Bob Sinclar @ Ohrid City Stadium - 30.07.09

  • Креатор на темата Helo
  • Време на започнување

sandulce

MuSiC MaTTerS
Член од
21 јули 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
Роџер кај ќе е поточно ?
 

sandulce

MuSiC MaTTerS
Член од
21 јули 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
Епа се глеаме таму на 24 :vozbud:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Кој точно гостува на Немо?

Боб Синклер не го пропуштам, громови ако сакаат нека паѓаат, јас ќе сум таму:vozbud:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Кој точно гостува на Немо?

Боб Синклер не го пропуштам, громови ако сакаат нека паѓаат, јас ќе сум таму:vozbud:
На билбордите пиши Боб Синклер фт. Биг Али.

Бев во тобако да прашам колку е карта и ми викаат не се уште даени во продажба. :tapp:
 
П

Паган-др

Гостин
На билбордите пиши Боб Синклер фт. Биг Али.

Бев во тобако да прашам колку е карта и ми викаат не се уште даени во продажба. :tapp:
Нели требаше од 13 да се пуштат во продажба?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Нели требаше од 13 да се пуштат во продажба?
Епа јас бев во тобакото во Битола и му викам колку е цена на карти за Боб Синклер и тој ми вика неожам да ти кажам, сеуште не се даени во продажба и не се во системот влезени.
И јас му викам а од прилика да не знајш - и тој ми вика неможам да ти кажам, не се во систем внесени. :toe:
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
МЕГАПОПУЛАРНИОТ DJ BOB SINCLAR ВО ОХРИД
16.07.2009
Почитувани,Со големо задоволсто сакаме да ве информираме дека конечно во Македонија ќе гостува моментално најпопуларниот светски DЈ-и, Bob Sinclar.
После гостувањето на Paul Van Dyke пред две години во Струга, кога беа срушени сите рекорди на посетеност на еден електронски настан во Македонија, дефинитивно оваа година централен електронски настан ќе биде концертот на DЈ Bob Sinclar feat: Big Ali на 30ти Јули на стадионот "Билјанини извори" во склоп на манифестацијата "Haineken music presents".
DЈ Bob Sinclar на светската јавност е познат по неколкуте светски хитови како "Love generation","World Hold on","Rock this party","Everybody movin""Sound of freedom".... и секако еден од ретките DЈ-и кој за својата работа има Grammy номинација.
Влезниците по цена од 900 ден се во продажба:

Скопје
Југотон
Чув де Чув

Охрид
Табана клуб
Зз топ
Кукузел

"Together" салоните на Тобако низ цела Македонија



Сепак мислам картата е скапа али сепак вредит да се видит!!!
 
S

StormRage

Гостин
Скапичко... шо знам некако ме двоуми ценава... ако иам пари ако дозволит министерството за финансии одам ако не не :(
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Tуф се радував мислев 600 ќе е .. :(.. ок за 300 денари плус нема да осиромашам..
99% сум таму:pipi:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
СЕ мислам и јас дали да дам 900 денари, ама пак уба журка ќе паднит
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
900 се премногу :toe: лани на Ван Дајк беше 1000 а е неколку класи над овој,сепак ќе се оди на клабинг ама на Санчез :party3:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Тралалалалала Дј. За овој и без пари да е не идам. Ко песнички за мали деца му се траките. Нема ни Д од ДЈ.
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
21
Поени од реакции
1
900??????:pos2::nenene::nenene::nenene:blagodaram ama ke preskoknam....Jest da sum toj vikend vo ohrid ama ke fatam pmg na gradiste,pa talamasca,pa fonetika festival struga....Ne planiram da dadam pari za edna zurka kolku sto kostaat 3te
 
S

StormRage

Гостин
ма јбг... не работам за џабе упм ако жалам за 900 денари... ќе одам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom