Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

PeroAntic

Pelister vo srce
Член од
31 мај 2009
Мислења
212
Поени од реакции
1
Ох бре боже, од површински фудбалски стручњачиња ми е преку кур.
Абе бидете реални, си оди Роналдо они Ленон го бараат.:uvo:
Играч кепек, има само брзина, никаков центаршут, па побогу ја иам посилен шут од него. Да не ги спомнувам психичките негативи.
A pak Ronaldo so.Ima brzina, ednas na natprevarot ke istrca sprint.Od glumenje na site mu e preku glata,itn,itn...........Barem Lenon ke trca.Ustvari jas so se raspravam so budala ko tebe:smir:.Aj ti cim na site predlozite gi otfrlas kazi tvoe mislenje...:helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Жими к**ов изгубе многу...

Кога “го преживеавмеа“ заминувањето на Рој Кин....заминувањето на Роналдо не е ништо во споредба со тоа...така да...

Море Манчестер Јунајтед ги прави звездите. Не го прават звездите Ман. Јунајтед!

То е то....си замина роналдо еден од подобрите играчи последниве 2-3 години....низ историјата требало да си бегаат или да се пензионираат Џорџ Бест , Боби Чарлтон , Денис Ло , Данкан Едвардс (тој почина) , Стив Брус , Марк Хјуз, Брајан Робсон , Јап Стам , Дејвид Бекам , Руд ван Нистелрој , ЕРИК ЗВЕРОТ КАНТОНА , Оле гунар солскјаер, Рој Кин...

И сеа некој ќе и каже дека заминувањето на роналдо било потрагично од тоа што по разни основи ни заминале овие играчи???
ехеххе..немој не ме радуј!

**************
Играчите доаѓаат и си заминуваат.....клубот останува!
Да, играч кој блесна само 2 сезони, за разлика од горенаведениве кои историја испишаа со Јунајтед:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ох бре боже, од површински фудбалски стручњачиња ми е преку кур.
Абе бидете реални, си оди Роналдо они Ленон го бараат.:uvo:
Играч кепек, има само брзина, никаков центаршут, па побогу ја иам посилен шут од него. Да не ги спомнувам психичките негативи.
И јас тоа им го зборам , со продавањето на Кристиано изгубивме ненормално многу.
И кога подобро ќе размислам , мислам дека управата е крива што тој си оди - ама ајде да почекаме негова изјава.Ете зошто го мислам тоа :

-Минатото лето зборуваше дека сонувал за Реал , сакал да оди таму и незнам што се друго , и нормално после такви изјави (кога и Реал го сакаше)јас очекував да си замине.Но Ферги не го дозволи тоа , иако ќе земавме и повеќе пари од сега.
-Сега им стигна понуда од 96 милиона , го продоваат зошто?Па ќе зборат играчот сакал да оди , ајде де не сме толку глупи ние.Лани играчот сонуваше за нив , сега тој сака да оди затоа го продаваме.:tapp:
 
G

Gray Foxx

Гостин
A pak Ronaldo so.Ima brzina, ednas na natprevarot ke istrca sprint.Od glumenje na site mu e preku glata,itn,itn...........Barem Lenon ke trca.Ustvari jas so se raspravam so budala ko tebe:smir:.Aj ti cim na site predlozite gi otfrlas kazi tvoe mislenje...:helou:
Точно е дека се распрааш, сосема обратен дел од дискусија. Немоќ да докажеш нешто мејби?
Роналдо шо имал? Па човекот со топка е меѓу најбрзите тројца фудбалери во светот, секоја божествена контра ни се базира на него. Секој прекршок напраен врз него(постоечки или непостоечки) има огромен придонес за Јунајтед, дали шанса за гол, дали гол дали смирување на играта. Одличен играч со глава, играч со две нозе, од буквално секаде има даено голови и на секаков начин. И он ми вика Ленон да го зееме и Роналдо шо има. Аххххххххх
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Еј а да се стирпиме да потпише Роналдо за Реал,па после да плукате(ме) по него?

Во мене уште има надеж дека ќе остане..Макар шансите за тоа се 0.1%
 

PeroAntic

Pelister vo srce
Член од
31 мај 2009
Мислења
212
Поени од реакции
1
И јас тоа им го зборам , со продавањето на Кристиано изгубивме ненормално многу.
И кога подобро ќе размислам , мислам дека управата е крива што тој си оди - ама ајде да почекаме негова изјава.Ете зошто го мислам тоа :

-Минатото лето зборуваше дека сонувал за Реал , сакал да оди таму и незнам што се друго , и нормално после такви изјави (кога и Реал го сакаше)јас очекував да си замине.Но Ферги не го дозволи тоа , иако ќе земавме и повеќе пари од сега.
-Сега им стигна понуда од 96 милиона , го продоваат зошто?Па ќе зборат играчот сакал да оди , ајде де не сме толку глупи ние.Лани играчот сонуваше за нив , сега тој сака да оди затоа го продаваме.:tapp:
Bez navreda jas mislam deka vremeto na Ronaldo vo United mu zavrsi i za dobro na site ke bidi ovaj transfer.Fergi znaese so praj lani koga ne go pusti.Toj istoto go napraj so Bekam.Nemozi da drzi igrac vo ekipata so pravi losa atmosfera:smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.574
Поени од реакции
6.272
а веке доколку зимаме замена за роналдо(само еден играч)еве ви го робињо.непослушен,добар дриблер,брз,контроверзен.ист роналдо нијанси ги делат
 

PeroAntic

Pelister vo srce
Член од
31 мај 2009
Мислења
212
Поени од реакции
1
Точно е дека се распрааш, сосема обратен дел од дискусија. Немоќ да докажеш нешто мејби?
Роналдо шо имал? Па човекот со топка е меѓу најбрзите тројца фудбалери во светот, секоја божествена контра ни се базира на него. Секој прекршок напраен врз него(постоечки или непостоечки) има огромен придонес за Јунајтед, дали шанса за гол, дали гол дали смирување на играта. Одличен играч со глава, играч со две нозе, од буквално секаде има даено голови и на секаков начин. И он ми вика Ленон да го зееме и Роналдо шо има. Аххххххххх
Kako prvo jas nerekov da go zemat lenon samo go branev kako igrac,Kako vtoro cel svet go zamrazi United zaradi Ronaldo so negovite gluposti.:smir:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
ниеден играч не може да вреди 98 м евра, но доколку има тимови кои плаќаат со големо задоволство треба да се продадат таквите играчи , зошто во спротивност истите тие вообразени ѕвезди ќе ја реметат атмосверата во тимот.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Според мене во моменот , кога и Кака е во Реал , а Барса нема шанса да го продаде Меси (не е Лапорта како нашата педерска управа) , единствена замена за Роналдо е Рибери.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.574
Поени од реакции
6.272
Според мене во моменот , кога и Кака е во Реал , а Барса нема шанса да го продаде Меси (не е Лапорта како нашата педерска управа) , единствена замена за Роналдо е Рибери.
нашата педерска управа:зошто педерска?оти го продадоа роналдо? :nesvest:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Жими к**ов изгубе многу...

Кога “го преживеавмеа“ заминувањето на Рој Кин....заминувањето на Роналдо не е ништо во споредба со тоа...така да...

Море Манчестер Јунајтед ги прави звездите. Не го прават звездите Ман. Јунајтед!

То е то....си замина роналдо еден од подобрите играчи последниве 2-3 години....низ историјата требало да си бегаат или да се пензионираат Џорџ Бест , Боби Чарлтон , Денис Ло , Данкан Едвардс (тој почина) , Стив Брус , Марк Хјуз, Брајан Робсон , Јап Стам , Дејвид Бекам , Руд ван Нистелрој , ЕРИК ЗВЕРОТ КАНТОНА , Оле гунар солскјаер, Рој Кин...

И сеа некој ќе и каже дека заминувањето на роналдо било потрагично од тоа што по разни основи ни заминале овие играчи???
ехеххе..немој не ме радуј!

**************
Играчите доаѓаат и си заминуваат.....клубот останува!
Не ми беше поентата дека било потрагично од заминувањето на овие играчи,но сепак изгуби Јунајтед колку и да не сакаме да признаеме.
 
K

kaiser soze

Гостин
FORMER MAN UTD PLAYER PADDY CRERAND
"My reaction is disappointment more than anything because he's a great, great player - this situation of 'is he or isn't he?' has been going on for last 12 months. I honestly thought he'd stay there as long as the manager would but it hasn't worked out that way, he obviously wants to go.
"He's a great player - there's a lot of jealousy out there about great players and about Manchester United being successful so that comes into it, there's not many foreign players in England who don't do the occasional dive but he's a fantastic player.
"I never thought for one moment that he'd leave, I thought he might have stayed for another couple of years, it's a great disappointment.
ANDY MITTEN, UNITED WE STAND FANZINE EDITOR
"History will remember him very well in terms of his contribution as a footballer - he'll also be seen as petulant, egotistical and stubborn but he's been a wonderful player.
"We'll make a lot money out of him, the club is not going to die. When David Beckham left it was because the club wanted to sell him.
"I think Sir Alex Ferguson has been very clever, he has resources to replace Ronaldo and he doesn't see Madrid as a great threat - it's another stage in the history of Manchester United, we've got a brilliant manager, which is more important than a very talented winger."
FORMER MANCHESTER UNITED PLAYER ARTHUR ALBISTON
"I don't think they can turn it down. The only problem the manager has got is to find someone to replace Cristiano, given the number of goals he has scored.
"When Ruud van Nistelrooy left, people said the manager did not know what he is doing but Ronaldo stepped up to the plate.
"Whether this might allow them to sign Carlos Tevez now and still have money left in the kitty to get other players... the manager will not have his head buried in the sand. He will be looking and scouring the market worldwide."
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Ние го направивме Роналдо ѕвезда, кога дојде беше никој и ништо. Кај нас стана голем играч и мора да биде благодарен за тоа.
Како и да е нема шанси пак да ја понови фантастичната сезона со 42 гола или барем не верувам дека може да ја повтори, ќе видиме како ќе игра во Реал и дали Реал може со пари да купи некоја титула...
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Откако ви го напишав тоа за Роналдо и Манчестер, еве ви една слична колумна која излезе на Гоал.. Мислам дека овај човек кој ја напишал или ме прочитал мене или стварно е тоа така.. :pipi:



 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom