Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Пфф... контра со Пипо? - Ќе се сопне од топката. Кака ако е расположен ќе изигра сам... тогаш да. Или е црвен АКО го стигнат или гол.

Споредбата со Рома си е на место... зборуваш за контри? - Вториот гол на Рома како дојде?
Шах-Мат во 3 потези. Толку нема шо да ви објаснувам појќе. Тоа се фактите.

да бевте толку јаки немаше да бидете позади нас во титули
Го сфаќам и фактот што сега се изнервиравте, бидејќи сум во право а вие грешевте и сеа не сакате да признаете.
Ако вртете си муабет, мене ама ич не ми гајле, јас гледам за сега и за иднината... не ем интересираат титули во 1956. Ама и тоа ќе биде, времето се ќе смени:pipi:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Пфф... контра со Пипо? - Ќе се сопне од топката. Кака ако е расположен ќе изигра сам... тогаш да. Или е црвен АКО го стигнат или гол.

Споредбата со Рома си е на место... зборуваш за контри? - Вториот гол на Рома како дојде?
Шах-Мат во 3 потези. Толку нема шо да ви објаснувам појќе. Тоа се фактите.



Го сфаќам и фактот што сега се изнервиравте, бидејќи сум во право а вие грешевте и сеа не сакате да признаете.
Ако вртете си муабет, мене ама ич не ми гајле, јас гледам за сега и за иднината... не ем интересираат титули во 1956. Ама и тоа ќе биде, времето се ќе смени:pipi:
За Пипо зборувај што сакаш, само сфати дека тој е најопасниот напаѓач, секоја топка на негова нога или не знам што знае да ја претвори во гол. Без разлика што нема техника. Не за џабе на Пеле му бил најомилениот играч и најмногу му било ќејф кога го гледал како игра.
Ти слободно можеш да судиш како сакаш, фактите се тука.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Кај го осудив јас Пипо? Никогаш не сум рекол лошо за него. Тој е цар... ама во шеснаестерец, си видел ли гол НЕГОВ, надвор од 16м? Пипо... тој, тој ти петерец мастер.

Коментирав случајот што го наведе ти. Со Пипо во контра, прво нема толкава брзина и агилност да истрча со топка од центар до 16терец!
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Кај го осудив јас Пипо? Никогаш не сум рекол лошо за него. Тој е цар... ама во шеснаестерец, си видел ли гол НЕГОВ, надвор од 16м? Пито... тој, тој ти петерец мастер.

Коментирав случајот што го наведе ти. Со Пипо во контра, прво нема толкава брзина и агилност да истрча со топка од центар до 16терец!

Во ред е ортак, јас не ни мислев дека Пипо е за во контра.
Се сложувам со тебе.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Шо напрај бе колку лајна се изедоја на темата. Одвај чекате да ме нема и да серите глупости.

Миланез искрено ти кажвам одмори малце незнајш шо збораш.

Јове не се прај многу кабадаја, да не ти ја стегнам една. Најде пилиштари тука да му кажваш за фудбал.

Дивајн пиле порасни!

И кој го гледаше натпреварот знај како и зошто изгуби Милан. Кој беше подобар на теренот и кој имаше среќа и помош од судиите.
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Ај бидете и вие први во се`? Неможете а?:pos2:
А ќе бидеме и во ЛШ, ич не му се секирајте ...:vozbud:
A koga to????
E tamu ne se potkupuvaat sudii!!!
aA vie samo taka mozete da ste prvi.
Neznam moze i vo seria B (kade i pripagjate ) imate potkupuvano????
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
За Пипо зборувај што сакаш, само сфати дека тој е најопасниот напаѓач, секоја топка на негова нога или не знам што знае да ја претвори во гол. Без разлика што нема техника. Не за џабе на Пеле му бил најомилениот играч и најмногу му било ќејф кога го гледал како игра.
Ти слободно можеш да судиш како сакаш, фактите се тука.

Rekov jas ednas Pipo e roden za voCL seria A ne mu lezi!!!
A najmnogu od se me nervira Anceloti, sekoj pocetok na sezona ko nerazbudena mecka e , ko vo "leten" son da bil i ne se razbudil seuste!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
Бока повторно га одби понудата на Милан од 14м. за Ever Banega
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
Незнам некој го споредуваат со Гатузо , инаку не знам кој е тој не сум го гледал како игра , ама и да дојде нема може да се снајде во Милан дека е аргентинец а Милан добро знаеме дека бере само бразилци
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Незнам некој го споредуваат со Гатузо , инаку не знам кој е тој не сум го гледал како игра , ама и да дојде нема може да се снајде во Милан дека е аргентинец а Милан добро знаеме дека бере само бразилци

Neznam dali nemislat deka imame dovolno Gatuzovci vo timot (Gatuzo , ambro, broki, emerson...) so ke berime samo sredni poludefanzivci , e tie ne davaat golovi , ne,ne ...abe Drogba , roni ni trebaat, a ne nekoi klinci!!!
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Tocno e deka Milan igra defanzivno, zatoa lani Mancester i Baern primija samo po 5-6 gola (da se potsetime kako pomina lani Roma vo Mancester:tapp: , ili Inter so Baern, ili jos bolje Inter so Arsenal pred nekoja godina:tv: ).
Izgleda i godinava na pocetok poslabo ni odi so realizacijata, osven ako Pirlo i Sidorf namerno ne ja pogadjaat preckata:toe: .
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Tocno e deka Milan igra defanzivno, zatoa lani Mancester i Baern primija samo po 5-6 gola (da se potsetime kako pomina lani Roma vo Mancester:tapp: , ili Inter so Baern, ili jos bolje Inter so Arsenal pred nekoja godina:tv: ).
Izgleda i godinava na pocetok poslabo ni odi so realizacijata, osven ako Pirlo i Sidorf namerno ne ja pogadjaat preckata:toe: .

Se e mozno moze i ja pogagjaat , koj znae????

Abe neka ne se zanesvat ne redat golovi sredni igraci NAPAGJACI NI TREBAAT ,NAPAGJACI!!!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
Напаѓачот на Ајакс, Клас Јан Хунтелар, најави дека ќе си замине од холандскиот гигант на крајот на сезоната доколу некој од водечките евроспки клубови сака да го доведе во своите редови. 24 годишниот Хунтелар досега постигна 44 гола на 53 меча за Ајакс откако минатата година пристигна од екипата на Херенвен.







Е ајде сеа Милан нека не спијат нека видат малку дека детево е ЅВЕР и нека пратат понуда. 44 гола на 53 меча не се малку ...


 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom