Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Случајно го најдов видеово па реков да го постирам да се потсетите и вие на најдобриот капитен на Јунајтед на сите времиња!

 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Случајно го најдов видеово па реков да го постирам да се потсетите и вие на најдобриот капитен на Јунајтед на сите времиња!


Легенда на Јунајтед !

Моја лична ЛЕГЕНДА, идол и вечна инспирација....

Покажа како се бранат клупските бои...
Играше со целото срце секогаш со максимумиот....
Според мене тој играч го одбележа Јунајтед (заедно со Гигси) после заминувањето на Кантона - во смисла на лидерство на теренот и авторитет меѓу иргачите...

Еден од моите топ 3 најомилени играчи кои некогаш заиграле за Јунајтед !!!!


Му се восхитувам на харизмата која ја имаше и пренесуваше на секој натпревар.....

Најако е неговото повлекување од клубот ,кое дојде тивко и преку ноќ што се вели...

Тој паметам изјави: Седнавме со САФ и одлучивме дека придонесот што јас го давам во лидерска смисла треба да го преземи некој друг....одлучивме заеднички дека за Јунајтед да продолжи да победува , време е да се повлечам.....


ЗА НЕГО секогаш клубот беше пред се...

ЛЕГЕНДА !!!!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
ЗА НЕГО секогаш клубот беше пред се...

ЛЕГЕНДА !!!!
Зошто знаеше дека Јунајтед го направи тоа што е и затоа се реши на тој потег, за доброто на клубот! манутд

 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Дечки, за смеење е ама 3 дена по ред сонувам утакмица против Фиорентина:toe:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Зошто знаеше дека Јунајтед го направи тоа што е и затоа се реши на тој потег, за доброто на клубот! манутд

Затоа што знаеше да цени дека Јунајтед го направи тоа што е, затоа што од срце го сакаше клубот, затоа што клубот му беше пред се друго, затоа што беше човек и никогаш не го заборави тоа, и не помисли да му наштети на клубот и да го остави на цедило, затоа што има огромен придонес и како фудбалер и како лидер, затоа што се повлече тогаш кога заеднички одлучија дека така е добро за клубот. ЕТЕ ЗАТОА Е ЛЕГЕНДА!!!
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Јас сакам да одам, има ли некој друг од форумот заинтерисиран, да се собереме ..?
Абе ја шо зборам цело време ? јас и уште два тројца секоја утакмица сме таму а други ко пи*иња само на дерби доаѓаат ...
значи ОБАВЕЗНО да дојдеш!

:manfan::manfan::manfan:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Овој ли ви е легенда бе?
Насилник, партал, мочко. Незнам шо не му возврати Ширер. Ама ги наполни гаќите кога му се нафрли Виера.

Рајан Гигс у споредба со овој ви е икона бе момци :tapp:
(па и Солскјаер, Сколс...имате далеку покомплетни играчи кои можат да се наречат легенди на клубот, во секоја смисла) Доста време ги следам англисите екипи и овој никогаш не сум го ценел како човек пред се, а потоа како играч.







Не е ова провокација не бришете постов
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Овој ли ви е легенда бе?
Насилник, партал, мочко. Незнам шо не му возврати Ширер. Ама ги наполни гаќите кога му се нафрли Виера.

Рајан Гигс у споредба со овој ви е икона бе момци :tapp:
(па и Солскјаер, Сколс...имате далеку покомплетни играчи кои можат да се наречат легенди на клубот, во секоја смисла) Доста време ги следам англисите екипи и овој никогаш не сум го ценел како човек пред се, а потоа како играч.







Не е ова провокација не бришете постов
Tipce kolku sakas mozes da go dr*as na teri i lampart a ne mi drabaj madionjava ovde
pod itno sakam ban na clenov od ovoj fan klub
za iskrenite navivaci (KANTONA I KIN )se bogovite na United
i nesakam vakvi navredi
Fala
 
G

Gray Foxx

Гостин
Овој ли ви е легенда бе?
Насилник, партал, мочко. Незнам шо не му возврати Ширер. Ама ги наполни гаќите кога му се нафрли Виера.

Рајан Гигс у споредба со овој ви е икона бе момци :tapp:
(па и Солскјаер, Сколс...имате далеку покомплетни играчи кои можат да се наречат легенди на клубот, во секоја смисла) Доста време ги следам англисите екипи и овој никогаш не сум го ценел како човек пред се, а потоа како играч.







Не е ова провокација не бришете постов
Се исплашил од Виеира? Дали си ти нормален? :)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
За мене он е најдобриот капитен што го имал овој тим, сигурно го немал талентот на Гигс или Сколс, но желбата со која влегуваше на секој натпревар, желбата да му помогне на тимот, да го води кон нови успеси и страста која ја имаше на теренот беше непроценлива за успесите на тимот во негово време.... Таквите играчи се реткост во фудбалот денес, играчи кои не играат за платата туку за доброто на тимот.... :smir::wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom