Токсикологија

  • Креатор на темата Crazy Diamond
  • Време на започнување

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Незнам зашто потрошиле средства за правење за видео запис на толку лоша песна...
 
G

Gray Foxx

Гостин
Еве го и спотчето
У глупавава песна има отприлика 30 стиха испеани од 4-5 души со цел кога ке ги видиш да им викаш Чекераукс(геј продолжение на check) со напалени курвичиња шо даваат цицките да им ги фаќаат и некој таму ми јаде од курот дека има flow. Зар на ова се сведува рапот кој толку го форсираат копилињава глупави? Како може нормален човек да го слуша ова срање is beyond me..............
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
У глупавава песна има отприлика 30 стиха испеани од 4-5 души со цел кога ке ги видиш да им викаш Чекераукс(геј продолжение на check) со напалени курвичиња шо даваат цицките да им ги фаќаат и некој таму ми јаде од курот дека има flow. Зар на ова се сведува рапот кој толку го форсираат копилињава глупави? Како може нормален човек да го слуша ова срање is beyond me..............
И одма тука проработува македонскиот синдром да пукне козата на комшијата.
Колку поголеми срања пројдувале кај нас па и надвор и никому ништо. Баш спотот а и песната се топ бар за мене. Зошто не пцуете по америве кај кои нема спот без курви и цела песна се сосоти од 10 стиха кои се повторуваат?

Ако можеш да направиш нешто подобро повели па после кењај.
 
G

Gray Foxx

Гостин
И одма тука проработува македонскиот синдром да пукне козата на комшијата.
Колку поголеми срања пројдувале кај нас па и надвор и никому ништо. Баш спотот а и песната се топ бар за мене. Зошто не пцуете по америве кај кои нема спот без курви и цела песна се сосоти од 10 стиха кои се повторуваат?

Ако можеш да направиш нешто подобро повели па после кењај.
Па ова е од тие големите срања ако не забележуеш, баш спотот и песната се тиња барем за мене. У песнава нема р од рап, ЧЕКЕРАУКС. EPIC FAIL!!!
И кој ти македонски синдром ми го мешаш тука, зар треба оти ни се комшии и да ги слушаме нивните срања?
Ти од кај знаеш дека ја не пцујам по америте? Оти неам пишано и не пцујам а?
Поарно да ми речеше: ако можеш да направиш нешто полошо повели па кењај.
Пеењето на дедо додека се тушира е поубаво од срањево на Swatkaristika Budawo.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
И одма тука проработува македонскиот синдром да пукне козата на комшијата.
Колку поголеми срања пројдувале кај нас па и надвор и никому ништо. Баш спотот а и песната се топ бар за мене. Зошто не пцуете по америве кај кои нема спот без курви и цела песна се сосоти од 10 стиха кои се повторуваат?

Ако можеш да направиш нешто подобро повели па после кењај.
Ако козата на комшијата има свински грип, наравно дека ќе сакам да пукне.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Шлајмот на градот страјкс аген...со уште подегенски спот, и уште подегенски фазон. Да си пукне човек од муки
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
Џабе јадете гомна. Спотов е најдобар мак рап спот до сега. Можеби песната не е толку квалитетна (за вас, за мене си е баш супер), ама за спотов стварно сте ептен искомплексирани па го серете. :salut:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Џабе јадете гомна. Спотов е најдобар мак рап спот до сега. Можеби песната не е толку квалитетна (за вас, за мене си е баш супер), ама за спотов стварно сте ептен искомплексирани па го серете. :salut:
:teshi:

До то ќе е. Најдобар македонски рап спот, па и да е на крај краева, мислиш некое достигнување е?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Добра песна... Ама некако откако се искомерцијализира цела екипа од НЛО почнаа онака лејм песни да ми прават.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Џабе јадете гомна. Спотов е најдобар мак рап спот до сега. Можеби песната не е толку квалитетна (за вас, за мене си е баш супер), ама за спотов стварно сте ептен искомплексирани па го серете. :salut:
Знам дека џабе јадеме гомна, тешко да предомислиш некој на кој му е наметнато дека со самото тоа што го слуша Благар и остали идиоти е кул и подруго се претставува пред напалените тинејџерки со IQ 50.
Кога веќе зборуваме за квалитетен македонски спот видеото на Почесна Стрелба од Мизар е далеку поквалитетно од оваа бедна дефиниција за спот.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Знам дека џабе јадеме гомна, тешко да предомислиш некој на кој му е наметнато дека со самото тоа што го слуша Благар и остали идиоти е кул и подруго се претставува пред напалените тинејџерки со IQ 50.
Кога веќе зборуваме за квалитетен македонски спот видеото на Почесна Стрелба од Мизар е далеку поквалитетно од оваа бедна дефиниција за спот.
Дечкото спомна најдобар РАП спот моментално во Македонија. Прави споредба со спотовите на останатите рап групи и сам ќе можеш да заклучиш за што се работи. Без навреда Дено, но со постов ти сакаш да кажиш дека тие што слушаат хип хоп немаат блага веза што е тоа музика, така?
 
G

Gray Foxx

Гостин
Дечкото спомна најдобар РАП спот моментално во Македонија. Прави споредба со спотовите на останатите рап групи и сам ќе можеш да заклучиш за што се работи. Без навреда Дено, но со постов ти сакаш да кажиш дека тие што слушаат хип хоп немаат блага веза што е тоа музика, така?
Слушајте го квалитетниот рап и хип хоп бе, Дре, Снуп, Cypress Hill, Wu Tang Klan и тн итн итн......
Кој хип хоп го има кај кретениве бе? Кога ке ме видиш викни 4ekerauks. :uvo:
Па и со четворче им е напишано тоа бе, ДЕГЕНИ!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom