Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Имаш, во Соравија-трговскиот, но не ти препорачувам од таму, пошо мене убаво ме скрпија! "Убаво ме скрпија" пошо истото ноже што јас го купив го најдов на Водњанска во едно тобако, кога идеш према Водно, на почетокот после семафорите( раскрсницата десно-Козле, лево Кисела Вода, МВР и право нормално Водно), од левата страна, тобакото е малку навнатре од улицата, во зграда, до еден кафич, така мислам!!! И ВЕРУВАЈ ИМАШ ПОГОЛЕМ ИЗБОР, ПО ЕКСТРА ЦЕНИ, ДУРИ НА ТОЈ ТОЈ ТАМУ МУ ГО ПОКАЖАВ И МОЕТО НОЖЕ И НАПРАВИВМЕ СПОРЕДБА СО ТОА ТАМУ, НОРМАЛНО СЕ ИСТО, ИСТИ МОДЕЛ, ПАКУВАЊЕ ИСТО, САМО СТО МЕНЕ МЕ ЗАКРПИЈА ОДЛИЧНО... :toe:
а колку пари се таму ако можеш да ми кажеш?
 
Член од
19 ноември 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Продавница за дресови освен на трговски има на друго место?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.424
Поени од реакции
7.780
Фан Шоп кај Неоком и .One зградата, после железничка кога се иде кон скопјанка.
 

Jet

Член од
17 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
6
незнам кај да го поставам прашањето.
сакам да изнајмам викендица во марвово ама неможам нигде да најдам веб страна на која има информации, понуди итн.
ако знае некој нека ми пушти по ПП :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.374
Биографија за Вин Дизел, Џејсон Статам и Весли Снајпс на Македонски, Хрватски, или Српски да не е Англески...На википедија нема не најдов ни на гугл нешто....
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Биографија за Вин Дизел, Џејсон Статам и Весли Снајпс на Македонски, Хрватски, или Српски да не е Англески...На википедија нема не најдов ни на гугл нешто....
Ќе си преведуваш :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Биографија за Вин Дизел, Џејсон Статам и Весли Снајпс на Македонски, Хрватски, или Српски да не е Англески...На википедија нема не најдов ни на гугл нешто....

На imdb.com мора да има.. На англиски, сепак..
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Биографија за Вин Дизел, Џејсон Статам и Весли Снајпс на Македонски, Хрватски, или Српски да не е Англески...На википедија нема не најдов ни на гугл нешто....
малку од малку текст за глумецов (осим англиски) па ако можеш нешто да составиш
2. Вин Дизел

Грдо делува преводов од бугарски ама ваљда ќе ти помогне да склопиш нешто
Место на раѓање - Њујорк, САД.

Марк Винсент Синклер е роден на 18 јули 1967 година во Њујорк, САД. Неговиот татко, кој е негов усвоител, води театарска трупа, а неговата мајка е психолог и астролог.

Првиот состанок на Марк со актерска игра се одвива кога е на седум години. Со група пријатели влегуваат во храм на Мелпомена и почнуваат да се однесуваат вандалски. Една жена ги запира, дава им по еден сценарио и 20 долари под услов доаѓаат секој ден по училиште. Така започнува кариерата на Винсент, кој тргнува од театарот на својот татко и доаѓа до off-Бродуејското опкружување. На 17 веќе со добра физика, започнал да работи како чувари, за да го зголеми приходи.

Во тоа време си ги променам името на Вин Дизел. Во 1990 дебитира во кино со незначителна улога во "будење" (1990) со Роберт Де Ниро и Робин Вилијамс. Шест години подоцна снима, пишува сценариото и игра главната улога во "Strays" (1996). Само по 24 месеци е забележан од Спилберг, кој го покани во "Спасувајќи го војникот Рајан" (1998).

Една година подоцна снима својот втор авторски проект, овој пат краток, кој вели: "Multi - Facial" (1999). 2000 е годината на успехот на "Целиот мрак", чија темнина е осветена од Рада Мичел. Оттука натаму секој филм, во кој се снима гологлавијат симпатјага станува хит. Во 2001 Вин снима "Брзи и бесни" со Мишел Родригез и Пол Вокер и "Рекетьори" (2001), во кој има среќа да партнер на Џон Малкович и Денис Хопер. Дизел продолжува со следниот хит "Трите Хикс" (2002). Во него повторно покажува мускули на уште една убава дама - Азија Ардженто.

По "крвав прашина" (2003), Вин се зазема со "Хрониките на Ридик" (2004) со учество на Рон П'рлман и Мајкл Рук'р. Во 2005 менува жанрот како се појавува во комедијата "Умиротворителјат". Дизел прифаќа улога во "Find Me Guilty", повторно различен филм од оние во кои сме навикнати да го гледаме. Во судската драма на Сиднеј Л'мет станува збор за најдолго траеше процес против мафијата во САД. Пропуштајте продолжението на "Брзи и бесни", тој за малку се појавува во третиот дел во кој најкул трка е во Токио.

Откако го гледавме во "Мисија Вавилон" (2008) ќе му се радуваме во "брзи и бесни" и ќе го чекаме во вторите "Хрониките на Ридик" (2009).
http://www.facebook.com/VinDiesel?ref=nf
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66
КОЈ ИМА ЛИНК ЗА РЕКЛАМАТА НА VIP , ДЕНЕСКА ПРВ ПАТ НА ТЕЛЕВИЗИЈА ЈА ВИДОВ.
ВО РЕКЛАМАВА МАЈКАВА МУ СЕ ЈАВУВА НА СИНОВ И МУ ВИКА ДЕМЕК СИНОВ НА УЧИЛИШТЕ РЕКОЛ ДЕКА МАЈКА МУ НЕМОЖЕЛА ДА ПОЈДИ НА РОДИТЕЛСКА ОТИ СКРШЕНА И БИЛА НОГАТА, И СИНОВ СЕ ЈАВУВА НА СИТЕ ШО ГИ ЗНАЈ ДА МУ КАЖИ ДЕКА АКО ПРАША МАЈКА МУ ДА РЕЧА НЕМАЛЕ РОДИТЕЛСКА.

КОЈ ЗНАЈ ЛИНК НА ИНТЕРНЕТ НЕКА ГО ПИШИ ОВДЕ
.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.424
Поени од реакции
7.780
КОЈ ИМА ЛИНК ЗА РЕКЛАМАТА НА VIP , ДЕНЕСКА ПРВ ПАТ НА ТЕЛЕВИЗИЈА ЈА ВИДОВ.
ВО РЕКЛАМАВА МАЈКАВА МУ СЕ ЈАВУВА НА СИНОВ И МУ ВИКА ДЕМЕК СИНОВ НА УЧИЛИШТЕ РЕКОЛ ДЕКА МАЈКА МУ НЕМОЖЕЛА ДА ПОЈДИ НА РОДИТЕЛСКА ОТИ СКРШЕНА И БИЛА НОГАТА, И СИНОВ СЕ ЈАВУВА НА СИТЕ ШО ГИ ЗНАЈ ДА МУ КАЖИ ДЕКА АКО ПРАША МАЈКА МУ ДА РЕЧА НЕМАЛЕ РОДИТЕЛСКА.

КОЈ ЗНАЈ ЛИНК НА ИНТЕРНЕТ НЕКА ГО ПИШИ ОВДЕ.
АКО ПИШУВАШ СО ГОЛЕМИ БУКВИ НЕ ЗНАЧИ ДЕКА НЕКОЈ ЌЕ СЕ ПРЕТРГНЕ ДА ТИ НАЈДЕ НЕШТО ШТО СЕУШТЕ НЕ Е СТАВЕНО НА ИНТЕРНЕТ. ВО РЕД?!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
КОЈ ИМА ЛИНК ЗА РЕКЛАМАТА НА VIP , ДЕНЕСКА ПРВ ПАТ НА ТЕЛЕВИЗИЈА ЈА ВИДОВ.
ВО РЕКЛАМАВА МАЈКАВА МУ СЕ ЈАВУВА НА СИНОВ И МУ ВИКА ДЕМЕК СИНОВ НА УЧИЛИШТЕ РЕКОЛ ДЕКА МАЈКА МУ НЕМОЖЕЛА ДА ПОЈДИ НА РОДИТЕЛСКА ОТИ СКРШЕНА И БИЛА НОГАТА, И СИНОВ СЕ ЈАВУВА НА СИТЕ ШО ГИ ЗНАЈ ДА МУ КАЖИ ДЕКА АКО ПРАША МАЈКА МУ ДА РЕЧА НЕМАЛЕ РОДИТЕЛСКА.

КОЈ ЗНАЈ ЛИНК НА ИНТЕРНЕТ НЕКА ГО ПИШИ ОВДЕ
.
Не сме сите со диоптер на форумов, take it easy :)
 

<K A F E R>

I love my MACEDOIA!
Член од
20 ноември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
12
Не сме сите со диоптер на форумов, take it easy :)
Потполно се сложувам со тебе, но јбг може дечково се дружи со оној "SALE" што го "лепат" по стаклана од бутиците за да може да ти ги боде очите, па попримил нешто, но лошо го искористил... хахахаха
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
незнам дали е на право место прашањево.....каде можам да најдам кратка содржина од романот Големи и мали-Бошко Смаќоски
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
незнам дали е на право место прашањево.....каде можам да најдам кратка содржина од романот Големи и мали-Бошко Смаќоски
Во библиотека, во прирачничето Нова лектира, плавко.Јас кога ја работев, од таму читав:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom