Pro evolution soccer 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе на претходниве ПЕС полесни беа слободните, барем за мене :) На оваа потешки се, али пак се даваат голови. Користам ја едно финтиче што често знае да ми успее. Коа си блиску до гол некаде 20тина метра, ќе ја пуниш секад негде до 40% јачина, и глеај да ти се погоди топката да најде дупка меѓу главите од живиот ѕид, или пак ептен ако ја трефне играчот, топката со таа јачина иде над жив ѕид и после си се спушта у гол и 90% гол даваш. А ако си апла на 16/17 метра од гол, моја филозофија е никад да не шутирам директно у гол. Зиам левак, ако е од лева страна слободниот, и ќе зеам да му ја чепне некој само овој дур се залета и после да му ја закопам у гол од прва. Ако е од десно, зимаш деснак и истото го праиш. Ехеее со Тоти и Рисе какви бомби им праќам џабе му е на голманон :)
 

Martin Ramadan

RamDagaDam
Член од
17 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
19
Еве другарче овдека имаш тут како се изведуваат слободни удари!
 
Член од
23 септември 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
dali mozi nekoj da mi daj link ili da mi pusti setting po pp so poslednite transferi :helou:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Има ли некој пач/мод за да се врати хексагонот во играта?

Ми треба за во Мастер-лига, плус навикнат сум да ги оценувам така играчите...
Малку е глупо кога барам играчи во Мастер-лига, а во оцена гледам само 79. И тоа апсолутно никако не ми помага да оценам некој, после треба катаљон бројки да споредувам, мех.

Има ли спас? :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Мислам нема таков пач за играва. Ако грешам нека ме поправи некој и нека пушти таков наваму.
Иначе јас мука иам со купување играчи, од 9 сезони до сеа само 5 души иам купено.
И како да шутнам со играчот со НАДВОРЕШНИОТ дел од копачката, ногата.
За внатрешен знам, ама за надворешен ме интересира како?

Јас со слободниве пробуев како на видеото погоре, ама тешко иде така, не ми успева.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ми скурчи играта ја кантосав лепо фино... :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Еден и единствен, ова го можат само Чак Норис и Вејн Руни. :)
П.с. Ја стигна топката...
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
како да си ги направам контролите во пес2010 по мој избор.пошо ми дава џоистик таму не ми ги дава буквите кои сакам за да ги си изберам ?!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
како да си ги направам контролите во пес2010 по мој избор.пошо ми дава џоистик таму не ми ги дава буквите кои сакам за да ги си изберам ?!
Иди кај шо ти е снимена играта, избери
Setting > keyboard> И мести си како сакаш
После спукај еден ОК, и фурај.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Као можам да го апдејтувам белиот дрес на Арсенал ?
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Што треба да се спушти за да се игра Legends пес9 зш спуштив некои работ и ми пишува an error has occupided..
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Никој не знае како да се стави (или да се смени) дрес??? Баш и мене ме интересира бидејќи сакам да им ги сменам дресовите на неколку тимови.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Колку гига зафаќа играта?
И шо конфигурација бара?
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Никој не знае како да се стави (или да се смени) дрес??? Баш и мене ме интересира бидејќи сакам да им ги сменам дресовите на неколку тимови.
Со китсервер и GDB фолдер, јас сите ќе ги мењавам (дресови), но наидов на проблем со map.txt и ме мрзи да барам чаре :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Со китсервер и GDB фолдер, јас сите ќе ги мењавам (дресови), но наидов на проблем со map.txt и ме мрзи да барам чаре :)
Јас иам ставено Китсервер на играва ама тој ГДБ фолдер го неам за дресовите, а сменети ми се.
Не знам кај да го најдам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom