Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Toj направи за нас зошто Јунајтед многу направи за него:toe:
Факт е дека и тој направи многу за нас, и Јунајтед направи многу за него. Но можеше како човек, легенда и како цар да замине, а не како клошар кој даваше лажни изјави. Ги лажеше и правеше будали, сите оние кои го воздигнаа, создадоа, сакаа и поддржуваа, а тоа е клубот и фановите на клубот наш.

Зарем има некој што го мрази Кантона?
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Ај една игра, колку да не ви е досадно, кога нема што да правите :smir:
Бооо...
Закон...1000 аплаузи добив от таа публиката..хехехе



Гледајте што е прецизност...от сите страни извира...
 

Attachments

N

navivacka

Гостин
Абе колку и да зборете знамеме дека ни е жал што замина...читам некој погоре после тие изјави негови...па добро бе и Кака велеше дека Милан е неговиот дом, а замина и пак не го плуват толку фановите:nesum:не може некој играч да се задржи вечно во еден клуб ако не сака,ако самиот мислел дека е спремен за нови предизвици не можеме ништо против тоа.Заминал заминал,ке видем еколку ке се снајде во новата средина...ако е затоа што да кажеме за Тевез...за него и збор не кажавте лош колку што знам после неговите зборови упатени кон Ферги дека е лажго па и премина во лутиот ривал а велеше дека сакал да остане во Јунајтед а после вака направви...а што па да кажеме за тоа...ај ви се молам многу направи за клубот и тој за него ама тоа е...не можевме да го задржеме знаевме дека ке си заминеше кога тогаш...зашто сте изненадени.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Факт е дека и тој направи многу за нас, и Јунајтед направи многу за него. Но можеше како човек, легенда и како цар да замине, а не како клошар кој даваше лажни изјави. Ги лажеше и правеше будали, сите оние кои го воздигнаа, создадоа, сакаа и поддржуваа, а тоа е клубот и фановите на клубот наш.

Зарем има некој што го мрази Кантона?


Да противничките фудбалери кои ги фрлал по земјата....:pipi:
 

D'Artagnan

Release yourself...
Член од
13 јули 2009
Мислења
21
Поени од реакции
0
Еј а ме интересира деека демек она "педерчето" Роналдо си замина од Јунајтед....или грешка видов...
 

D'Artagnan

Release yourself...
Член од
13 јули 2009
Мислења
21
Поени од реакции
0
Фала....сеа видов...и не можев да верувам....

Т.с...мислев дека ке си остани кај вас
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Фала....сеа видов...и не можев да верувам....

Т.с...мислев дека ке си остани кај вас
И на Chombе United да му понудат да премине во фан клубот на Реал ќе не остави без размислување како Роналдо :pos2: (Чомбе иначе мала шала на твоја сметка, не се љути :smir:)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Знам друже затоа пишав дека е шала и да не се љути:wink:
Хехе, така е...


Obertan: I'm proud to be here



How does it feel to be here?
I am very happy. I am proud to be here. I will try to prove to the boss what I can do and then we will see.
What do you hope to achieve here at Manchester United?
I hope to become a better player, to improve and progress because I’m only 20. I know I’ll have to work hard.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.829
Поени од реакции
6.830
Јас предвидувам дека Обертан ќе биде нашиот нов Робсон, Кантона, Бекам и Роналдо и дека ќе постигне барем 3/4 од она што го направи Роналдо.Со среќа!

П.С. Неодоливо ме потсетува на Анри!

Да знаете какво ДВД направив со сите голови на Манчестер Јунајтед од минатата сезона, како и прославата на крај.Сето вкупно трае 2 часа со многу добар квалитет (головите НЕ СЕ од YouTube). Само не знам како да го претворам во еден фајл од 700-800 МБ за да можам да го ставам на рапид.Пробав со неколку конвертори ама или фајлот беше многу голем или па немаше звук.Ве молам за помош, па после кога ќе го гледате верувајте ќе ми бидете многу благодарни.:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom