“Македонија“: Остра реакција во Скопје против спомениците!

Член од
26 февруари 2009
Мислења
45
Поени од реакции
1
Море ко нема к..от да му го направат 40 метри...
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
И во право се.

Отвори весниците кои сиротки биле угнетувани и мачени а 95% се опструирани и работат за туѓи интереси, навистина ќе добиеш впечаток дека Владата го силува народот да му стави споменици кој па истиов не ги сака.

Ене оние знамињана исто не ги сака ама се веат, против државен акт.
А поред тие знамиња питаат луѓе народ за леб нема да јаде, од тие знамиња 3 палта ќе се направеа ќе се стоплеше некој бездомник.

Народот бре не сака споменици, НАРОДОТ сака по 1 вработен од фамилија и без име да си биде за да може да патува тој 1-от вработен.
Ако ти не ги сакаш спомениците ниту знамињата тоа е твој проблем и не го дели со другите туку помири се со вистината. Ако си македонец треба да си горд на овие работи што се случуваат, ако не си незнам што бараш да солиш памет! А тоа колку пари се потрошиле и не е толку битно, пошто народот не виде некој аир до сега па барем споменици да гледаме! Не е битно што се прави гради е да се гради, да се трошат парите,битно е да се види дека не пропаѓаат у земја тие пари од народот.

Чекај бе Славјански.За да имат по еден вработен од секое семејство значит дека еден од моите родители ќе останит без работа???:toe::nenene:
комуњарска политика
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
шо сум јас должен да правам кога некој нема мозок?
Па по ова што се пишува изгледа денес не остана човек со мозок.Да се тура мозок ќе му туриме ама вака...Сеа дали можеш да ги видиш последиците доколку споменикот на Ѓорѓија го подигневме ние а не шиптерите.И само колку да ти е појасно и јас немам ништо против спомениците само ги нема уште програмираниве да се јават и да почнат да плукаат се што му програмирале во мозокот.
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Па по ова што се пишува изгледа денес не остана човек со мозок.Да се тура мозок ќе му туриме ама вака...Сеа дали можеш да ги видиш последиците доколку споменикот на Ѓорѓија го подигневме ние а не шиптерите.И само колку да ти е појасно и јас немам ништо против спомениците само ги нема уште програмираниве да се јават и да почнат да плукаат се што му програмирале во мозокот.
јас немам ништо против тоа што тие го сметаат Ѓорѓи за јунак, нека го величаат убаво е тоа.
а и патем ни прават услуга што дигаат споменик од Ѓоце
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Ако ти не ги сакаш спомениците ниту знамињата тоа е твој проблем и не го дели со другите туку помири се со вистината. Ако си македонец треба да си горд на овие работи што се случуваат, ако не си незнам што бараш да солиш памет! А тоа колку пари се потрошиле и не е толку битно, пошто народот не виде некој аир до сега па барем споменици да гледаме! Не е битно што се прави гради е да се гради, да се трошат парите,битно е да се види дека не пропаѓаат у земја тие пари од народот.


комуњарска политика
Напати уклучи црвеното копче и пробај да сватиш нешто од иронијата на Славјански :helou:

Ја да сум ко нашите доле на секој меѓу граничен простор помеѓу Македонија и Гајланд ќе наместам по еден споменик со Александар во раката да држи копје насочено спрема Солун, па нека гракаат колку сакаат!
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Напати уклучи црвеното копче и пробај да сватиш нешто од иронијата на Славјански :helou:

Ја да сум ко нашите доле на секој меѓу граничен простор помеѓу Македонија и Гајланд ќе наместам по еден споменик со Александар во раката да држи копје насочено спрема Солун, па нека гракаат колку сакаат!


Према Атина зошто према Солун...???
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Ова е само доказ како некои ептен лесно се расфрлаат со етикети.
Абе Славјански да се обвини за комуњар, па што да се коментира за ова.

А можеби никот го заведе, оти мава малце накај словенство а нели тоа е комуњарска работа.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
како шо рече некој погоре ...
Нека пукнат душманите ... :toe:
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Опозицијата & Гејовите веќе виден ТАНДЕМ...
Џабе цвикаат Македонците се БУДАТ....

Ако се ’будат’ Македонците, нека трошат пари на поправки на болниците и на училиштата, а не на споменици. Идеите се супер, но одкако ќе се завршат битните работи. Да речеме дека се друго е средено, економијата цути, нема 36% невработеност, младината не денгуби, болниците се накрцани со нова опрема и здрави прозорци и плочки, па ај ќе се посветиме на културата.
Ова ти е, ко дома да ти пукнала цевка од канализацијата, а ти тоа го игнорираш и си купуваш нови пердиња.. од најскапите.

како шо рече некој погоре ...
Нека пукнат душманите ... :toe:
Кои душмани? Со недомаќинлук сам на себе си душман. Оди прво купи за јадење од платата после гледај најк патики од 6000 денари. Овие прво патики купуваат. Наопаку е работава ептен.

п.с. темава е за грција знам.. и јас им се лутам што им смета ова со споменициве, пошто нив им смета од други причини, ги боли нив дали ние имаме леб или патики.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Ако се ’будат’ Македонците, нека трошат пари на поправки на болниците и на училиштата, а не на споменици. Идеите се супер, но одкако ќе се завршат битните работи. Да речеме дека се друго е средено, економијата цути, нема 36% невработеност, младината не денгуби, болниците се накрцани со нова опрема и здрави прозорци и плочки, па ај ќе се посветиме на културата.
Ова ти е, ко дома да ти пукнала цевка од канализацијата, а ти тоа го игнорираш и си купуваш нови пердиња.. од најскапите.



Кои душмани? Со недомаќинлук сам на себе си душман. Оди прво купи за јадење од платата после гледај најк патики од 6000 денари. Овие прво патики купуваат. Наопаку е работава ептен.

п.с. темава е за грција знам.. и јас им се лутам што им смета ова со споменициве, пошто нив им смета од други причини, ги боли нив дали ние имаме леб или патики.
проектот е започнат пред две години ...
неможат да си ги повлечат парите и поништат договорот ..
пред 2г немаше светска криза .. и имаше екстра пораст на буџетот ..:toe:

а тоа нека пукнат душманите се однесува на гејците кои се нервираат ...
па нека пукнат ..
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
И?Му докажавме нешто?


Кога веќе се фативте за Ѓорѓи Кастриот , мислам дека и тој треба да биде преместен на плоштад или барем некоја локација каде што ќе биде вклопен во околината , онаму каде што е сега е СТРАНО ТЕЛО и неличи на ништо . КЛАСИЧНА ДИВА ГРАДБА...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom