Каде може да најдам? (Општи прашања)

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Play station?
Ми треба за внук ми,а не се разбирам ама ич од тие работи.1,2,3 што се разликуваат?Колку е цената на тоа чудо,што ако земеш на старо,има ли некој да продава?
Повеќе инфо :)
Play station?
Ми треба за внук ми,а не се разбирам ама ич од тие работи.1,2,3 што се разликуваат?Колку е цената на тоа чудо,што ако земеш на старо,има ли некој да продава?
Повеќе инфо :)
play station е конзола за играње игри (барем беше само тоа, сеа имаат толку многу опции)
е сеа, шо се разликите у кец/два и три
рачунај ко пенитум кец/два и три :) пентиум кец имал грда графичка околина со грди игри, двојката појак, тројката уште појак :) исто и кај сонито само со подрастични разлики

да му земеш play station кец, нема смисла :) 1994та е излезен и е веќе “нинтендо“
play statiоn двојчето се трпи, мада нема да може да ги игра најноите игри што се за тројката
тројката, ги игра игрите од кецот двојката и наравно неговите, користи блу реј цедиња бла бла, незнам дали те занима нешо вакво :)

кај да се набави? Германос знам дека имаат....и глеј да го чипуваш или да биде чипувано т.е. тоа значи да се угради еден чип кој ќе овозможи сонито да чита и пиратски игри (верувам нејкеш да плаќаш по 1000че за оригинал кога ќе бара внук ти :))...

сума сумаре - 2ка е солидно - германост - чипувано
за понатака моеш и уше еден џојстик да му земеш :)
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Во трговскиот Буњаковец и на втори спрат во ГТЦ карши кафе Журнал има продавница Фан ди Каро и има перики.
Пред многу години мајка ми нешто пробуваше од таму гардароба и јас ги испробав сите перики :pos:

А може и да се праша низ подобрите фризерници во градов, сигурно ќе те упатат кај може да купиш. Дури има шанса некои од нив да нарачуваат перики.
А во Буњаковац каде?
 

MPTOB

GSH
Член од
3 јули 2008
Мислења
46
Поени од реакции
14
Побара некој бакља претходна страна,и ја исто,каде има?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Побара некој бакља претходна страна,и ја исто,каде има?
У Солун на пристаниште.
Кај нас у Мирновец ако начекаш, мада ја препорачувам строб : )
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Каде можам да нарачам да ми направат дрес со мое име/презиме????
 

Jet

Член од
17 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
6
каде можам да најдам тркалезни наочари за сонце (ленонки).
како на Џон Ленон?
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Каде можам да нарачам да ми направат дрес со мое име/презиме????
Од официјалната на тимот имаш, кај нас ќе мораш да си купиш оригинал без име и да идеш негде каде што принтаат текст или слики.

каде можам да најдам тркалезни наочари за сонце (ленонки).
како на Џон Ленон?
Незнам дали се баш ленонки, али има у Ботони во ГТЦ на приземје.
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Од официјалната на тимот имаш, кај нас ќе мораш да си купиш оригинал без име и да идеш негде каде што принтаат текст или слики.


Е па тоа сакав да прашам дали треба да си купам оргинал дрес (или било каков) без име и каде да го однесам дресот да ми го испринтаат презимето?????

Каде има такви места каде што на маици или дресови принтаат слики или текст?Во Скопје само кај има такви места??
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Каде можам да најдам карирано капче?
Успут фрлете слика од тие маиците на батерии што се вртат по журови?:toe:
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Kаде можам да најдам ваква маица во МК ?!
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
кај има овакви како на сликава за маскенбал ми требаат


 

Kajgana Shop

На врв Bottom