Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
G

Gray Foxx

Гостин
Твое мислење :smir:

За мене он е најдобриот капитен што го имал овој тим, сигурно го немал талентот на Гигс или Сколс, но желбата со која влегуваше на секој натпревар, желбата да му помогне на тимот, да го води кон нови успеси и страста која ја имаше на теренот беше непроценлива за успесите на тимот во негово време.... Таквите играчи се реткост во фудбалот денес, играчи кои не играат за платата туку за доброто на тимот.... :smir::wink:
Ами неговите легендарни изјави. Уф го обожавав. Најдобар капитен евер. Дефинитивно.
There is talk about putting this right in January and bringing players in. We should be doing the opposite ? we should be getting rid of people in January.”
И според мене најлегендарната изјава за вештачките фанови на Манчестер.
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Sometimes you wonder, do they understand the game of football? They have a few drinks and probably the prawn sandwiches, and they don't realise what's going on out on the pitch.[/FONT]
:vozbud:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Овој ли ви е легенда бе?
Насилник, партал, мочко. Незнам шо не му возврати Ширер. Ама ги наполни гаќите кога му се нафрли Виера.

Рајан Гигс у споредба со овој ви е икона бе момци :tapp:
(па и Солскјаер, Сколс...имате далеку покомплетни играчи кои можат да се наречат легенди на клубот, во секоја смисла) Доста време ги следам англисите екипи и овој никогаш не сум го ценел како човек пред се, а потоа како играч.












TOA TI E KEANE !!!!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.691
Поени од реакции
11.093
Овој ли ви е легенда бе?
Насилник, партал, мочко. Незнам шо не му возврати Ширер. Ама ги наполни гаќите кога му се нафрли Виера.

Рајан Гигс у споредба со овој ви е икона бе момци :tapp:
(па и Солскјаер, Сколс...имате далеку покомплетни играчи кои можат да се наречат легенди на клубот, во секоја смисла) Доста време ги следам англисите екипи и овој никогаш не сум го ценел како човек пред се, а потоа како играч.
Дефинитивно, Гигс остана доследен на советите на Ферги, а и карактерно е 6 пати посмирен од Кин будалата...еден од ретките капитени што играл со срце, што би умрел за екипата, што би истепал све живо и диво пред нос итн...Значи ни Тери не се разликува од него многу, ама знае да се воздржи, епа овој тоа не го знаеше :icon_lol:
Како и да е, легенда е на тимот и таков ќе остане, ама плачко никогаш не бил освен кога му ги скинаа лигаментите.
И секако, огромно влијание имаше врз целиот тим додека играше...мислам дека Флечер еден ден ќе стане исто копито ко него, само многу посмирен...башка и не се игра истиот фудбал како пред 5-6 и повеќе години...ако скршиш нога денес некому, наеба.
позз
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Нешто од пресот на Фергусон.

Евра-Керик-Видич-Флечер ќе била одбраната против Вила. Рафаел и Браун почнале да тренираат и би требало да бидат фит за мечот со Волфс. Ван дер Сар најверојатно се враќа наредниот викенд. Невил, Еванс и О'Шеј се повредени на подолг период.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
Дечки може некој да ми каже колку пари е купен Видиќ, да не барам сеа низ нетов, ми треба таа информација
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Дечки може некој да ми каже колку пари е купен Видиќ, да не барам сеа низ нетов, ми треба таа информација
За 7 милиони фунти од Спартак Москва на 5 Јануари 2006. :)
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
Фергусон ја отфрла можноста за ангажман на Сол КембелСер Алекс Фергусон ја отфрла можноста да го ангажира дефанзивецот Сол Кембел во јануари
http://poker.bet365.com/?affiliate=365_040858Кембел се поврзуваше со шокантна преселба на Олд Трафорд поради проблемите на Манчестер Јунајтед со повредите на одбрамбените играчи.
Џон О’Шеј и Џони Еванс дефинитивно ќе бидат отсутни до Нова Година, а сеуште не е поставена дата за враќање на Рио Фердинанд па медиумите велеа дека Кембел е идеално решени за краткорочно пополнување на допката.

Но Сер Алекс е изненаден од ваквите натписи на медиумите и вели дека нема планови да го ангажира 35 годишниот Кембел.

“Не знам од каде се појавија ваквите информации, но тие и понатаму се погрешни.” – рече Фергусон.

“Сол Кембел беше одличен фудбалер, но тој не е играч на кој ние размислуваме да го донесеме во Јунајтед.”

Кембел тренира со својот поранешен клуб Арсенал со цел да остане во форма откако го напушти Нотс Кауни во септември само една недела по потпишувањето на петгодишниот договор.
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Овој ли ви е легенда бе?
Насилник, партал, мочко. Незнам шо не му возврати Ширер. Ама ги наполни гаќите кога му се нафрли Виера.

Рајан Гигс у споредба со овој ви е икона бе момци :tapp:
(па и Солскјаер, Сколс...имате далеку покомплетни играчи кои можат да се наречат легенди на клубот, во секоја смисла) Доста време ги следам англисите екипи и овој никогаш не сум го ценел како човек пред се, а потоа како играч.


Не е ова провокација не бришете постов
Коста брат, читаш ли се шо говореш? дај не се зајбави... челзи никојпат е немал таков играч а нема ни да има!!! тва се вика прав капитен, остава срцето на терено и клубо го ставува пред својо живот!!! слагам се оти Гигс е најдобар пример за как треба да изгледа еден вистински играч ама без Кин МЈ никојпат немаше да биде тва шо е саа, и как клуб и как екипа. по некои карактеристики руни ми се гледа как кин ама как шо кажаа пред мене, фудбало пред 5-10 и пред 20 год нема никојпат да го има од една проста причина шо човештвото оде напред и цивилизацијата се развива... мислам оти никојпат нема да гледаме играч как Кин (за било кој клуб) иако гледам у академијата имме ного пргави деца ...

За мене он е најдобриот капитен што го имал овој тим, сигурно го немал талентот на Гигс или Сколс, но желбата со која влегуваше на секој натпревар, желбата да му помогне на тимот, да го води кон нови успеси и страста која ја имаше на теренот беше непроценлива за успесите на тимот во негово време.... Таквите играчи се реткост во фудбалот денес, играчи кои не играат за платата туку за доброто на тимот.... :smir::wink:
потполно се слагам со тебе брат :wink:
а имам читано некаде оти Кин и Кантона се единствените два играче врз кои Фергусон е немал целосно влијание, у врска со тренинзи,наредби, не оти се правиле се по своја глава, ама се биле поглавни и од Ферги и сакам да слушнам нешто повеќе за тва, од постарите членове, шо поубаво ги памтат Кин и Кантона...

Roy Keane - THE REAL CAPTAIN FANTASTIC !!!
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.749
Поени од реакции
5.467
гледам дека овој од Челзи нема кого да каже со кого да пофали од нивните "легенди"( ако постои некој таков, зашо ја колку што се сеќавам Челзи се формира пред неколку години :pos:) па плука по Рој Кин.... мислам треба да си нездрав за да напишеш нешто такво.... едноставно на секој тим му треба играч како Кин што ќе остава срце на терен.. ретки се таквите играчи во денешно времее парите им удрија во глава ... единствено Кин и Гатузо играа со толкава љубов и со толкава посветеност
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Маскерано одбил нов договор во Ливерпул :pos: :pos: Торескиња,Маскерано и остали "ѕвезди" им идат послем оваа сезона, само Стиви џи ќе се мокри шо не тепале едвај на Енфилд.Шо ви викам, најголем успех ќе им е шо не тепале, и можда 2ро место во Европа Лига :icon_lol:

Валенсија го купија Домингес од Рубин, така да најверојатно се спремаат за шиткање на Виља.Знам дека шансите да го купиме се ептен мали, али со помислата на Руни - Виља во шпицот добивам gay thoughts.Ќе праат растур кај стигнат, ко Шпанците на Европско.

А да, младите тепале со 2-0 против Бирмингем Погба и Ахозе стрелци.Пазете го голов на Погба и како го слават со Петручи :)

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom