Каде може да најдам? (Општи прашања)

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.408
Поени од реакции
29.904
Дали можеби некој знае продавница кај нас што има:
Pioneer B20FU20-51FW 8" Full Range Driver ?



Тежи преку 2 кила, крајно неисплатливо е да се наручува од надвор... Поштарина од USA за два вакви e окулу $150 во најевтината варијанта.
 
T

Tetro

Гостин
Барам некоја информација за мултифункционална машина (принтер, скенер,....), некое помало, а ефикасно, економично. Цена и каде може да се најде. :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.490
Epson 115 мислам дека беше моделот. користи од ефтините епсон 711,712,713 и 714 бои а чини околу 2 иљадарки. Го има у скоро секој гранап за ИТ опрема у градов.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.490
Немаш бус до стрелиштето Камник. Евентуално да се симнеш кај Макпетрол бензинската што е на излез на Скопје и да преминеш од спротивна страна, од кај Лукоил, па да фатиш нагоре по патчето, не можеш да се изгубиш.

Еве и мапа. Автобуската станица е кај Макпетрол бензинската. Одат 65 и 50 од градските и уште еден куп селски бусеви. 52,53, 62, 63, 66, 68.

Направи Save As на мапата, за да ја отвориш потоа во целосна резолуција, иако мислам дека и вака се гледа.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не знам како се вика ова али ќе ви објаснам и мислам дека ќе сфатите што барам.
Го видов ова еден на Пиволенд го имаше.
По америчките филмови исто многу го има.Капа горе да можеш да си ставаш пијалок и со цефка си пиеш.Е ова беше капа од оние што имаат градежниците и горе 2 лименки и со цефка си пиеш.
Такво нешто се продава кај нас?
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Не знам како се вика ова али ќе ви објаснам и мислам дека ќе сфатите што барам.
Го видов ова еден на Пиволенд го имаше.
По америчките филмови исто многу го има.Капа горе да можеш да си ставаш пијалок и со цефка си пиеш.Е ова беше капа од оние што имаат градежниците и горе 2 лименки и со цефка си пиеш.
Такво нешто се продава кај нас?
Го видов и ја типот. Малце подалеку беше од мене и не можев да го прашам од кај му е. Кај нас мислам нема, а ептен добра работа е. Не знам ни дали може негде да се најде под името Beer Hat или слично.

Инаку за тие шо не знаат, ова е тоа (нормално, има различни модели)

 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Го видов и ја типот. Малце подалеку беше од мене и не можев да го прашам од кај му е. Кај нас мислам нема, а ептен добра работа е. Не знам ни дали може негде да се најде под името Beer Hat или слично.

Инаку за тие шо не знаат, ова е тоа (нормално, има различни модели)

Жолто капче и на него пишуваше Exit 09.Би било добро и кај вакви да има.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Жолто капче и на него пишуваше Exit 09.Би било добро и кај вакви да има.
Брат ми нешо ми спомна, изглеа типот со него тренира. После коа ќе го видам, ќе му речам да го праша од кај купил такво и ќе те информирам одма=)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
13.136
Кај продаваат во Скопјево (може и пазарчињава) пињоли? Да појаснам малце, се рботи за еден вид на оревчиња од шишарка со големина нешто повеќе од кикирика. Значи ми требаат прецизни информации за некој кој веќе има купувано или видел такво нешто во градов.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Има ли некаква шанса некој да знае каде можам да најдам, или да ми најде една реклама за еден парфем од Алкалоид... Парфемот се вика САХ а спотот е нешо на некоја јахта со девојки шо се врткаат околку еден дечко... Мислам дека е негде од 80те години рекламава...
Па го има парфемот на официјалната страна нa алкалоид. http://www.alkaloid.com.mk/sah-zefros-kolekcija-za-mazi.nspx
Вајда уште се произведува и го има низ некоја од продавнициве или супермаркети. Веро, тинекс? Јуник?
A наша реклама од 80сети на интернет... тешко :))
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Па го има парфемот на официјалната страна нa алкалоид. http://www.alkaloid.com.mk/sah-zefros-kolekcija-za-mazi.nspx
Вајда уште се произведува и го има низ некоја од продавнициве или супермаркети. Веро, тинекс? Јуник?
A наша реклама од 80сети на интернет... тешко :))
Парфемот знам дека го има:) Видов тоа додека смртно се обидував да ја најдам рекламата.
Не за друго... Типчето од рекламата ми е професорот по философија :pos:
Како и да е, фала за информација:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom