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
4екераукц не е најдобриот македонски рап видео запис, но не може да се каже дека е срање. Доволно е испочитуван од публиката. Спотот е погоден затоа што екипава се нарекува Токсикологија и редно време беше да се направи нешто поврзано со името на екипава.
Ама хејтерите биле хејтери и ќе останат, затоа СЕКОГАШ ќе плукаат по она кое не го почитуваат и кое не им се допаѓа.
И дај не ми споредувајте Мизар со Токсикологија. Значи, колку одамна го тупам за мешање музички жанрови и сама не знам. Затоа не е фер некој кој не го слуша ова воопшто да се меша кога не знае како стојат работите во овој музички правец. Јас не слушам метал & co. па немам ни што да барам да се мешам на тие теми кога немам познавање. Нема ваљда да глумам лудило и да се правам паметна.
А за името на нумерата,како и албумот..наречени се 4екераукц, односно се запишува со 4ка, според стилот на Пука Козметика, ако сте доволно запознаени со нивниот интересен и уникатен стил на изразување... пример:
У доба коа се тркјалаваа касети по декови се собраа 4 копилјака тацхно пред нова година 31.12.1995 и рекова кје бидеме рап група.се снимасхе по децки и дневни боравак спалјна и схпајз на синтисајзер па на ритам масхина кај се пројавует хитови као дрога бабарога и милион долари. У студио днс први платезхи неколку траки па у арена траки албун компулација и пенетрација пука да ви го на пука 2006 продусед бу маријакји скеетара. Се менјасхе формата цхленови али остануе јадро исто схо е и битно. Се настапуело по свекакви вукојебини и елитни пијано барови и големи концерти ко за загревалј (трлјак на руки на публика)сеа у токсикологија се екимисуе други албун да ви го на пука пак. Описхуено со еден збор пука козметика ти је јак кур у рап.

Патем, која друга рап екипа постигнала нешто како нив? Океј и Легијата беа одлични, но Токсикологија како соло изведувачи и сега како една цела рап екипа опстојуваат на сцената долг период. Промоции, настапи, концерти, видео записи, албуми, снимање нови песни, 24/7 во студио...Пука Козметика датираат речиси 20 години, Единствена Опција се веќе деценија. А Токсикологија има наполнето една и пол годинка и еве успешно и сигурно целат кон две, а се надевам и многу повеќе.
чекерауц е убедливо најретардираната трака што некад е направена .... слаткар никогаш нема да биде френки колку и да се труди , новиот материјал му е срање и за мене е поп пејач а не рапер иако изгледа тоа му е цел на дечкото слава и пари и го постигна тоа ништо не може да му се замери .џабе хејт успешен е во тоа што го прави а и полните концерти се доказ , сепак го бива :) а штета зошто периодот кога беше во ЕО навистина имаа одлични траки. а секоја споредба на легијата со бој бендов е смешна ... легијата настана сосема спонтано
токсикологија е вештачки одговор на тоа , не знам само дали и знак имаат ко нив тоа L со раката , дури и оној фејкерон сиги ... бледа никаква копија на струја или како и да се викаше .....она кривењето на устата кога рецитира , стилот гласот ... море марш у пм ... жал ми е за дечкото ташациве скит и слаткар ќе го уфураат ќе му дигнат его до плафон и ќе живее малиот во заблуда дека го бива
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
чекерауц е убедливо најретардираната трака што некад е направена .... слаткар никогаш нема да биде френки колку и да се труди , новиот материјал му е срање и за мене е поп пејач а не рапер иако изгледа тоа му е цел на дечкото слава и пари и го постигна тоа ништо не може да му се замери .џабе хејт успешен е во тоа што го прави а и полните концерти се доказ , сепак го бива :) а штета зошто периодот кога беше во ЕО навистина имаа одлични траки. а секоја споредба на легијата со бој бендов е смешна ... легијата настана сосема спонтано
токсикологија е вештачки одговор на тоа , не знам само дали и знак имаат ко нив тоа L со раката , дури и оној фејкерон сиги ... бледа никаква копија на струја или како и да се викаше .....она кривењето на устата кога рецитира , стилот гласот ... море марш у пм ... жал ми е за дечкото ташациве скит и слаткар ќе го уфураат ќе му дигнат его до плафон и ќе живее малиот во заблуда дека го бива
Френки?!?
Не знам по кој пат, Слаткар не е еднаков на Токсикологија. Тоа ме нервира, што додека не се склопија во една група сите, останатите ги почитуваа и Пука и Единствена и секој соло артист од групацијава. А сега кога Слаткар се прослави и Токсикологија е омразена, се е фејк и се е копија. Не можеш да велиш дека Слаткар е поп пејач, не биди смешен. Самиот велиш дека сепак го бива и дека секаков хејт е џабе. И Софија Манева се истакна нешто у стилу вака, па одма си доби дис од Кавадарчани :)
Второ, не ги споредував воопшто со Легијата. И немаат свој знак со раката како L. Немаат всушност ама баш НИШТО заедничко со Легијата, а сепак сеуште се држат на сцената како што кажав. Реално гледано имаат уникатен стил и не копираат никого.
А Сиги ..Ниту бил, ниту ќе биде познат и успешен. Всушност, не се ни труди. Скит само му прави бит за песна, не знам со што го фура да се фолира? `Но, нема Ем-си што нема его до небото.` Секој филм има главни и споредни ликови :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom