Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.162
Да ти се посерам во фашистичкиот клуб, слушнав сега долна облека ќе сте пуштале во продажба, конечно потег каков што се очекува од манекенски клуб како рауљ(во нешто да ве подржам)!

http://www.time.mk/read/a3c21658bd/abc4ab2ab9/index.html
Ти одговори Дено, неам намера да се расправам со тебе тука за глупости. Една обична шега ја претвори во глупост. Тоа само ти може да го направиш, по што ти како што гледам си најобврзан околу Реал Мадрид, сите новости им ги знаеш.

Поздрав, и се најдобро. :wink:
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Leeds United will play at Old Trafford for the first time in almost six years after eventually overcoming non-league minnows Kettering Town 5-1 in their FA Cup second round replay.

FA cup со leeds играме :devil1:

 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Leeds United will play at Old Trafford for the first time in almost six years after eventually overcoming non-league minnows Kettering Town 5-1 in their FA Cup second round replay.

FA cup со leeds играме :devil1:

Ќе ги мачкаме!
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Ти одговори Дено, неам намера да се расправам со тебе тука за глупости. Една обична шега ја претвори во глупост. Тоа само ти може да го направиш, по што ти како што гледам си најобврзан околу Реал Мадрид, сите новости им ги знаеш.

Поздрав, и се најдобро. :wink:
ок ? имаш уше нешто да кажеш? ај те молам не го поти овде си имаш фан клуб. :helou:
 
S

StereoLove

Гостин
Здраво на сите:helou:

Да кажам збор два за синокешниот натпревар,ама ај што да кажам кога веке се е кажано во претходните постови.
Едноставно тоа е Јунајтед на кој сум навикната:pipi:Оној кој победува и со преполовен тим...секоја чест за Овен а за Обертан немам зборови.Дечкото е едноставно звер на негови години.
Честитки и за првата позиција.
Сега кој и да ни се падне не се плашиме,никој ништо не ни може:pipi:

EDIT:Eве конечно изјава од Љаик

Љајиќ: Причината што не сум во Манчестер Јунајтед е работната дозвола

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=c3d2d5e5-1898-4787-8b70-aa7a31c67b96&ln=3&typeBack=default

Не ми е јасно како Тошик можел да добие а Љаик не:toe:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Честитки за синоќешниот натпревар. Ете тоа се вика големина, "да се најадеш и кога нема леб дома" :). Само Манчестер Јунајтед е екипа која може и покрај толку проблеми со повредени да настапи и да заврши исто како да е се во ред и како ништо да не недостасува. Секоја чест за Нани, му ја затна муцката на сите кои мислат дека не вреди само заради тоа што Ферги одамна не го ставил во игра. И честитки за Овен. И тој му ја затна муцката на сите оние кои пишуваа коментари од типот "што ќе ни е, стар е?, или "тој нон стоп ќе се повредува и не може да игра", или "за џабе го зедовме..." или "тој ја изгуби формата и знаењето за фудбал". Тој што научил да вози велосипед, зарем е можно да заборави да вози?. Ете ги издржа сите 90 и повеќе минути и после 90-тата минута покажа дека е повеќе од свеж и ја претча цела половина на Волзбург, не можеа да го престигнат и мајсторски го постигна третиот гол. Не се случува секојдневно некој да постигнува хет-трик. И натаму важи констатцијата дека кој и да игра за Манчестер, е добар, опасен и победува. Знаете каде лежи клучот на успехот, односно зошто немаше неуспех? Во фактот дека не бранеше Фостер, па немаше кој да прима ефтини голови и да ги деморализира играчите. Сите беа супер, а најмногу оние на кои многу (за жал) од тука најмалку му веруваат, Нани и Овен. Обертан е идниот "најдобар играч во светот", и факт е дека овие тројца треба што повеќе да играат. Нека е со среќа првото место. Манчестер Јунајтед заврши онаму каде што му е местото, на врвот.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Goals scored by Michael Owen in Champions League 09/10 - 4
Goals scored by Liverpool FC in Champions League 09/10 - 4

That is all.
:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.254
Goals scored by Michael Owen in Champions League 09/10 - 4
Goals scored by Liverpool FC in Champions League 09/10 - 4

That is all.
:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
:pos2:

Иначе од следниот натпревар во ЛШ ќе го немаме тоа пехарчето на дресовите така?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom