Си биле...

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.777
Поени од реакции
12.141
Си биле две кучиња.
Едното се чешка.
Другото словачка.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.257
Поени од реакции
4.862
Си биле двајца будали во лудница и решиле да се удираат од ѕидови. Се удирале така и по некое време кога дошле чуварите ги прашале што прават, а тие рекле дека глумат пуканки. Во ќошот седел некој трет и само ги гледал, а кога него го прашале чуварите што прави, им рекол дека тој се залепил за тенџерето.
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Си биле Американец, Русин и Македонец и ги пратиле на месечината. По неколку дена им се јавуваат овие од земјава и им викаат:
- Абе што ви треба да ви пратиме по ракета?
Прв американецот:
- Абе ја сакам една ракета со виски,
Втор русинот:
- Јас сакам една ракета со Вотка!
И на крај Македонецот:
- Абе јас сакам една ракета со цигари.. пуна.. Им пратиле што им пратиле.. и после 1 година се вракаат на земја.. и американецот и русинот се гушнале и пеат нешто оде македонецот изнервиран до максимум и се дере:
ДАЈТЕ МИ УПАЉАЧ ДА ЗАПАЛАМ!!!
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Си биле два акомулатори едниот паднал во шахта а другиот се испразнил од смеење
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.257
Поени од реакции
4.862
Оди каубоец во салун. Пред салунот гледа еден врзан коњ и една тегла полна со пари. Го прашува газдата зошто е теглата.
- Ако го насмееш коњот, ќе ги земеш парите, ако не, треба внатре да ставиш 5 долари.
Каубоецот му шепнал нешто на коњов, овој се згазил од смеење, и каубоецот си ги земал парите.
Утре дента доаѓа пак. Газдата на коњот сега му вика:
- Е, ај сега натерај го да плаче, и ќе ти ја дадам и оваа тегла со пари.
Каубоецов му се доближил на коњот, му шепнал нешто, а овој се утепал од плачење.
- Е добро бе, што му кажуваш на коњов што те слуша толку?
- Па првиот пат му кажав дека ми е поголем од неговиот, и он се изнасмеа, а вториот пат му го покажав, па се изнаплака!
 
?

..........

Гостин
Оди каубоец во салун. Пред салунот гледа еден врзан коњ и една тегла полна со пари. Го прашува газдата зошто е теглата.
- Ако го насмееш коњот, ќе ги земеш парите, ако не, треба внатре да ставиш 5 долари.
Каубоецот му шепнал нешто на коњов, овој се згазил од смеење, и каубоецот си ги земал парите.
Утре дента доаѓа пак. Газдата на коњот сега му вика:
- Е, ај сега натерај го да плаче, и ќе ти ја дадам и оваа тегла со пари.
Каубоецов му се доближил на коњот, му шепнал нешто, а овој се утепал од плачење.
- Е добро бе, што му кажуваш на коњов што те слуша толку?
- Па првиот пат му кажав дека ми е поголем од неговиот, и он се изнасмеа, а вториот пат му го покажав, па се изнаплака!

хуман по стопати ставаш исти вицови ......копи пасте од вицотека правиш ....
зошто за повеќе мислења да имаш или што е работата ......
ги уби сите теми за вицови
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.257
Поени од реакции
4.862
Разговараат Американец,Англичанец и Македонец на што најмногу им се палат жените Американецот вели јас кога ја бакнувам мојата најмногу се пали, Англичанецот вели јас кога и ги лижам цицките мојата најмногу се пали Македонецот вели јас кога ќе си го избришам од пердето мојата најмногу се пали!
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Си биле тројца стари пријатели и решиле да си ги мерат!
Влегле во посебни соби, и еве ги, излегуваат по десет минути со резултатите. Првиот вика:
-Мене ми е 17 сантиметри.
Вториот:
- Мене мие 18.
Третиот ги гледа малку чудно и вели:
-А, мене36,5.
Овие двајца го гледаат и не им се верува. Едниот вика;
- Туууу бе! Што зборуваш?! Па со што го мереше ти?!
- Со топломер.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.257
Поени од реакции
4.862
Двајца кавадарчани ловеле риби на Тиквешко. Едниот отишол да вади пијавици затоа што снемале. Додека го немало, другиот ја фатил златната рипка. Таа му рекла:
- Ќе ти исполнам 3 желби ако ме пуштиш?
Овој рекол па прво сакам да сум многу богат.
Добро рекла рипката.
- Потоа сакам да имам убава жена.
Дадено рекла рипката. А која ти е трета желба?
- Па ајде да не ми се луте другарот, нека му се исполни и нему една желба
- Важи рекла рипката и тој ја пуштил. Тогаш од зад грмушките се појавува пријателот и му вели:
- Санде да ти го начукат 100 магариња, тука никаде нема пијавици.
 

Madness

12.12.2009
Член од
6 септември 2008
Мислења
344
Поени од реакции
28
Си биле двајца другари и се карале кој да биде у средина.
 

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
си биле две риби....
и си биле...
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.257
Поени од реакции
4.862
Отишле Македонец, Германец и Американец на пуст остров и наишле на домородци. Ги прашале дали сакаат живот без кур или да ги изедат. Германецот отишол и брзо му го пресекле, отишол Американецот, но се задржал малку, отишол Македонецот и ги прашал зошто Германецот брзо му го пресекле а на Американецот поспоро, тие рекле дека го сечат по професијата германецот бил хирург со скалпел побрзо, а Аериканецот бил дрвар и со секирата поспоро а македонецот рекол јас сум сладоледџија сега ќе ми го лижете додека не ми падне...
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Си биле Мујо и Хасо и умрел Гоце Делчев!!
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.257
Поени од реакции
4.862
Се запалил авионот за време на летот . Во целата таа мешаница, пилотот со падобран на грбот поминува покрај патниците, застанува на вратата и ве-ли:
- "Драги патници, како што гледате нашиот авион гори. Но, не кревајте паника, еве јас отидов по пожарникари..."
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.257
Поени од реакции
4.862
Две статуи, маж и жена, стоеле пред некој парк во голем град веќе 50 години. И еден ден се симнува Св. Петар и им вика:
- Вие бевте многу добри статуи! Луѓето ве сакаат, го разубавувате парков... Ај ќе ве наградам, ќе ве оживеам на 30 минути.
Ги допрел Св. Петар статуиве и оп... Веднаш се размрдале, се истресле и... Ни збор не кажале, отрчале во грмушките во близина и се скриле во нив. Св. Петар останал да ги почека и почнал да слуша офкање и стенкање од кај грмушките... Се подзамислил малку, ама си рекол:
- Ај ќе ги оставам, и тие луѓе се сега, да си останам на зборот.
По 15 минути излегуваат мажов и жената од грмушките и си се враќаат назад! Св. Петар погледнал на часовникот и им вика:
- Не, не... Не се брзајте, имате уште 15 минути! Еве, ако сакате вратете се во грмушките, имате време за уште една тура! Јас ќе ја свртам главата на друга страна!
Жената очигледно израдувана го фаќа мажот за рака, го влече кон грмушките и му вика:
- Одлично! Сега јас ќе го држам гулабот за крилјата, а ТИ СЕРИ МУ НА ГЛАВАТА!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom