Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.811
знае некој кај може да се купи прибор за готвење во ресторантска кујна? знаете оние големите тави и високи тенџериња.
ко во хотеливе/рестораниве што користат.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Луѓе вакво патиче некое кај можам да најдам??
Потенцирам ги деловите кај шо има зелена боја, основата (црната) не мора да е како на сликата.
http://images.bigshoebazaar.com/upload/39432/ProductRear634362927149480366.jpg

Благодарам.
слична патика со истите бои имаш во адидас пред ГТЦ што е ... 8-9.000 се , баш ги загледав во петокот
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.755
Најки во продавница за Најки, т.е. во Лумикс, т.е. она грдоно кога се иде од плоштад кон ГТЦ.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
...човек од форумов кој што работи во администрација? :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.755
Има, има, ама не се откриваат :pos:
Ако ти е за жирант... поарно не прашувај, ќе кликнат „Игнорирај го овој член“.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Има, има, ама не се откриваат :pos:
Ако ти е за жирант... поарно не прашувај, ќе кликнат „Игнорирај го овој член“.
Ми треба да прашам што прашања се поставуваат на интервју во администрациja :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.755
Ми треба да прашам што прашања се поставуваат на интервју во администрациja :)
Хммм... риалити чек. Чек уан, чек ту.
Дали за работното место за кое аплицираш веќе има некој кој неколку месеци (па и години) р’мба по договор за времено вработување. Доколку нема таков, дали тоа место е однапред планирано за некој да влета таму. Доколку ни тоа не е случај, тогаш би требало да биде ко на нормално интервју за работа. Само да те информирам дека такви работни места во администрација се 1 во 100.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Хммм... риалити чек. Чек уан, чек ту.
Дали за работното место за кое аплицираш веќе има некој кој неколку месеци (па и години) р’мба по договор за времено вработување. Доколку нема таков, дали тоа место е однапред планирано за некој да влета таму. Доколку ни тоа не е случај, тогаш би требало да биде ко на нормално интервју за работа. Само да те информирам дека такви работни места во администрација се 1 во 100.
Се бараат 4 души, помлади соработници, за врски, и лигавења, ми се познати работите, што веќе и стана пракса таквиот начин на избирање на "најдобрите" кај нас. Само прашањето ми беше (бидејќи имам слушано) да не гњават со право, закони, прописи, да се фаќаат за ситници, членови од закони, колку да не те пуштат или ко што треба да е секое нормално интервју (искуство, очекувања, твое мислење и сл. ) :).
 
Член од
14 април 2011
Мислења
48
Поени од реакции
9
каде може да најдам канабис? ако знае некој да ми пиши ПП. :pipi:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.755
Power MKD, како што кажав, тие што се планирани ќе ги прашат, како се, шо праат, добри ли се. Дали ја сакаат институцијата во која ќе ги вработат. Ако во комисијата има некој шегобиец, може да се случи прашање „Имаш дечко?“ - Не. „Епа да си фатиш“ :) Ајде да не должиме, примена си.
Доколку не си планиран за да бидеш вработен таму, ќе те убијат со трик прашања.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294

Kajgana Shop

На врв Bottom