Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Treba da se zaboravi katanagjoto ili ako ne funkcionira vaka so 3 vo odbrana neka igraat 4-1-3-1-1 so roni naisturen , a pozadi nego kaka?????
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
абе евети формација супер за Милан:

----------Дида---------
Оддо-Неста-Каладзе-Јанкуловски
---------Гатузо---------
Пирло--------------Сидорф
----------Кака-----------
Роналдо---------Џилардино

оваа треба да биде првотимска постава...
може и замена Гатузо-Пирло...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Епа толку вие силата нема секад да се вадите слабо игравте мора да се признае
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Pa so takva formacija igrase duri bese Seva kaj nas , ama odkoga si zamina so Oliveira i gilardinjo ne mozese taka da se igra , sega moze ke bidne ama tesko da proba so dvajca klasicni , a plus saka i kaka da deluva kako klasicen napagjac, neznam , neznam.....????
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
откако замина Шева се чуствува празнина на тоа место !? :toe:
п.с. Треба да му се даде повеќе шанса на Гуркуф ...
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
п.с. Утакмицата Милан-Парма га судеше и неискусен судија само 6 меч што суди
то тотално нема врска со глупата игра што ја прикажа милан вечерва.
судијата фер и коректно судеше и најпрофесионално си изврши работата , грешка направија играчите на милан кои очигледно ја потценија парма во второто полувреме. тој реџиналдо влегува во продор и неста си го држи курот као демек еј ја 2 метра 100 кила кај ке иде овој и го гледаш топката веке мегу јајца му е и експресно го минува. втор продор на бразилецот ги напраи мочка и на неста и на уше еден по аут линијата и си нафрли до типот кој само смени правец и постигна гол. од тогаш почнаа играчите на милан да се потат , се виде дека на пирло и на кака им се измокрија косите , видоа 15 минути до крај и почнаа у некои филмови да влеват кака трча сам дрибла мегу тројца и асистира на крилата, пирло ми прака проектили од по 100 метри и никако да ги прими некој играч. и не знам кој кур го извадија сидорф за џила , требаше броки да го извади оти нишо не напраи цела игра, и тогаш ако немаше резултат ке го вадеше бонера и да го внесе пумата, макар би ставел се на една коцка ,напад.
крајно сум разочаран од ова игра на милан, ем ко фан ем на спортска само на нив паднав али то не ми е толку битно, не знам зошто на толку пари не се испуштија милионче повеке и не земат некој класа напаѓач, а не пато масовно на цело село и емерсон го земат , кога екипата плаче за корпулентен напаѓач.
ајт другото коло се читаме :kesa:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
1-1

Не ми се лутете, ама италијанско да земете немате шанси годинава.

Со среќа во лига на Шампиони :smir:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
абе Неста да не беше ќе примеа уште 1 гол ...
Броки го замени со Емерсон дека цела утакмица како мува без глава ...
а Сидорф се покажа слабо многу погрешни пасови и лош прием на топката и го извади дека им требаше уште еден напаѓач и го стави Џилардино...
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Ke bide drugata, ne se sekirajte sekoj ima losa nokj!! A ustvari so kogo igrame drugata utakmica???
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
ееее ако не тепавме дома со Парма(млекарите) што ќе биде на гости со Палермо(сицилијанци) :vozbud: ? ? ?
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
So pogolemite sekogas e polesno zasto i palermo ke odi na pobeda i nema da se zatvorat , a pomalive kako parma odat na nereseno barem da ni zemat, tuka e rabotata ke se zatvorat i oj daj im gol!!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
срамота ова со Парма несакам више да коментирам ,на терен излеговме скоро со најак состав и пак не ги победивмо ај може со Палермо ќе победиме ...
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Da se nadevame ovie nema da se zatvorat? A ako se zatvorat go jadevne pak zs palermo imat mn. jaka odbrana.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom