Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
10 септември 2010
Мислења
28
Поени од реакции
0
дали некој знае како одат цените за алкохол ( коњак , вотка , виски и некој други слични жестоки пијалоци ) и цигари ( вест , малборо , давидов , родео...) на шутка или битпазар нормално алкохолот и цигарите да се без бандероли и на црно значи илегални ?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
Квалитетно и ефтино печатење на маици низ Скопјево? Се работи за прилично мала количина. 2 парчиња со еден дизајн, и уште 1 со поразличен.
Имаш у Дебар маало (меѓи Ленинова и Орце Николов, ќе видиш продавница за боди билдинг, и во тој ред е за маиците), имаш во Капиштец карши стариот трговски.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин




Било какви од овие овие три пара патики во Скопје.
Уште нешто дали работи складот во Борис Трајковски што е за патики и дали таму цените се пониски од овие што се во продавниците низ Ск?
 
G

GucciMane

Гостин
^
Работи тоа у Борис, али таму имаат постари модели и затоа се поефтини..незз дали имаат вакви :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.049
Поени од реакции
25.035
Каде можам да најдам низ Скопјево ДОБРИ темно сиви кошули, нешто како оваа..

men-fashion-photos-shirt-tie-belt-shoes-bag-sun-glasses-photo.jpg
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

TheKoksi

[K]oksi
Член од
7 декември 2010
Мислења
139
Поени од реакции
22
Оу симона неам поим, не мислам на никое име, барам такво дуќанче, незнам име, незнам ништо, билокај да е. Еве у петок ако идеме на Саем на книгата, ќе навратам да видам шо-како. Не сум од Скопје така да неам поим кај има такви работи. Фала ти многу во секој случај. Поздрави многу!
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
Како можам да симнам Winamp ваков:



Имав во компјутерот, ама ми беше на преинсталирање и се е избришано. Иначе веќе 4 дена барам да симнам... и имам симнато Winamp ама не како овој што го барам. Ваков имам инсталирано... и многу е грд!

 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
Како можам да симнам Winamp ваков:



Имав во компјутерот, ама ми беше на преинсталирање и се е избришано. Иначе веќе 4 дена барам да симнам... и имам симнато Winamp ама не како овој што го барам. Ваков имам инсталирано... и многу е грд!

Расчепкај во сетинзите на Winamp-от,тоа е скин го имаш и обичниот потпишан како Winamp Modern,нема потреба нов(стар) да симнуваш :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
:pos: :pos:
Побарај низ ГТЦ сигурно ќе најдеш скинот !
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.454
Поени од реакции
7.881
Options -> Skins -> Winamp Modern
наздравје бричење и кратко потстрижување
 

Kajgana Shop

На врв Bottom