Pro evolution soccer 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Играта ја играм скоро 2 мес и се беше ок ни сецкаше ни ниш,ама сеа наеднаш почна да сецка,а појма немам што е работа,дај ако знае некој нека ми каже што е работа?:helou:
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Некој да игра Become a legend ?

Веќе сум во 2016/2017 сезона. Конечно ја добив седмицата во Арсенал, играјќи како WF на лева страна.

Една сезона минав во Valladolid, па полу сезона во Valencia каде што бев купен во Реал Мадрид. Три сезони и ме шутнаа, педери! Најкорисен играч бев, но не добив нов договор, а толку долго чекав Раул да се пензионира :) ( Го јадевме бедот во финалиња на лига на шампиони од јуве, три години ).

Од таму во Манчестер Јун, една сезона и во следната полусезона, конечно во мојот драг Арсенал :)

Три години по ред најдобар европски играч и две, светски. Имам некој интересни, светски голови кој се надевам со време, ќе ги закачам на нет.

Некоја ваша сторија, нешто дополнително за овој мод ако знаете, пишете! : )
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Некој да игра Become a legend ?

Веќе сум во 2016/2017 сезона. Конечно ја добив седмицата во Арсенал, играјќи како WF на лева страна.

Една сезона минав во Valladolid, па полу сезона во Valencia каде што бев купен во Реал Мадрид. Три сезони и ме шутнаа, педери! Најкорисен играч бев, но не добив нов договор, а толку долго чекав Раул да се пензионира :) ( Го јадевме бедот во финалиња на лига на шампиони од јуве, три години ).

Од таму во Манчестер Јун, една сезона и во следната полусезона, конечно во мојот драг Арсенал :)

Три години по ред најдобар европски играч и две, светски. Имам некој интересни, светски голови кој се надевам со време, ќе ги закачам на нет.

Некоја ваша сторија, нешто дополнително за овој мод ако знаете, пишете! : )
Друже може да те шутнат само ако не си изиграл доволно утакмици на пример помалку од 20-24 ако си правил рест на секоја 2ра инаку договори продужуват секако.Така да знаеш да не те буни.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Друже може да те шутнат само ако не си изиграл доволно утакмици на пример помалку од 20-24 ако си правил рест на секоја 2ра инаку договори продужуват секако.Така да знаеш да не те буни.
Па баш и не беше на секоја втора, можеби малце повеќе при крај на сезона, кога стварно ќе ми здосади, али нема везе. Бар знам зошто ме шутнале..
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Луѓе, да ја инсталирам, да наместам во сетингс се на low, можам да ја играм со 256 мб рам?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Луѓе, да ја инсталирам, да наместам во сетингс се на low, можам да ја играм со 256 мб рам?

Pro Evolution Soccer 2010: Minimal system requirements
• CPU: Intel Pentium 4 with 2.5 GHz or comparable processor
• Graphics card: Nvidia Geforce FX series or Ati Radeon 9700 series or better (128 MiByte, Pixel Shader 2.0)
• Memory: 1 GiByte
• Storage: Min. 8 GByte free disc space
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Не ми прај мајтап бе :) Инаку, ко ќе ја режам играта за на пс2, да го стаам само исо фајлот на цд-то?

И уште едно прашање... најдов торент од 1.5 гига, али не сум сигурен дека е пес 2010, не вервам да е толку мала, или толку е? :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Играта ја играм скоро 2 мес и се беше ок ни сецкаше ни ниш,ама сеа наеднаш почна да сецка,а појма немам што е работа,дај ако знае некој нека ми каже што е работа?:helou:
И кај мене се случува истото. Башка кога ја земав имав 1 ГБ рам и работеше без проблеми, а сега имам 3 ГБ и кога ќе почнам утакмица првин е во ред и после наеднаш почнува да сецка.
 

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.225
Поени од реакции
1.966
И кај мене се случува истото. Башка кога ја земав имав 1 ГБ рам и работеше без проблеми, а сега имам 3 ГБ и кога ќе почнам утакмица првин е во ред и после наеднаш почнува да сецка.
Да не имате некој вирус у пц?Ако немате вирус тогаш пробајте да го отштиклирате во Сетингс Use frame skipping јас ова го направив уште на почеток и веќе не сецка.
 
?

..........

Гостин
Во, settings (штиклирајте одштиклирајте) use frame skipping...кајмене успеа:helou:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
PES 2010 e околу 5.4 гига :)

Јас ја стаив на 1 двд, само со адд то арчив(or whatever). И играта си е топ.



Пробај сними ја, ама освен се на Low, намали и резолуција до најмала и мозе ќе уиспееш да ја играш
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom