Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Овие од Вила ни земаа 5 мин..само што лежеа на трева. Според правилата ако се прави замена треба да се додадат околку 30 секунди а во второ како што видов ги имаше околу 5 замени.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Where the fuck is Macheda when we need him ? :tv:

Незнам што да кажам, едноставно не знам што да кажам, а да ..., само еден збор МИЗЕРИЈА ! :tapp:

Ајт таму . у пм :manutd:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Шо сакате вие момци све у одбрана скокнале ко мајмуни победа од СМРТА НА ДЕДО НОЕ не виделе .... ! !:tapp:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Ауу да тиибам натпреварот изнервиран сум до даска... Ептен лошо, Челзи и со нерешено пак за зголеми предноста.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
КАТАСТРОФА!
И кога ќе ја одбраниме титулата, ако не користиме киксови на водечкиот тим? А тие и со кикс ја зголемија предноста.
Таман влеземе во форма, сигурни сме во уште една победа и...
:tap:
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Добро шо мора да потклекнувате на провокации?
маленките се радуват на грешките на големите, ај оставејте ги на страна... нека провоцират колко сакат... на краајта на првенството ќе видеме шо как...
утакмицата беше ного интересна, на игра ги направииме гашти, ама имаше големо тактичко надмудрување... момент на мечо беше голо на агбонлахор од еден шут-еден гол, издржаа некак до полувремето и после цело второ играа бункер... Ферги ги има научено тие лекции одамна ама работата е шо они имаа среќа коо го дадеа голо, и после га применија тактиката, тва шо неможееме ние да дадеме гол не е нивна вина, едноставно се изнапромашуваа наште... шо се 3 бода да го ебам, на пролет у меѓусебната со челзи ги имаме тие 3 бода... бидејте стрпливи :wink:
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
stoe bre sakate da pobedite so eden igrac taka li e toa nema da se desi.Kako prvo formacija gon od pocetok.Kolku saka ferguson owen da da dade golovi pa d ago pusta vo startnite 11.bruki
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
од ман утд никој нее крив што да правиме кога тие мајмуните сите беа пред шестнаесетник
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
Сеа да кажам нешто...Најпрво од се што ме нервира е тоа што Ферги игра формација 4-5-1...Колку и да сме добри со оваа формација,мислам дека треба да играме со 2 напаѓача..Се виде еднаш,Руни кога беше само доле у шеснасетник немаше на кој да ја даде горе топката и така ја загуби..Одбраната денес ми делуваше не доволно сконцентрирана..имаа по некоја грешка..Руни што се бори-се бори..Трча насекаде и јас рака му давам за тоа..Меѓутоа денес уништи 2-3 добри шанси..Мака ми е што не влезе таа пречката,исто и што ја спасија на гол-линијата,но таков е фудбалот...Играа со 10 играчи у одбрана и не беше можно да се даде гол..Најмногу ми е мака,што Челзи кикснаа а ние не успеавме да го искористиме тоа..напротив,ем кикснаа,ем ја зголемија разликата во поени...Како и да е,ние сме голем тим,го имаме најдобриот тренер у светот и верувам во нив..3 поени не се ништо..Ова е Премиер Лига и тука се е можно..Само да не им падне самодовербата на играчите,другото ќе се поправи..


П.С. :manutd::manutd::manutd::manutd::manutd::manutd:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
КАТАСТРОФА!
И кога ќе ја одбраниме титулата, ако не користиме киксови на водечкиот тим? А тие и со кикс ја зголемија предноста.
Таман влеземе во форма, сигурни сме во уште една победа и...
:tap:
2 пати ја одбранивте........ ке има и други шанси не е проблем
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.546
Поени од реакции
6.223
У пм!!!Вакви шанси не се испуштаат...парк заникаде беше,ферги направи грешка кога овен го стави на гигс а не на парк..патем не можеш против 11 играчи во одбрана :kesa::tapp:
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
8
Поени од реакции
2
e taka brate ama ke gi zaminime vo boksing day, i ko ke mui zaminat 4-5 igraca na celzi vo fevruar sansi nemat posle da izdrzit do kraj. Sekoja godina imame vakov pocetok i posle na prolet dodavame gas i izbivame na prvo mesto
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
3
видич грешка си оваја година то немат да се случит.а за тие шо заминват не е проблем ке купиме некое засилување и челзи ке си го кренит пехарот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom