Каде може да најдам? (Општи прашања)

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Да не знае некој колку одприлика се движи цена за изнајмување на стан за Нова Година?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Тешко да се најде ова али ај да прашам- знаменца или беџови со знаме од С. Кореја? :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Продавница за мебел во која ќе има и единечни кревети за спиење. Бев во Симпо, бев и во ова Дома Мебел кај мене, значи или има спални или има кревети ко троседи на спуштање. Ми треба единечен кревет, овој мојов термити го изедоа више не е интересен :D Предлози?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Продавница за мебел во која ќе има и единечни кревети за спиење. Бев во Симпо, бев и во ова Дома Мебел кај мене, значи или има спални или има кревети ко троседи на спуштање. Ми треба единечен кревет, овој мојов термити го изедоа више не е интересен :D Предлози?
Појди вооо.... мебел ви... таму можеш да најдеш нешто такво или имаш еден салон во визбегово т.е кога одиш од бутел према циглана продолжи си по словенечка и на семафорите десно ке свртиш после семафорите на едно 300 до 500 метра од десна страна има огромна згррада.. таму можеш исто така да најдеш
ИЛИ пак трета и најсигурна опција ти е по порачка да си го направиш... баш сестра ми порачуваше таков да и направат :)

п.с пиши ни шо си напраила дали си нашла
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Продавница за мебел во која ќе има и единечни кревети за спиење. Бев во Симпо, бев и во ова Дома Мебел кај мене, значи или има спални или има кревети ко троседи на спуштање. Ми треба единечен кревет, овој мојов термити го изедоа више не е интересен :D Предлози?
Кога веќе купуваш кревет, купи квалитетен. Јас ти препорачувам да си купиш дормео, ќе те фати околу 12 000, и плати си некој од столариве да ти направи основа од дрво, каква форма сакаш. Ем наспана, ем убаво ќе изгледа.
Ако не сакаш таква опција, јас си купив од Макпромет во Велес, ама мислам дека од Струмица ги носат, единечен кревет, 10 000 денари, веќе 5 години спијам на него, одличен е. Вистински одмара.Има исти такви и спални, а ако немаат во моментот може да ти порачаат и да ти донесат.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Продавница за мебел во која ќе има и единечни кревети за спиење. Бев во Симпо, бев и во ова Дома Мебел кај мене, значи или има спални или има кревети ко троседи на спуштање. Ми треба единечен кревет, овој мојов термити го изедоа више не е интересен :D Предлози?
Ако сакаш баш квалитетен кревет оди во Бернарда, во близина на градскиот парк е, малце се посолени цените али не се споредуваат до други :)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Продавница за мебел во која ќе има и единечни кревети за спиење. Бев во Симпо, бев и во ова Дома Мебел кај мене, значи или има спални или има кревети ко троседи на спуштање. Ми треба единечен кревет, овој мојов термити го изедоа више не е интересен :D Предлози?
Би ти препорачала само Бернарда. Како што рече Dre@mer, цените им се вистина повисоки, ама квалитетот е неспоредлив со другите. Јас имам од Бернарда кревет, со антибактериски тапацир, со анатомски душек и плус е со механизам за подигање на горниот крај (кај перницата делот), тој беше околу 30000 денари со душекот заедно, ама вреди за секое денарче што го дадов. Сигурно има и поефтини, http://www.bernarda.com.mk/ еве го сајтот, види ако некој ти се засвиѓа и јави им се, одма даваат цена.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Да однесам маица и да ми иштампаат нешто? Кај можам да најдам?
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Да однесам маица и да ми иштампаат нешто? Кај можам да најдам?
Незнам веќе по кој пат се поставува и одговара прашањево врти десетина страни наназад ке видиш бтв горе у рамстор пред киното али таму се чкарт убава штампа имаш у големата кула позади автобуската на зелено пазарче ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Абе Дормео имам само кревет ми фали. Ај ќе ги видам овие продавнициве што ми ги кажавте, само Мебел Ви не, имам дома еден пропалитет кауч од кај нив, ептен нефер се поставија :) Фала многу :):)
 
Член од
28 мај 2010
Мислења
201
Поени од реакции
25
Ако знае некој кај може да купам вакво ланче или ѓердан бројчаник како ли се вика тамо .... еве вака изгледа како топченца црни и надоле како шпиц едно само без крст , а може и со него ...



Значи сличен на овој...... [:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom