Прашања и одговори

ververice

leto"8o
Член од
11 декември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
14
dali mozi nekoj da mi kazi,dali ce ima priem na studenti na policiskata akademija,bidejci vo konkursot sto izleze nemase nikakva informacija,ve molam ili pisetemija stranata od akademijata ako nekoj znae.blagodaram i pozz
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Со ваков пост би ти рекол да си седиш дома или да идеш да копаш канали за пари негде најискрено...

Извини паметЊаковичу...Мене ме интересираше само дали има некој некои слични оцени па да каже како поминал.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.300
Поени од реакции
15.535
Извини паметЊаковичу...Мене ме интересираше само дали има некој некои слични оцени па да каже како поминал.
Ајде сеа неколку реченици зашто ти одговорив така...

1. Ти кажа со што си поминал, просек за 4ка е од 3,5 па до 4,49... може да си на долна и на горна граница... Ние не можеме да гатаме ти што просек имаш од оценките
2. Толку си информиран изгледа па не знаеш дека проектната носи максимум 4 бода, а ти си пишал 10.
3. Не знаеме што интерни предмети си одбрал, што школо учиш....
4. Интерните предмети служат за упис на државните факултети, ако имаш избрано Хемија не можеш да се запишеш на Правен или Економски, ние на гравчиња да ти гледаме што имаш избрано?
5. Имаш 3 веб страни кои ќе ти бидат од голема корист, едната е на Министерството за образование, втората е на Универзитетот "Кирил и Методиј" и третиот е оној за матурата...

Пролистај, симни се што е поврзано со матура,уписи,оцени,просек,факултет,интерни-екстерни... разлистај, размисли и после ќе поставиш пологично прашање на кое ќе може некој да ти одговори...
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Ајде сеа неколку реченици зашто ти одговорив така...

1. Ти кажа со што си поминал, просек за 4ка е од 3,5 па до 4,49... може да си на долна и на горна граница... Ние не можеме да гатаме ти што просек имаш од оценките
2. Толку си информиран изгледа па не знаеш дека проектната носи максимум 4 бода, а ти си пишал 10.
3. Не знаеме што интерни предмети си одбрал, што школо учиш....
4. Интерните предмети служат за упис на државните факултети, ако имаш избрано Хемија не можеш да се запишеш на Правен или Економски, ние на гравчиња да ти гледаме што имаш избрано?
5. Имаш 3 веб страни кои ќе ти бидат од голема корист, едната е на Министерството за образование, втората е на Универзитетот "Кирил и Методиј" и третиот е оној за матурата...

Пролистај, симни се што е поврзано со матура,уписи,оцени,просек,факултет,интерни-екстерни... разлистај, размисли и после ќе поставиш пологично прашање на кое ќе може некој да ти одговори...
Tука сум грешка затоа што мислев дека тоа се поените што ги дава менторот и другите двајца професори бидејки менторот може макс. 6 а другите по 3 a ова за интерните предмети се зависи дали е голема конкуренцијата на тој факс. знам луге од земјоделски што завршија па сега се на информатика или од медицина па сега педагошки и тоа државен.На мене ме интересираше како одат бодовите и какви ми се шансите за да конкурирам оти нешто слушнав дека 1 и 2 год не се зимале во предвид па матурата 70% а свидетелства 30% и такви некој информации па затоа се обратив тука.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.300
Поени од реакции
15.535
Затоа и ти ги кажав тие 3 страни, ќе слушнеш секакви глупости како тоа дека 1 и 2 година не се сметале, и дека било 70 со 30 проценти...
Има премногу работи што не ги знаеш, и премногу работи да ти ги кажувам или кажуваат...
Можеш од Медицина да отидеш на Педагошки али зависи кои интерни предмети ги имаш избрано, зависи во кој уписен рок, зависи бодови, зависи смер... многу работи зависат.. И пак ќе ти кажам, отвори ги тие сајтови, симни ги сите документи што ти се нудат и прочитај ги внимателно и се ќе ти стане јасно...
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Затоа и ти ги кажав тие 3 страни, ќе слушнеш секакви глупости како тоа дека 1 и 2 година не се сметале, и дека било 70 со 30 проценти...
Има премногу работи што не ги знаеш, и премногу работи да ти ги кажувам или кажуваат...
Можеш од Медицина да отидеш на Педагошки али зависи кои интерни предмети ги имаш избрано, зависи во кој уписен рок, зависи бодови, зависи смер... многу работи зависат.. И пак ќе ти кажам, отвори ги тие сајтови, симни ги сите документи што ти се нудат и прочитај ги внимателно и се ќе ти стане јасно...

Фала на инфо. и друг пат не мора толку нападно да почнаш:smir:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Кој период од историјата на Хелада се нарекува Хомерово време?
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
5
дали е исто CV со биографија, се однесува на текстовите сшто се за државната матура???
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Заинтересирана сум за на филолошки -за на германски јазик и книжевност,како е со смисла на тешкотии во учењето(дали има испити или има и испити и колоквиуми?),дали бројот на студенти кои примаат е само 40 во државна квота и со колку поени сте се запишале...Благодарам однапред
 

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
има ли некој што полагал англиски матура ?да каже нешто Аоаооаоасооаоа
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
Па имаш повеке на заокружување и да пишеш есеј и писмо беше лани.А така имаш на заокружување T ile F и сл....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom