Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Не верувам дека би се сретнале..иако се е можно.
И ја го посакувам истото финале..и истата ситуација на пенали..
Али овојпат да се лизне Руни..:smir:
Ќе се лизне Руни, горе на бината со пехарот :pos:
 
В

Вори

Гостин
Не такво лизгање..поинакво.Исто као нашиот ко се лизна..
А,после може да се лизга со медалот за второ место..не е проблем тоа.:tv:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Не бе тоа тешко нешто ке видиме коа ке се видиме во полуфинале финале!!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Вчера не искоментирав ништо за натпреварот, одлични голови на Овен кој покажува дека можеби треба почесто да добива шанса во првиот тим во Премиер лига (иако тогаш постои ризикот да се осакати ко и секад:)).

Реално можните противници се послаби од Манчестер и би требало да нема голем проблем за пласман во 1/4 финале, но секако добро е да се избегнат Интер и Баерн (кој иако игра лошо годинава сепак со Робен и Рибери неповредени може да биде многу опасен).

Со Вила викендов очекувам интересен натпревар, но и тежок со оглед на тоа дека тие и годинава играат доста добро како и лани. Се надевам дека ќе видиме поцврста одбрана, бидејќи некако во последниве натпревари и покрај тоа што не се примени многу голови сепак има доста киксови.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Било кој да ни е противник, ние сме фаворити... Јас лично сакам да се падне Милан или Баерн Минхен, мислам дека ќе биде интересно со овие две екипи, ќе падне добар фудбал :)
 

Dead Wrong

Love United Hate Glazer
Член од
8 септември 2007
Мислења
220
Поени од реакции
1
Интересна фотка од првиот натпревар одигран на Олд Трафорд на 19 февруари 1910 година :vozbud:

 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Интересна фотка од првиот натпревар одигран на Олд Трафорд на 19 февруари 1910 година :vozbud:

За жал на дебитирањето на Олд од 3-0 сме изгубиле 4-3 од лузерите али то је .....:wink:
 
S

StereoLove

Гостин
Ej друже, уште една провокација, макар била истата и на фан клуб ЈСП, идеш на 7 дена одмор.

Дај олабави!
Па што се чудеш таков му е никот.Од такви да не ти се влегува на форум:tapp:

Него едно прашање:На колку години Овен потпиша со Манчестер Јунајтед?мислам дека е една,исправете ме ако грешам.

А за противник сакам да ни се добие Баерн Минхен.Ке падне добар фудбал.
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Интересна фотка од првиот натпревар одигран на Олд Трафорд на 19 февруари 1910 година :vozbud:

Тај десно Гигс ли е? :vozbud:
исто и јас очекувам да влеземе у ного добра форма... мислам оти Челзи тај викенд нема да може да ги тепа Евертон, па треба да победеме со Астон Вила и да се најдеме на првото место...
За Обертан незнам шо да кажам... уште првата утакмица коо го видех на ОТ, коо излезе со топката у аут осетих нешто посебно кај него, мислам оти ќе стане страшен фудбалер... и за тва од тогај ставих слика од него на мсн и напишах just remember the name Gabriel Obertan! и не го менам тва... само за глупаците после да не викат "ја ти од сега коо стана најдобар го сакаш" :smir:
Ареса ме шо и Валенсија се повеќе се уиграва, ареса ме Овен шо си седе мирно,ќуте и стрпливо си га чека шансата (златна резерва), ареса ме шо имаме таква јака и голема средина шо може само со средни играче да одеме на утакмици... ме плаше само едно нешто, кога и шо ќе стане коо ќе ги нема таткото и синот на МЈ (Фергусон и Гигс) :(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Eдно клик и се спасуваш од сите напори. Баниран од тема типов, па нека провоцира до смрт додека со два клика не му ставиме затка.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom