LGBT-популацијата и современиот свет

  • Креатор на темата Out Boy
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Ти прво прчитај што е “педерастија“.
ГЛБТ или ЛГБТ е кратенка од Геј, Лезбиен, Бајсекшуал и Трансекшуал. Ете, научи нешто ново денеска.
Neli e pederastija snosaj:jaj: megu mazi? ot tamu i kratenkata peder.
Samo nekoj novi zborovi...lgbt
na makedonski bi bilo PLDT (pederi,lezbaci,dvocevki i toa)
transseksualci - luge koi po seksot pagaat vo trans.
ili slusaat trans-haus pri :sekss:

Ima eden vic za gimnasticar peder...hahahaha

Omilen pijalak na pederite - seven up!
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Го поддружвам правото на секого да си биде тоа што сака во неговиот живот и не му се мешам на никого, но ова ми е некако глупаво...
И да, геј сум и ништо не фали. Геј сум затоа што сум се родил така, а сум сфатил на 12 годишна возраст. И не се срамам од тоа кој сум.
Сметаш дека сексуалната ориентација е ствар која доаѓа со раѓање... онака во пакет, имаш очи, уши, раце, нозе, куре и оп во пакетот и геј-сексуална ориентација.

Не ми е некако логично ова.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Сметаш дека сексуалната ориентација е ствар која доаѓа со раѓање... онака во пакет, имаш очи, уши, раце, нозе, куре и оп во пакетот и геј-сексуална ориентација.

Не ми е некако логично ова.
и мене :toe:

а и да го прашам ... иако тој не се срами од тоа које ... дали неговите родители знаат дека е геј и како реагираат ... јас мислам пукаат од срам :kesa:

татко му сигурно бил пресреќен дека му се родило син .. па и викал по другари итн ...вероватно и се напраил земја пијан од радост ... опаа синче ... ќе ебе пичиња ...па ќе продолжи фамилија, род .... кога по 12г контра пункт ...
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Keko pederot go simnuva kondomot po seks? Ke prdne! :pos2:

Se sretnale peder i zoofil vo lift:pos2:. Zoofilot veli 'ah,kako bi dupel koza sega'. Pederot veli 'meee'.

Kako Medzik Dzonson dobili sida? Mnogu se trtel pod kosot.

Vleguvaat dvajca pederi vo dzamija i gledaat site se klanjaat. I mu veli edniot na drugiot 'Vidi, svedska masa'!:pos2:

Se kapele dvajca pederi vo bazen i onaj 'pasivniot' se posral. 'Aktivniot':pos2: go prasuva sto e toa? Toa e plodot na nasata ljubov!

Se chijat dvajca pederi prviot odi vo kupatilo i mu veli na drugiot nemoj da drkas bez mene! Se vraka gleda sperma na zidot. Zosto drkase? ne drkav, prdnav.

Koi se dva najznacajni datumi vo godinata za pederite. Vtori-prvi i prvi-vtori

Razgovaraat dvajca gejevi :
'Dragi mislam deka sum truden'
'Zosto taka mislis dragi?
'Mi docni stolicata eden mesec'.

Pederot moze da go vidi Stambol od sekade!:pos2:

Tato sto e toa transvestit? Prasaj ja majka ti TOJ znae.

Sto e toa trpenie? Toa e koga pederite cekaat bebe!

Kako se vikaat lezbejki so dolgi prsti. Natprirodno obdareni.

Kako znaes deka si vo pederski restoran? Hot-dogot mirisa na lajna.

Kolku lezbejki treba za da smenat sijalica. Dve ednata ja odvrtuva sijalicata drugata si gi suci mustacite.

Sto ima vo soba so 50 politicari i 50 lezbejki? Sto dusi bez jajca!

Sto mu veli lezbejka-vampir na svojata zenska? Se gledame sledniot mesec!

Koja od dve lezbejki e maz vo vrskata? Onaa sto priklucuva akumulator na vibratorot!
 
O

Out Boy

Гостин
Neli e pederastija snosaj:jaj: megu mazi? ot tamu i kratenkata peder.
Никаква кратенка не е тоа. Није “сношај“, као што ти мислиш :smir:

Педерастија означува еротска врска помеѓу момче адолесцент и возрасен маж, надвор од семејниот живот. (παιδεραστία "сакање на момчиња", παῖς "момче" и ἐραστής (erastēs) "љубовник".

Значи, тоа ти е слична ситуација како кога возрасен маж е во врска со девојче од 14-18 години.

Ја ви зборам овде за геј-популацијата и врски меѓу двајца здрави и прави мажи. Капито?

Сметаш дека сексуалната ориентација е ствар која доаѓа со раѓање... онака во пакет, имаш очи, уши, раце, нозе, куре и оп во пакетот и геј-сексуална ориентација.

Не ми е некако логично ова.
Затоа има стручна литература, прочитај, научи нешто ново, разбиј ги стереотипите. Ако не ти се чита, доволно е да прашаш еден геј, ако треба два, три... ќе ти го потврдат истото :smir:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Затоа има стручна литература, прочитај, научи нешто ново, разбој ги стереотипите. Ако не ти се чита, доволно е да прашаш еден геј, ако треба два, три... ќе ти го потврдат истото :smir:
Не се стереотипи...

Има разлика од стереотипи до неинформираност... па дури и до недостиг на научни докази... не тврдам дека е така бидејќи не сум се ангажирал да најдам нешто на таа тема...

Дај ми некој линк кај шо е научно докажано или шо знам јас... а не да прашувам хомосексуалци... друго е лична претпоставка, друго е научно нешто...
 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Го поддружвам правото на секого да си биде тоа што сака во неговиот живот и не му се мешам на никого, но ова ми е некако глупаво...

Сметаш дека сексуалната ориентација е ствар која доаѓа со раѓање... онака во пакет, имаш очи, уши, раце, нозе, куре и оп во пакетот и геј-сексуална ориентација.

Не ми е некако логично ова.
Pisaj na google-pederasty i ke najdes definicija.
 
O

Out Boy

Гостин
Pisaj na google-pederasty i ke najdes definicija.
Лејди, си побркал нешто ти овде...:back: Не бара Јован дефиниции.
Педерастија означува еротска врска помеѓу момче адолесцент и возрасен маж, надвор од семејниот живот. (παιδεραστία "сакање на момчиња", παῖς "момче" и ἐραστής (erastēs) "љубовник".

Значи, тоа ти е слична ситуација како кога возрасен маж е во врска со девојче од 14-18 години.
Еве што е (за мене, ова е скоро педоманија, погрешно позната како педофилија -станува збор за пореметување/манија сепак, не за филија/љубов).

А на Јован му должам извинување и цитати:
The American Psychiatric Association (APA)
"different people realize at different points in their lives that they are heterosexual, gay, lesbian, or bisexual".

Centre for Addiction and Mental Health states
"For some people, sexual orientation is continuous and fixed throughout their lives. For others, sexual orientation may be fluid and change over time". One study has suggested "considerable fluidity in bisexual, unlabeled, and lesbian women's attractions, behaviors, and identities".

APA
"most people experience little or no sense of choice about their sexual orientation".American medical organizations have further stated therapy cannot change sexual orientation, and have expressed concerns over potential harms.

The American Psychiatric Association (APA) states, 2000 position statement: they oppose "any psychiatric treatment, such as "reparative" or conversion therapy, which is based upon the assumption that homosexuality per se is a mental disorder or based upon the a priori assumption that a patient should change their sexual orientation.

United States Surgeon General David Satcher issued a report stating that "there is no valid scientific evidence that sexual orientation can be changed"...
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Баш ме интересира ОУт бој дали е верник и ако е дали го знае односот на Бога кон хомосексуалноста?
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
On December 15, 1973, the American Psychiatric Association, removed homosexuality from its official list of mental disorders.

Со букви: На 15 декември, 1973 Американската Психихјатриска Асоцијација ја отстрани хомосексуалноста од својата официјална листа на ментални болести.

А ако некому уште не му е јасно, нека прави петиции за отворање на лекувалишта, нека фрла клетви, се со цел да се заштити девственоста на ова библиско парче земја.


дополнителна литература, корисни линкови: Википедија. За нештата да станат појасни.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
On December 15, 1973, the American Psychiatric Association, removed homosexuality from its official list of mental disorders.

Со букви: На 15 декември, 1973 Американската Психихјатриска Асоцијација ја отстрани хомосексуалноста од својата официјална листа на ментални болести.

А ако некому уште не му е јасно, нека прави петиции за отворање на лекувалишта, нека фрла клетви, се со цел да се заштити девственоста на ова библиско парче земја.


дополнителна литература, корисни линкови: Википедија. За нештата да станат појасни.
Но има информации дека геј лобито били многу јако во таа организација и дека решенијата се изнудени
 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Тоа геј лоби кое го спомнувате,не постои.Постои голема геј сцена,која овде ја нема,составена од креатори,уметници,луѓе кои ги поставиле темелите на денешната модерна култура.Ако мислите на некакви босови,наоружени со незнам што,се лажете.Ајде неколку члена од тоа толку влијателно геј лоби.Нема такво,има ЛГБТ организации,кои е нормално дека имаат активистички движења но не и геј лоби.Па по листа логика,ако не е природно,зарем би се допуштило нешто како облик на однесување внтре во рамките на едно општество?Одамна веќе е докажано дека не е ненормално,дека психата на хомосексуалците е иста со таа на хетеросексуаци.А тој бог ако некој го видел нека стави слика.Неможноста да се излезе од тиранијата во тоа време,натерало некој да седне,да напиша книшка која ке ги убеди луѓето дека има спас.Кој имал контакт со бог досега?Да има нешто,некоја енергија,некоја сила,јас ја викам универзален ум.Не верувам баш дека морето се отворило,и паѓале незнам змии и скакулци од небото.Абе заблуди,создадени за манипулација.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Контакт со бог никој немал. Но со припадник на геј популацијата голем број на луѓе имале и затоа нивните погледи се далеку пошироки од оние кои при спомнувањето на зборот геј добиваат претстава само на некој што се ебе во шупак. Тука завршува било какво споредување помеѓу психата на стрејт и геј човек.
 
O

Out Boy

Гостин
Баш ме интересира ОУт бој дали е верник и ако е дали го знае односот на Бога кон хомосексуалноста?
Да, верник сум. Верувам во секуларноста на државата, во нејзините закони, верувам во човечката хуманост, во правдата и законите, во алтруизмот, во луѓето... Дури верувам и во зборовите на Исус.

А инаку ако мислиш за религија, не. Сум ја читал и препрочитувал Библијата и затоа не верувам во писулчињата на група склеротични старци, од кои некои биле и заговорници на убиства, наплатувачи на данок и измачувачи на сопствениот народ. Мислам, понижување за мене е да верувам во такво нешто.

Ако маж легне со маж, како со жена, двајцата ќе направат одвратно и гнасно дело; нека и бидат предадени на смртта, тоа е крајна гнасотија. ЛЕВИТ - ТРЕТА КНИГА МОЈСЕЕВА Глава 20 стих 13

21:15 Кој ќе ги удри својот татко или својата мајка, нека биде казнет со смрт. (Излез)

Левит: 19:20 ‘Ако некој преспие со робинка, која е свршена за друг, но уште не е откупена ниту и е дадена слободата: треба да бидат казнети, но не со смрт, зашто таа не е слободна. (Зборот СЛУГА се среќава во Библијата 365 пати, за секој ден, по еднаш).

35:2 Работата нека се извршува шест дена. Седмиот ден нека ви биде свет ден, ден за целосна починка во чест на Господа. Секој што ќе работи во тој ден, нека биде казнет со смрт.

26 Ако некој ги удри својот роб или својата робинка во око и го упропасти, нека го ослободат заради окото. (Излез)

20 Ако некој го удри со стап својот роб или својата робинка па умре под неговата рака, треба да ја поднесе одмаздата.

21 Но ако робот преживее ден-два, нека не се спроведува одмаздата, зашто робот е негова сопственост. ИЗЛЕЗ - ВТОРА КНИГА МОЈСЕЕВА Глава 21
Друго нешто да ме прашаш за бога што вели???
И вие со сиот памет верувате дека ова се писанија божји???

Но има информации дека геј лобито били многу јако во таа организација и дека решенијата се изнудени
Да, и оваа информација ти е точна.
Знаеш, геј лобито е толку јако што решенијата на сите светски здравствени и психијатриски асоцијации, научни и генетски испитувања се изнудени!!! На сите во светот, освен на Здравствената асоцијација на Иран. На нив бог им помага да ја видат вистината. Истиот оној бог кој им дозволува да бесат деветгодишни девојчиња и 14 годишни момчиња.

Не гледате дека е ова една светска завера против стрејтерството?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom