Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Многу сте ми чудни ... Демек кога Кристиано пристигна во Манчестер, вие знаевте титули ќе носи.Морате да го сватете Ферги, ако еден играч вреди 10, на денешен пазар вреди 25, 30.Епа ние не сме Шити, или Задрид и Ферги не е Пелегрини, Хјуз.Велбек, Еванс, кога ќе добијат шанса ако се донесат сега 5 други играчи од по 30 милиона? - Никогаш.
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Ќе изгубиме еден натпревар и одма сите плачете како сме биле слаби, како Ферги бил сенилен, како ни требаат светски ѕвезди на секоја позиција во тимот. Сме изгубиле и тоа е тоа. Главите горе и продолжуваме понатаму, не е ништо изгубено, а фактот што еден кикс може да ги смени малку работите само говори колку двете екипи се блиску една до друга. Ајде сега да се сконцентрираме на натпреварот со Волвс, цмиздрење после натпревар. GLORY GLORY MAN UNITED

Kuszczak
De Laet Carrick Vidic Evra
Valencia Gibson Scholes Obertan
Rooney Berbatov

официјално
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Ќе изгубиме еден натпревар и одма сите плачете како сме биле слаби, како Ферги бил сенилен, како ни требаат светски ѕвезди на секоја позиција во тимот. Сме изгубиле и тоа е тоа. Главите горе и продолжуваме понатаму, не е ништо изгубено, а фактот што еден кикс може да ги смени малку работите само говори колку двете екипи се блиску една до друга. Ајде сега да се сконцентрираме на натпреварот со Волвс, цмиздрење после натпревар. GLORY GLORY MAN UNITED
Не сме слаби затоа што губиме. Мене лично најмногу ми се допадна играта на Манчестер кога изгубивме од Челзи. А за најлоша игра ја сметав онаа кога победивме мислам дека беше со Блекбурн. Истото ова го коментирав и после тие натпревари. Значи забелешките ги давам не заради резултатот, туку заради прикажаната игра и потезите од клупата.
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Не сме слаби затоа што губиме. Мене лично најмногу ми се допадна играта на Манчестер кога изгубивме од Челзи. А за најлоша игра ја сметав онаа кога победивме мислам дека беше со Блекбурн. Истото ова го коментирав и после тие натпревари. Значи забелешките ги давам не заради резултатот, туку заради прикажаната игра и потезите од клупата.
Мислењето беше упатено до некои членови погоре кои 'пукаат' со оптимизам за клубот во неговите намери да се освои титулата во ПЛ :smir:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Мислењето беше упатено до некои членови погоре кои 'пукаат' со оптимизам за клубот во неговите намери да се освои титулата во ПЛ :smir:
Во ред е, јас не се лутам на нормални забелешки. Само сакав да кажам дека имаме играчи за секоја позиција и не ни треба ама баш никој додатно, да му ги полниме касите на некои кои сакаат да го олеснат Манчестер. Само она што многу тука го посакуваат (на пример играч кој ќе го проигра Руни....), ние го имаме често пати на клупата или во трибините. Не се на теренот тие играчи за да помогнат. А тоа што имаме проблеми со одбраната, тоа е вонредна состојба. И не се осеќа посебно тоа многу, замените од средниот ред успешно се снаоѓаат. А од голема важност е и фактот што го имаме во последните натпревари Кушчак кој е во одлична форма.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.870
Поени од реакции
1.254
Обертан :vozbud::vozbud:

Ептен ми е мило што го глеам и Берба у прв тим, само Де Лает како десен бек и пак Гибсон и Сколс у средината а Флечер на клупа не ми се свиѓа.За Обертан можеби подобро ќе беше да го ставеше Ферги негде 50-60та минута, против изморени противиници добро му иде.

1915: BREAKING NEWS BBC 5 live report that Wolves boss Mick McCarthy has made 10 changes from the team that beat Spurs for the game at Old Trafford.

Substitutes -
Foster
Fabio
Anderson
Park
Fletcher
Owen
Welbeck

Фабио се опоравил и Нани дефинитивно си иде, ако најдеме некоја будала шо би дала пари за него.
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Обертан :vozbud::vozbud:
1915: BREAKING NEWS BBC 5 live report that Wolves boss Mick McCarthy has made 10 changes from the team that beat Spurs for the game at Old Trafford.
Од тимот на Волвс ги знам само Мансиен и Хенеси и уште еден-двајца. Мекарти или има некоја луда тактика или планира со голем пораз да си замине од ОТ.
 
S

StereoLove

Гостин
Ајде гледам песимисти,што се случува со вас.Одамна ве читам и ова искрено не верував дека ке го спомнете некад.Ајде малку оптимистички бидете мајка му стара,слаби сме ни требат играчи.Да бевме толку слаби ке бевме исто како Лив'пул.Па и ние имаме повредени играчи и тие имаат,ние ги продадовме Роналдо и Тевез и пак сме во борба за титулата а згора на тоа Арсенал игра со деца и пак имат резултати и се вракат во борбата за титулата а а како што кажа некој погоре изгубивме од една Вила која истата Вила им брцна два комада на Челзи и веднаш слаби сме биле.Ајде бе олабавете малку,долга е ПЛ,ке се губат поени ке се добиваат.Прекинете веке со тие коментари.
Знаеме дека ни требат играчи но ете Фергусон решил да не купува затоа што очигледно смета дека овој тим има сили да ја освои шампионската титула...и зошто да не?затоа што играт млади како Македа Велбек,и искусни како Сколс,Овен Гигс...Не е целта да се има само звучно име во тимот и да победуваме(згора на тоа губевме поени и кога Роналдо беше во тимот)некогаш е потребно да се спои младоста и искуството:toe:од каде знаеме дали ке ни ја донесат титулата Велбек,Гибсон,Македа или не.Никогаш нема да се дознае ако не се проба.И тие играчи треба да добиваат шанси за да напреднат во кариерата.

Е сега за со натпреварот очекувам добра игра,да се искористат шансите и да се вратиме на победничките патеки.
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Svatete deka dodeka da stanat dobri fudbaleri mladite igraci na man treba da se oprostime od tituli realno gledano zosto dvajca igraci si ojdoa od timot i toa svecka klasa. Zamislete si od zelsea da si otidat drogba i lampard sto ke se sluci....
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Мило ми е што Обертан е во првите 11. Ќе му биде тешко на Де Лает како десен бек, и Гибсон повторно во први 11 ? :toe: Ептен го форсира Ферги, додека Флеч и Андерсон се на клупа. Како и да е очекувам експлозија денес од Обертан, Руни и Бербатов. Минимум 3 гола.

Ајде нека е со среќа, glory glory Man United !:manutd:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.870
Поени од реакции
1.254
Хелз, Нани сигурно не е повреден?
100%, секоја утакмица е у трибини го даваат у кадар.

Него сварно, составов им е ептен чуден, дури ни првиот голман не им игра, у резерви им е.Усвари резервиве им се појаки од првиот тим, а не им се повикани и доста јаки играчи како Дојл и Кеог.

* 13 Hahnemann
* 03 Elokobi
* 23 Zubar
* 26 Hill
* 27 Mancienne
* 28 Friend
* 32 Foley
* 12 Surman
* 15 Halford
* 35 Castillo
* 33 Maierhofer

Со 1 напаѓач, овој Мерхофер мислам крило игра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom