Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Ај нека ни е честито победата ....
Да изгубевме или да изигравме нерешено , сите ќе викаа Кака ова Кака она , ама неможе секогаш кака да погодува од белата точка , едноставно не му беше денот , а Роналдо покажа дека се враќа во старите патеки со новата афро фризура ...
Кафу и Сержињо супер играа ... особено проектилот на Кафу штета што не влезе...
И на крај можам да речам дека имаме глуп тренер :pipi:
го ваѓа Амброзини го става Бонера а губи со 1-0
(Гуркуф здравје од идната сезона ќе заигра некоја утакмица)

:helou:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Добро е што победивме. Браво за мајстор Пирло
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Секоја чест за ПИРЛО, честита да ни е победата!!!
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
prekrasen bese pogodokot na Pirlo majstoriste e za slobodni udari
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ај нека ни е честито победата ....
Да изгубевме или да изигравме нерешено , сите ќе викаа Кака ова Кака она , ама неможе секогаш кака да погодува од белата точка , едноставно не му беше денот ,
точно е ова кога кака ке даде гол или погоди пенал сите го фалат а кога ке промаши сите го врегаат...па секој фудбалер промасува пенали и тоа не е страшно а и 50% од головите он ги има дадено за тимот а за голот на пирло...еден од најубавите сто ги имам видено
:pipi:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Заборавифме и на Џилардињо да му честитаме, и тој придонесе за оваа победа.:salut:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
после Дел Пиеро шутирал подобро слободни ... :pos:

а од колку метри Пирло го испали ПРОЕКТИЛОТ 35+ м.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
cestito neka ni e pobedaaaa oleeeeeeeeeeeeeee
eve gi slavnicite od mecot :)




i konecno vrakanje na fudbalerot so najkul frizura na mecot mislam deka ke reklamira shampon za bujna kosa i prekrasni lokni :pos2::pos2:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
после Дел Пиеро шутирал подобро слободни ... :pos:

а од колку метри Пирло го испали ПРОЕКТИЛОТ 35+ м.
Колку да те потсетам го виде слободниот против Палермо. То беше да го потсети пирло кој е кој за слободни:salut:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Колку да те потсетам го виде слободниот против Палермо. То беше да го потсети пирло кој е кој за слободни:salut:

Дај линк од голо го нема на Јутјуб. Ама сепак мислам дека нема теоретска можност да биди подобар од голот на Пирло.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Колку да те потсетам го виде слободниот против Палермо. То беше да го потсети пирло кој е кој за слободни:salut:
Го видов и што дан беше поубав случајно ... !?
Како прво немаше никаков фаул сеа тоа Недвед што глуми ...
Од Пирло беше од околу 35м. а од Дел Пиеро околу 25м. , голманот што дремеше на гол да се фрлеше ќе га фатеше а на голот од Каљари и двајца голмани да имаше немаше да га фатат (тешко се фаќа пречка гол)

:helou:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Пирло го напушта Милан?:vozbud:
Медиумите во Италија најавуваат дека прва ѕвезда во летниот преоден рок ќе биде играчот од средниот ред на Милан, Андреа Пирло.
Според најавите за услугите на овој фудбалер во моментов најзагреани се Јувентус и минхенски Баерн.
Наводно и Милан е расположен да го пушти дваесет и осум годишниот фудбалер, но за обештетување од 25 милиони евра, цена која во моментов Баерн е подготвен да ја плати.
Врската меѓу германскиот тим и Пирло ја направил неговиот голем пријател, Лука Тони, кој наводно инсистирал тој да се пресели на Алианц Арената.
Во исто време и Јувентус не крие дека сака да го ангажира Пирло, но во моментов никој од Старата дама не ја објавил цената која се подготвени да ја платат.
Силвио Берлускони веќе се помирил со фактот дека Пирло летово ќе се замине па затоа како алтернатива најавува преговори со фудбалерот на Реал Мадрид, Фернандо Гаго
поголема шпекулација од оваа немам прочитано ... Пирло да го напушти Милан...:nesvest:

После викате Милан во слаба форма е не игра добро , ова она ...
па како да игра добро кога само некој гледа да му наштети на тимот , ова со играчиве што се случува ич не ми се свиѓа само се шпекулира Џилардино ќе замине , Роналдо во ЛА Галакси , Кака во Реал , Гуркуф ќе напуштел , сеа уште со Пирло
Ове све се одразува на играта на Милан...
:nerv: :nerv: :nerv:
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
поголема шпекулација од оваа немам прочитано ... Пирло да го напушти Милан...:nesvest:

После викате Милан во слаба форма е не игра добро , ова она ...
па како да игра добро кога само некој гледа да му наштети на тимот , ова со играчиве што се случува ич не ми се свиѓа само се шпекулира Џилардино ќе замине , Роналдо во ЛА Галакси , Кака во Реал , Гуркуф ќе напуштел , сеа уште со Пирло
Ове све се одразува на играта на Милан...
:nerv: :nerv: :nerv:
koj idiot bi go prodal pirlo za gago.... hahaha nenormalni. izglea nogu golemi fanoj na gago se pa mozi vo paket so kaka da go dat ko zamena. hahaha. daj pusti link oti ova e shega na decenijata. gago ako saka ne milan mozi i potamu da odi, a pirlo so rasireni race bi go precekale vo Real. da ne se nadevam nogu daj mi link, ova bi bila najdobra zdelka vo istorijata pomegu dva fudbalski kluba
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom