Каде може да најдам? (Општи прашања)

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Перница во форма на сунѓерот боб? или со него да е не мора во таа форма..?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Kade bi mozel da najdam geografska karta? Ama pogolema kako tie vo skolo?
Провери во Тримакс :pipi:

Перница во форма на сунѓерот боб? или со него да е не мора во таа форма..?
Во bujoto home center имаат вакви


Штампање маици?
Истото само во Струмица?:vozbud:
Проверете овде има повеќе фирми кои се бават со печатење врз маици и текстил.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Рамстор кај киното
Маицата што ми ја направи мене тој, за никаде е!
350денари со негова маица, ем големина на сликата беше 5 мегапиксели. И пак за никаде, ебати мушмулата шо е тој.
 
П

Паган-др

Гостин
Во Скопјево да не знае некој случајно кај би можеле да ми испринтаат постер?

edit: За квалитетно принтање маици, во ОК зградата кај раскрсницата кај ЈБТ. 500 денари со ваша маица една боја, дигитално принтање 700 денари.
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Каде можам да најдам перници или навлаки за перници од фудбалски тимови ??? :helou::smir:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Каде може да пливам во ова време во Скопјево? Отворено, затворено, денско, ноќно, не е битно, само да пливам... И да не е во Вардар :)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Каде може да пливам во ова време во Скопјево? Отворено, затворено, денско, ноќно, не е битно, само да пливам... И да не е во Вардар :)
Олимписки базен мислам дека работи, јави се на 3162958 или 3232958 прашај за сигурно.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Момци немам прочитано некој да побара вакво чудо,ама ај да прашам пак,пошо итно ми треба !
Значи ми треба калиум нитрат,имам барано кај мене низ земјоделскиве аптеки,нема ни за лек у пм,да не знае некој кај може да купам,има пиво од мене !!!

Кој знае,нека пише кај мене на профил ;)
:nenene::nenene: Немој вакви работи да бараш KNO3 е заебана работа, поготово кога се знае дека е главна состојка во барутот. А и како калиум нитрат нема нигде да го најдеш бар не по аптеките кај што го бараш ај побарај таму дали имаат шалитра :pos2: иначе тоа тие тоа ако планираш да правиш барут ти треба со 80% чистота или про анализа, а таков ептен тешко ке најдеш во слободна продажба
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Каде може да се најде перики,една жена ме уби од прашување а стара е не може да иде сама да си побара низ центарот ако некој знае ве молам за помош:tapp:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Асална топка за фудбал негде за 1000 денари отприлика?Ако има нешто поасално за поефтино још боље.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Каде може да се најде перики,една жена ме уби од прашување а стара е не може да иде сама да си побара низ центарот ако некој знае ве молам за помош:tapp:
Во трговскиот Буњаковец и на втори спрат во ГТЦ карши кафе Журнал има продавница Фан ди Каро и има перики.
Пред многу години мајка ми нешто пробуваше од таму гардароба и јас ги испробав сите перики :pos:

А може и да се праша низ подобрите фризерници во градов, сигурно ќе те упатат кај може да купиш. Дури има шанса некои од нив да нарачуваат перики.
 
С

Спенсер

Гостин
Ајде ''хулигани'':pos2::pos2: кажете каде може да најдаб бакља и цена отприлика?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Play station?
Ми треба за внук ми,а не се разбирам ама ич од тие работи.1,2,3 што се разликуваат?Колку е цената на тоа чудо,што ако земеш на старо,има ли некој да продава?
Повеќе инфо :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom