Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Е за Рома ако напрајш брат, немаш појма шо ќеф ќе напрам. Од Рома само за Тоти можам да кажам 2 збора, за Де Роси и за Мансини, другите врска неам шо луѓе се, ги знам ама незнам како играт. Е една ваква тема да се напрај и мислам дека после на плејстејшн ко ќе паѓат муабети за фудбал има на сите стручњак да му се прам. Ама немој да лажи некој, да сирезилам негде.
:pos::pos::pos::pos::pos:

Нема лажење тука брат :)

Ај сега да не ја труеме темава со офтопици, ако се отвара тема ајт, ако не :toe:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Синдикат, дали се согласуваш мислењата твои да ги префрлам или копирам во нова тема, која ќе седи заклучена додека не се јави некој кој сака да постира ваква анализа на тимот, претходно помината на проверка кај мене?
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Синдикат, дали се согласуваш мислењата твои да ги префрлам или копирам во нова тема, која ќе седи заклучена додека не се јави некој кој сака да постира ваква анализа на тимот, претходно помината на проверка кај мене?
Да бе најубо така, и мене то ми беше муабето. Да се прегледат некако мислењата. Да не бидат безвеза. Слободно копирај ги во друга нова тема, ама убо ќе е и овде да останат оти под нив има постој. Уствари како куро ти сака така прај.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Goalkeeper

ДидаКалачФиори

Defenders

КафуМалдиКаладзеНеста ШимичЈанкуловскиФавалиБонера
СержињоДигао МатеоОддо

Midfielders

ЕмерсоГатузо СидорфГуркуф

ПирлоАмброзиниБрокиИбрахим Ба

Forwards

ИнзагиЏилардиноКакаРоналдо

Аубамеанг

Coach

Карло Анчелоти
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Sreken da mu e rodendenot na PATO.

Od utre ke moze da nastapuva vo sostavot Milan samo na prijatelskite natprevari.

A od 3 Januar 2008 ke moze da nastapuva na oficijalnite utakmici.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
утре играме со Фиорентина традицијата на наша страна плус играмо дома значи уште 3 бода
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Za denesniot natprevar

MILANELLO - 19 players have been called-up by Carlo Ancelotti for tomorrow: GOALKEEPERS: Dida, Kalac; DEFENDERS: Bonera, Cafu, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Nesta, Oddo; MIDFIELDERS: Ambrosini, Brocchi, Emerson, Gattuso, Gourcuff, Kakа, Pirlo, Seedorf; ATTACKERS: Gilardino, Inzaghi.

Po se izgleda Ronaldo ke se odmara uste ovoj natprevar.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
би требало да да ги освоиме 3-те бода со оглет на тоа што сезонава во Фиорентина ги нема Тони и Божинов
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Милан-Фиорентина 1-1
Што да праеш кога неможат гол да дадат тој сакат Џилардино , а браво на Амброзини врз него беше прекршокот за најстрога казна (пенал) Кака погоди но во второто полувреме Амброзини згреши и примивме гол. После во 44` мин. имавме слободен удар 17-18 метари но при толку шутери ПИРЛО , СИДОРФ може и КАКА шутна ЈАНКУЛОВСКИ (не го погоди ни голот)
п.с. Најдите напаѓач за во Јануари со Џилардино ТАПА сме
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Голо беше грешка на Јанкуловски, требаше да стигни да покрие. Имаја шанси Милан, Инзаги промаше една стопостотна само требаше да ја допри топката за да влези. Фиорентина комплетно се затворија по израмнувањето и еднаш од контра се заканија, статива манаја.

То е деца касна денес љуто Милан, тешко е да се игра ко ќе мора да се победи, а противникот се брани и чека на контра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom